Tłumik do Colta 1911

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Borgir
Posty: 1
Rejestracja: 2022-04-09, 10:22

Tłumik do Colta 1911

Post autor: Borgir »

Witam. Posiadam wiatrówkę Swiss Arms P1911. W komplecie jest adapter do tłumika. W "obrazkowej" instrukcji obsługi nie ma wzmianki o adapterze, bo pewnie uniwersalna do kilku modeli. Czy ktoś mógłby pomóc w znalezieniu takiego pasującego na kaliber 4,5mm? Gwinty w opisach tłumików podawane są w calach. Ja się na tym nie znam. Gwint na moim adapterze, do nakręcenia tłumika, jest lewy i ma średnicę zewnętrzna 13,8mm. Napisałem podobne zapytanie do pięciu sklepów z wiatrówkami, które mają w ofercie tłumiki i nie dostałem ani jednej odpowiedzi. Imbecylizm? Ignorancja?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tłumik do Colta 1911

Post autor: Yurko »

Myślę że ten 13,8mm to po prostu metryczny gwint M14 tylko z dużym luzem. W tłumikach zdarzają się M14 i to zarówno prawe jak i lewe. Do calowych, walcowych to nie bardzo pasuje. Są co prawda takie nietypowe gwinty jak lotniczy MJ14 który ma mniejszą średnicę, ponieważ to jest jakby zwykły M14 tylko stoczony z "trójkąta" do "trapezu" czy Gwint "okrągły", ale to chyba by było zbyt dziwaczne... :chgw:

Jeśli mam rację ten gwint będzie miał skok 1mm. Ja się nie bawię w ASG ale ktoś mi pokazywał taki "tłumik" i on miał gwinty M14 na obu końcach. Z jednej strony był lewy, więc to chyba nie jest coś niedostępnego... :mrgreen:

Obrazek
https://mikromierz.pl/wymiary-gwintow-m ... obnozwojne

https://mikromierz.pl/pl/n/category/Tabele-gwintow/1

PS. A ten Twój adapter, to która strona jest do czego i czego właściwie szukasz - tłumika?
mareq
Posty: 15
Rejestracja: 2022-02-13, 16:33

Re: Tłumik do Colta 1911

Post autor: mareq »

Jak potrzebujesz tłumika z lewym gwintem M14 to szukaj w sklepach ze sprzętem ASG, bo to jest typowy rozmiar w takim sprzęcie.