Kral Puncher Jumbo

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

eltob1
Posty: 7
Rejestracja: 2021-11-21, 10:50

Kral Puncher Jumbo

Post autor: eltob1 »

Witam forumowiczów. Wczoraj lekko przegiąłem z pompowaniem mojego karabinka i uszkodził się bezpiecznik ciśnienia (okrągła blaszka miedziana grubości 0,25mm). Zauważyłem, że ciśnienie w kartuszu spadło do 0 i podczas pompowania słychać szum uciekającego powietrza. Czy ktoś z tu obecnych wie gdzie można znaleźć/kupić taki bezpiecznik? Szukałem lecz znalazłem jedynie blachę miedzianą niestety najmniejsze odcinki to 1m - tu potrzeba może 1 cm.
Awatar użytkownika
WooDeN
Posty: 99
Rejestracja: 2018-09-02, 21:54
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Kral Puncher Jumbo

Post autor: WooDeN »

Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kral Puncher Jumbo

Post autor: Yurko »

Tu chyba wyjdzie taniej, tylko nie wiem, czy wymiar dobry:

https://pl.aliexpress.com/item/1005002945907499.html
Obrazek

Sprawdziłeś jaki tam jest gwint?

https://pl.aliexpress.com/item/302111908.html
Obrazek
Awatar użytkownika
WooDeN
Posty: 99
Rejestracja: 2018-09-02, 21:54
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Kral Puncher Jumbo

Post autor: WooDeN »

Jeżeli gwint by pasował to taki bezpiecznik na 3k (3000PSI) kupisz prawdopodobnie w każdym sklepie paintballowym w PL.
eltob1
Posty: 7
Rejestracja: 2021-11-21, 10:50

Re: Kral Puncher Jumbo

Post autor: eltob1 »

Dziękuję za podpowiedzi, lecz mój Kral jest na 200BAR (2900PSI) czy mogę stosować na 3000PSI? Ponadto tam nie wymienia się całej śrubki tylko blaszkę (chyba).
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kral Puncher Jumbo

Post autor: Yurko »

To nie całkiem tak. U mnie w paitball-owym regulatorze w wiatrówce Cometa, przy butli na 200bar bezpiecznik po stronie butli jest oznaczony jako "5K", czyli jest na 5000 PSI. W tym samym regulatorze jest jeszcze drugi bezpiecznik "3K" ale on jest po stronie niższego, regulowanego ciśnienia. (ustawionego teoretycznie na 110bar i zmniejszonego przeze mnie do 90) W drugiej butli z regulatorem z Aliexpress na wejściowe 4500PSI (300bar) bezpiecznik na wysokim ma już oznaczenie "7,5K" (a na wyjściu jest tak samo jak w pierwszym "3K") Tak więc to oznaczenie raczej nie oznacza normalnego ciśnienia pracy tylko bardziej ciśnienie zadziałania bezpiecznika. :chgw: No i jest praktyka zakładania bezpieczników z dosyć dużym zapasem. Może się on wydać za duży, ale na pewno dobranie tej wartości na "styk" będzie kłopotliwe. Oczywiście, warto jeszcze sprawdzić jak to robią u rasowych paintballowców... ;)
eltob1
Posty: 7
Rejestracja: 2021-11-21, 10:50

Re: Kral Puncher Jumbo

Post autor: eltob1 »

OK. Dziękuję, dzisiaj jadę dokonać zakupu. Zamykam temat Dzięki:-)
eltob1
Posty: 7
Rejestracja: 2021-11-21, 10:50

Re: Kral Puncher Jumbo

Post autor: eltob1 »

I pojawił się nowy problem, mianowicie śruba dociskowa do bezpiecznika (blaszki miedzianej) jest trochę uszkodzona - wyrobiony otwór pod ampul. Czy mogę jeszcze raz prosić o pomoc w dobraniu takowej lub może ktoś z kolegów może takową posiada i chciałby odsprzedać? Gwint jest 10x1 tak gdzieś znalazłem w internecie. Pomiar suwmiarką pozwala mi określić średnicę bez skoku gwintu i wynosi 9,9mm.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kral Puncher Jumbo

Post autor: Yurko »

Nie wiem, czy będzie łatwo znaleźć taką gotową śrubę, ale jeżeli to na pewno jest M10x1 to takie korki na imbus są dosyć łatwo dostępne i można by taki gotowy korek przewiercić. Tylko otwór musi być odpowiedniej średnicy, bo zdaje się, że ciśnienie zadziałania takiego bezpiecznika zależy nie tylko od grubości blaszki ale też od powierzchni na którą działa ciśnienie.(?)
eltob1
Posty: 7
Rejestracja: 2021-11-21, 10:50

Re: Kral Puncher Jumbo

Post autor: eltob1 »

Blaszkę kupiłem (nawet dwie: jedna 0,2mm druga 0,3mm) przy 200barach sprawdza się ta 0,3mm. ta cieńsza dział przy 200 więc do 180 jest ok bezpieczniej 150bar.
korka z mosiądzu bez łba nie bardzo mogę znaleźć. Te dostępne są z łbem i przez to nie chowają się w kolbie, której nie bardzo bym chciał przerabiać (frezować).
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Kral Puncher Jumbo

Post autor: Ślubek »

eltob1 pisze: 2021-11-26, 12:13 Te dostępne są z łbem i przez to nie chowają się w kolbie, której nie bardzo bym chciał przerabiać (frezować).
Poszukaj "śruba dociskowa mosiądz m10":
Obrazek
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kral Puncher Jumbo

Post autor: Yurko »

A stalowy nie może być? Tzn. wiem, że może być problem z przewierceniem... W każdym razie znalazłem coś takiego:

Obrazek

Ten błyszczący to niestety BSP. Rzekomo z "nierdzewki" ale na pewno nie z austenitycznej... ;)
eltob1
Posty: 7
Rejestracja: 2021-11-21, 10:50

Re: Kral Puncher Jumbo

Post autor: eltob1 »

wszystkie te widziałem lecz, mosiężne są do 16bar - tu potrzeba 300, stalowy - problem z wierceniem. Swoją drogą ciekawe jak robią to w serwisie? Czy mają oryginały - jak tak to znaczy, że gdzieś można kupić oryginał.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kral Puncher Jumbo

Post autor: Yurko »

Tych śrubek nie wierciłem, ale jedną taką drobnozwojową z pokryciem fosforanowym, gdy próbowałem przerobić na rurkę, nie starczyło mi cierpliwości, mimo użycia kobaltowego wiertła. Chyba zahartowana była... :mrgreen:
Co do mosiądzu, to jeśli Ci bardzo zależy korek M10x1 mógłbym zrobić, ale niestety nie na sześciokąt. A to znaczy, że było by trudno dobrze dokręcić. Co do tych korków na 16 bar to nie wiem, czy one mają taki słaby gwint, czy może jest to gwarantowana wytrzymałość tego denka, które i tak zamierzasz przewiercić... ;)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Kral Puncher Jumbo

Post autor: Ślubek »

Gwinty po to się normalizuje, żeby połączenia gwintowe zapewniały odpowiednią wytrzymałość. Zerwaniu ma ulec sama śruba, a gwint ma zostać cały.

Jeśli więc korek zabezpieczający ma gwint M10 i otwór w środku - wytrzyma, pod warunkiem, oczywiście, że cały gwint będzie pracował, a nie wkręcimy go "na dwa zwoje".

Zresztą, jeśli dobrze rozumiem, po to jest ta blaszka, aby to ona uległa uszkodzeniu zanim ciśnienie wypchnie korek zrywając gwint.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."