Test taniego termosu

Moderator: Hiszpan63

javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Test taniego termosu

Post autor: javiki »

W związku z zimą - i kilkoma przeczytanymi poradami odnośnie termosów -podzielę się małym testem.
Mam w domu 4 termosy Galicja -metalowe z nierdzewki. Koszty -25zł za 1l i ok 20zł za 0,5l.
Uzyłem tego małego termosu -gdyż moim zdaniem jest gorszy-tzn że krócej trzyma ciepło. Latem gdy wlaliśmy zimną wodę z lodówki do termosu w postaci napoju energetycznego - po 12h w temp ok 30-40st temperatura była nadal bardzo niska :)
Zimą po wlaniu goracej herbaty - po 4h na (-12stC) -była nadal tak gorąca że nie dało się normalnie pić.
Teraz temp ujemne -termosik mały. Wlałem wrzącą wodę z czajnika. Termos zakręcony-wystawiony na balkon- na beton. Wyciągany co jakiś czas i mierzona temp -term piwowarski alkoholowy-bardzo dokładny :)
Godz 19 -4h na balkonie-temp wody 74st.
godz 20 - (temp -10st) 65st temp wody :)
godz 21 -(temp -10st) 60st temp wody
godz 22 -(temp -11st) 55st temp wody
godz 23 -(temp -12st) 50st temp wody
I podsumowanie godz 10 następnego dnia. W nocy temp -12 o godz 10 temp -8 w termosie woda 22 stopnie. Moim zdaniem jak za termos za 20 zł całkiem dobrze.
Na pewno mogę go polecić osobom które idą na kilka -6-8 godzin w teren-spisze się :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-01-23, 22:05 przez javiki, łącznie zmieniany 1 raz.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Dzięki.
Awatar użytkownika
Gajowy
Posty: 431
Rejestracja: 2012-07-14, 20:10
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Gajowy »

Jak na ten czas, zimę.. to bardzo dobry temat!
Ciepły napój przyda się nie tylko na strzelnicy, ale i na sanki lub długich spacerach np. do lasu
Co prawda, nie przeprowadzałem takich testów jak kolega ale z moich doświadczeń wynika że:
-tani termos z Biedronki całkiem nieźle się sprawował i na czas niedzielnego strzelania na Bemowie dawał radę.. Z czasem odmówił posługi...
-inne tanie termosy nie były udane i dlatego cieszę się, że zachowałem paragony :D
-obecny, budżetowy kupiłem w Juli (Kayaba) I jak na metalowy.. nie jest zły
"Myślenie nie jest trudne, trzeba się tylko do niego przyzwyczaić!"
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

A ja kupiłem w markecie Aldi ..niemiecki z 2 kubkami i w lecie trzyma ciepło a w zimie zimno ...ot taka zemsta Merkel :noniemoge: