Wiatrówka sprężynowa, czy może pistolet PCA ?

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiatrówka sprężynowa, czy może pistolet PCA ?

Post autor: Yurko »

Nie zauważyłem, by Vector miał wersję całkowicie metryczną. Firma się rozwija, ale jeszcze jej trochę brakuje. Nie podoba mi się siatka celownicza, która moim zdaniem jest niedopracowana. Wydaje się, że wymyślili ją z myślą o drugim planie i tylko przenieśli bez poprawek do wersji z pierwszym. Ale to moje zdanie. Poza tym ten Taurus wygląda dobrze. Widziałem Veyron-a i tamten model, to była jakaś porażka, nie trzymająca parametrów ze specyfikacji i sprawiającą kłopoty nawet z rozsądnym zamocowaniem na karabinek. Może się czegoś uczą (prawdę mówiąc, nie wiem który model wymyślili wcześniej)

Wiesz, jak masz zamiar kupić lunetę z maksymalnym powiększeniem 24x i siatką w pierwszym planie to porównuj sobie zawsze to co chcesz kupić do lunety:

Obrazek

Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP https://kolba.pl/product/23861,luneta-c ... -ao-ebr-2c

Luneta jest mocno uproszczona, ale to co w niej jest, jest dokładnie takiej jakości jakiej się można spodziewać po dobrej firmie. No ale niestety ... znowu te jardy! :/
Waleczne_Serce
Posty: 18
Rejestracja: 2021-09-10, 07:03

Re: Wiatrówka sprężynowa, czy może pistolet PCA ?

Post autor: Waleczne_Serce »

Właśnie szukam czegoś w drugim planie, w tamtym linku niestety jak zauważyłem a właściwie nie zauważyłem wkleiłem ogłoszenie do sprzętu z pierwszym planem.

Tutaj znalazłem opcję już z podziałką metryczną, no ale jest to pierwszy plan. A mi właśnie zależy na krzyżu w drugim planie: https://allegro.pl/oferta/vortex-diamon ... 0907320598 . Jeśli znajduję lunetę w wersji metrycznej to krzyż ma w pierwszym planie, a jeśli chodzi o lunety w drugim planie to okazuje się iż są wyprzedane.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiatrówka sprężynowa, czy może pistolet PCA ?

Post autor: Yurko »

Ja aż tak zawzięty na te metry nie jestem. Ale jedna z metrami i drugim planem jest, wspomniany wcześniej: https://militarni.sklep.pl/produkt/lune ... 24x50-sfp/ Jeśli tylko sprzedawcy czegoś nie pomylili... ;) Różnica między jardami i metrami nie jest duża, a zwykle te skale są też dosyć umowne. Ludzie którzy zwracają na to największą uwagę, czyli ci którzy strzelają FT - raczej sami sobie rozpisują odległość (na tych swoich śmiesznych dużych kółkach). Nie wiem, czy wiarygodność pokrętła "ostrości" nie wiąże się też trochę z tym, jaką sobie ustawimy "korektę dioptrii" w okularze. Dla mnie najważniejsze jest, by się krzyż z wieżami zgadzał, a to już dla niektórych firm jest jakiś problem... :chgw:
Waleczne_Serce
Posty: 18
Rejestracja: 2021-09-10, 07:03

Re: Wiatrówka sprężynowa, czy może pistolet PCA ?

Post autor: Waleczne_Serce »

Powiem ci, że podesłałeś mi link do sprzętu który wczoraj w nocy znalazłem i sobie upatrzyłem. Czekam na informacje od sprzedawcy czy mógłby opóźnić wysyłkę na czwartek, bo w tery akurat wrócę i mógłbym odebrać. Jak tylko potwierdzi to kupuję. Czekam też na odpowiedź odnośnie futerału czy można by odebrać osobiście. W tedy wsiadam na moją Hondę Cub 125 i jadę, taniej mnie to wyniesie niż przesyłka. A też motorku w tym roku nie odpalałem, czas by go przepalić.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiatrówka sprężynowa, czy może pistolet PCA ?

Post autor: Yurko »

To chyba już trochę późno na zaczynanie sezonu i wyciąganie tego "ścigacza". Niedługo trzeba będzie zimowe koła szykować... ;)
Waleczne_Serce
Posty: 18
Rejestracja: 2021-09-10, 07:03

Re: Wiatrówka sprężynowa, czy może pistolet PCA ?

Post autor: Waleczne_Serce »

Ja tam nie widzę problemu w wyjeździe na strzelanie nawet w zimie, o ile nie ma wielkich przymrozków. Ale jeśli jest na pograniczu zera, z resztą zimy teraz delikatniejsze. Co istotniejsze idzie inflacja i spodziewam się wzrostów cen od przyszłego roku, więc ten okres jest według mnie do zakupu odpowiedni. Sam chyba zauważyłeś jakie zaczynają występować braki w asortymencie. Ja już zaoszczędziłem na karabinku jakieś 300 zł kupując ten ostatni model ze sklepu względem cen tego samego modelu na allego.

Dodano po 57 minutach 24 sekundach:
Wyszła pewna rzecz której nie zauważyłem i mnie zirytowała. Mianowicie karabinek który otrzymałem ma oznaczenie F czyli na rynek Niemiecki. Co mnie zirytowało bo nie jest to wersja eksportowa. Zacząłem się zastanawiać nie stąd biorą się potem posty iż jedne HW ma moc około 15 J a inne 16 J. Bo są to wersje w których sprzedawcy podmieniają sprężyny najbardziej prawdopodobne iż nieco słabsze od wersji eksportowych. :| Tak więc zirytowało bo myślałem iż jest to wersja eksportowa. Zastanawiam się czy mu jej nie odesłać, czy dać sobie spokój z tym i tak kiedyś będzie trzeba wymienić sprężynę. A oprócz tego pewnie się niczym nie różnią, choć niesmak pozostał.