Berrete Elite II

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

vordex
Posty: 1
Rejestracja: 2019-09-13, 23:09

Berrete Elite II

Post autor: vordex »

Witam forumowiczów. Ostatnio nabyłem tę oto wiatrówkę. Nie kupiłem jej jak większość na tym forum do celów sportowych lecz do samoobrony. Byłem dwukrotnie napadnięty w aucie i mimo kamerki samochodowej nic nie byłem w stanie zrobić, dlatego postanowiłem zakupić tę wiatrówkę. Moje pytanie brzmi, z racji tego, że producent napisał by nie trzymać naboju CO2 załadowanego, dlaczego nie mogę? Głównym powodoem, dla któego cche to taki, by broń była gotowa w każdej chwili do użytku(nigdy nic nie wiadomo). W momencie gdy będę dopiero musiał ją łądować nabojem, nijak ma się to do jej przeznaczenia. Czy coś się stanie jeżeli broń nie będize używana w ogóle, a będize tylko załądowana czekała w samochodzie? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Abad
Posty: 234
Rejestracja: 2018-02-04, 17:41
Lokalizacja: łódzkie

Re: Berrete Elite II

Post autor: Abad »

Pomysł z wiatrówką do samoobrony jest chybiony. Jak zamierzasz się nią bronić? Co z przekroczeniem obrony koniecznej? Więcej kłopotu niż pożytku.
Walther CG90
Anschutz LG Match 380
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Berrete Elite II

Post autor: Ślubek »

Wiatrówki nie nadają się do samoobrony. W sytuacji, gdy "nasycenie" bronią społeczeństwa jest żadne, wyglądająca groźnie "broń" prawdopodobnie zostanie odebrana właśnie jako wiatrówka i może tylko rozwścieczyć bandytę. Kulkami BB ani go nie zatrzymasz, ani nie zrobisz większej krzywdy. Już lepiej mieć coś na kule gumowe (CO2 RAM), np. w kalibrze .50.

Dodatkowo, tak, jak zauważyłeś, producent nie zaleca trzymania kapsuły CO2 w pistolecie, gdyż naciska ona na uszczelkę i po pewnym czasie może to doprowadzić do jej deformacji i puszczania gazu. Co i tak skończy się brakiem gazu wtedy, gdy jest on naprawdę potrzebny.

Dlatego lepszym rozwiązaniem jest jednak jakiś miotacz kapsaicyny - trudno kontynuować atak, gdy się nie widzi ofiary przez łzy. Raczej żel niż gaz, skoro miewasz problemy w samochodzie (zamknięta przestrzeń).
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
daNeczek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 197
Rejestracja: 2014-08-11, 21:31
Lokalizacja: z Rynku na wyspie

Re: Berrete Elite II

Post autor: daNeczek »

poszukaj Umarexa HDS 68.
Obronić się nie obronisz - ale jaki wygląd :D :D
i ma rozwiązany problem kapsuły CO2
Wszystko już było - rzekł Ben Akiba
liberwig
Posty: 22
Rejestracja: 2020-09-29, 10:46

Re: Berrete Elite II

Post autor: liberwig »

daNeczek pisze: 2019-09-14, 15:04 poszukaj Umarexa HDS 68.
Obronić się nie obronisz - ale jaki wygląd :D :D
i ma rozwiązany problem kapsuły CO2
Czy nie da się nią obronić, to już sprawa dyskusyjna. Rozmawiałem z gościem, który dostał rykoszetem kulki z HDR-a. Koleś strzelał do butelki po coli (szklanej - 0.33), kula się odbiła i z jakichś 3-4 metrów trafiła stojącego obserwatora w twarz - jak zwykle w takich wypadkach, prawo Murphiego działa bezbłędnie, czyli uderzyła w jedyne możliwe miejsce, tzn. prawie w oko - w nasadę nosa przy oku. Gość o mało nie popuścił w majty z bólu - pomijając, że nic nie widział, no i zrobił mu się tam wylew podskórny - na szczęście oko nie zostało uszkodzone, ale niewiele brakowało.
To był tylko rykoszet - standardowej kulki. Strzał bezpośredni w tzw. miękkie tkanki w okolicy twarzy - czy ogólnie głowy lub szyi - może być bardzo nieprzyjemny i niebezpieczny. Pomijam już kwestię podrasowanych pocisków, bo to przecież też da się zrobić.
Abstrahuję od tego, czy to legalne i co prawo na takie użycie wiatrówki do obrony - zawsze może dojść do sytuacji, w której prawo przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie, w myśl zasady, że lepiej, by mnie trzech sądziło, niż czterech niosło. Chodzi mi tylko o sam fakt - czy można się taką wiatrówką skutecznie obronić. Moim zdaniem, w sytuacjach ekstremalnych - przed jednym napastnikiem (nawet również uzbrojonym w broń prawdziwą lub nóż) - strzelając z zaskoczenia w tzw. najbardziej wrażliwe części ciała (głowa - szyja) - można.
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 128
Rejestracja: 2015-04-15, 20:14
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Re: Berrete Elite II

Post autor: ninalken »

Przy takim rozumowaniu to Cię Koledzy nie przekonają... Naprawdę pomyśl o gazie - żelu. Poręczniejszy i skuteczniejszy.
Awatar użytkownika
daNeczek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 197
Rejestracja: 2014-08-11, 21:31
Lokalizacja: z Rynku na wyspie

Re: Berrete Elite II

Post autor: daNeczek »

Nie napisałem, że możesz zrobić krzywdę , bo możesz. Napisałem, że nie obronisz się bo nie możesz. Ta zabawka do tego nie służy. :sciana:
Ale wygląd ma zaje.....
I ma rację ninalken !!!!
Wszystko już było - rzekł Ben Akiba