Hammerli sp20 dwa strzały za jednym nacisnięciem języka spustowego

Moderator: Hiszpan63

smigacz6
Posty: 2
Rejestracja: 2022-12-25, 19:40

Hammerli sp20 dwa strzały za jednym nacisnięciem języka spustowego

Post autor: smigacz6 »

Witam jestem laikiem jeżeli chodzi o broń palną .
Kupiłem niedawno hammerli sp20 w dwóch systemach 22/32. W systemie 32 na końcu lufy jest napis rrs.
Kupiłem amunicję podobno najlepszą 80 gr.szt.
SK RIFLE MATCH .22 bocznego zapłonu.
przy trzecim strzale pistolet wystrzelił mi dwa razy jedna kula po drugiej .
Byłem w ciężkim szoku że w ogóle jest to możliwe .
Ponad to przy każdorazowym załadowaniu magazynka 5 nabojami jeden to nie wypał musiałem ręcznie przeładować pistolet włożyć jeszcze raz ten sam pocisk to lufy i strzelić .
Na wystrzelonych 50 sztuk amunicji 5 razy uderzająca iglica w spłonkę nie odpaliła pocisku .
Dodam że ślad na spłonce od iglicy był bardzo wyraźny mimo to pocisk nie wypalił.
Proszę o pomoc czy takie objawy są niepokojące i powinienem zwrócić ten pistolet .
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Hammerli sp20 dwa strzały za jednym nacisnięciem języka spustowego

Post autor: Ślubek »

SK nie jest najsilniejszą amunicją. Żółty SK nie przeładowuje mojego Walthera GSP.

Być może w Twoim SP20 zamek ma na tyle małą energię, że nie zaczepia kurka o przerywacz. Być może trzeba osłabić sprężynę powrotną, albo zmienić amunicję. Być może jest to kwestia wytartego zęba zatrzasku kurka.

Tak czy inaczej, jest to pytanie raczej do rusznikarza, niż na forum wiatrówkowe. :chgw:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Re: Hammerli sp20 dwa strzały za jednym nacisnięciem języka spustowego

Post autor: Hiszpan63 »

Ślubek pisze: 2022-12-27, 17:01 Tak czy inaczej, jest to pytanie raczej do rusznikarza, niż na forum wiatrówkowe. :chgw:
.... żaden rusznikarz niczego nie zdiagnozuje poprzez forum . A jak przyjdzie co do czego , to profilaktycznie będzie poprawiał i pazur i sprężynę i sugerował taką czy inną amunicję . I nie ma czegoś takiego jak "ponoć najlepsza amunicja" . Nawet w bocznym/centralnym zapłonie wypada to dobrać do egzemplarza.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)