Kapsuły CO2 - Crosman "nowa" wersja ?

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Kapsuły CO2 - Crosman "nowa" wersja ?

Post autor: Yurko »

Z CO2 strzelam sporadycznie, a jeśli już to to raczej kupuję najtańsze, czyli ASG. Tym razem jednak kupiłem sobie kilka tych droższych - Crosman-ów i się troszeczkę zdziwiłem. Wyglądają jakoś inaczej. Na zdjęciach porównanie nowej i starej wersji:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poza kształtem i chyba też średnicą szyjki (powinienem to zmierzyć) zmieniło się też coś takiego, że teraz jest wyraźny napis "Made in China". Na starym naboju tego nie znalazłem, ale jest trochę "odrapany" więc nie założę się, że wcześniej tego nie było. Inna sprawa, jak wspomniałem wcześniej nie jestem z CO2 na bieżąco, więc sorki jeśli to żadna nowość... ;)
Awatar użytkownika
Szycha
Posty: 21
Rejestracja: 2022-09-12, 13:00

Re: Kapsuły CO2 - Crosman "nowa" wersja ?

Post autor: Szycha »

Kapsuła jak kapsuła. Raczej nie ma to zbyt wielkiego znaczenia. Ja używam ASG bo są najtańsze. Końcówka w kapsułach ASG wygląda trochę inaczej od obu crosmanów więc to raczej nie to samo.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kapsuły CO2 - Crosman "nowa" wersja ?

Post autor: Yurko »

Nie wiem. U mnie nie ma, ale pamiętam taki post, że ktoś, chyba w jakiejś "replice", miał lekko zużyta uszczelkę. Szyjka naboju ASG się nie uszczelniała jak należy i tracił przez to gaz bez strzelania. Poradzili mu używać Crosmana i to zadziałało. :shock:

Przynajmniej na jakiś czas. Teraz wychodzi na to, że ta sama sztuczka już nie zadziała. :/

Inna sprawa, że w tej chudszej kapsule może być mniej miejsca. Stare kapsuły Crosmana wyróżniały się tym, że prawie nie zdarzały się takie, w których by nie było naddatku. Z moich skromnych notatek (bo dopiero od niedawna przyszło mi do głowy ważyć pełne kapsuły oraz jeszcze raz po opróżnieniu) średnia zawartość Crosmana to 12,3g (dla 4 szt.) W ASG (dla zważonych 9 szt) to 11,7g. Oczywiście ta różnica zawartości nadal nie równoważy różnicy w cenie. Przy cenach 1,29zł za ASG i 1,49zł za Crosmana, by zastanawiać się nad tym drugim, musiałby pomieścić aż 13,5g... ;)
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Militaria - nowe kapsuły CO2

Post autor: Yurko »

Świeżynki z Militarii - na tym zdjęciu wygląda podobnie jak najnowsze kapsuły ASG, tylko napis inny:

https://militaria.pl/p/naboj-co2-12-g-m ... pl-1669162
Obrazek

No i miła ciekawostka, że cena za w promocji tylko: 1zł/szt :mrgreen: