Slavia 631 - remoncik

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 128
Rejestracja: 2015-04-15, 20:14
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Re: Slavia 631 - remoncik

Post autor: ninalken »

amigo pisze: 2021-01-17, 16:13 TP o średnicy 4 mm? tłok chyba wali w dno niczym młotek. Zmniejsz średnicę na początek np do 3mm i zmniejszył bym wagę tłoka, lżejsze tłoki dają miękki strzał.
Do tego można sprowadzić moje dywagacje. Reasumująć: w otwór tuleja rozprężna i tłok obcięty na końcu o jakieś 0,5cm... umnie się sprawdziło.
amigo
Posty: 32
Rejestracja: 2020-04-14, 11:39

Re: Slavia 631 - remoncik

Post autor: amigo »

ninalken pisze: 2021-01-17, 21:38
amigo pisze: 2021-01-17, 16:13 TP o średnicy 4 mm? tłok chyba wali w dno niczym młotek. Zmniejsz średnicę na początek np do 3mm i zmniejszył bym wagę tłoka, lżejsze tłoki dają miękki strzał.
Do tego można sprowadzić moje dywagacje. Reasumująć: w otwór tuleja rozprężna i tłok obcięty na końcu o jakieś 0,5cm... umnie się sprawdziło.
Coś takiego :D
https://www.youtube.com/watch?v=vTyWgaEMCGQ
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 128
Rejestracja: 2015-04-15, 20:14
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Re: Slavia 631 - remoncik

Post autor: ninalken »

Fajny filmik instruktażowy :)
Można jeszcze przefrezować rowek cylindra i wymienić tłok na krótszy od S634, ale wtedy potrzeba przerobić też osadę. U mnie tłok zrobiony podobnie, ale nie był toczony po całej powierzchni tylko odcięta końcówka ok.0,5cm i przetoczona (wyrównana) powierzchnia w miejscu na jeden pierścień ślizgowy. Toczenie po powierzchni moim zdaniem mniej korzystne - chyba więcej odchudzimy odcinając część tłoka (jeśli o to autorowi chodziło). Ponadto dźwignia napinająca sprężynę będzie opierać się o cieńszą ścinkę cylindra.