Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

tybysh
Posty: 47
Rejestracja: 2020-04-26, 16:37

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: tybysh »

To jak Panowie, ta Diana ZR to uzasadniony wydatek do gas rama? Trochę drogo ale jeszcze mogę to przełknąć wiedząc, że to dobry montaż. Recenzje ma mieszane, wiele informacji o luzach lunety.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: Yurko »

Gdybym wiedział, że ta Twoja luneta jest tak samo wytrzymała jak wiatrówkowy Leapers, to powiedziałbym, że nie ma problemu...
U mnie Leapers na pojedynczym montażu tej samej firmy siedzi bez żadnej amortyzacji na Gamo Hunter 440 w którym prawie dwa lata temu wymieniłem zwykłą sprężynę na gazową. Brak amortyzacji jakoś mu nie zaszkodził. Ale kilka razy kołki z szyny wyrywało...
Leapers Golden Image 3-9X32 TF2 AO to trochę mniej rozbudowana lunetka, więc odpowiedzialności wziąć na siebie nie mogę. Z tą lunetą, to Ty przecierasz szlak. Ponieważ żaden posiadacz Valiant-a się nie odezwał :(
tybysh
Posty: 47
Rejestracja: 2020-04-26, 16:37

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: tybysh »

Zamówiłem montaż Leapers wysoki jednoczęściowy oraz osłonę gumową okularu aby mieć stałą odległość lunety od oka, dam znać jak to wszystko się zgrywa z Hatsanem:)
Ostatnio zmieniony 2020-05-09, 11:11 przez tybysh, łącznie zmieniany 1 raz.
tybysh
Posty: 47
Rejestracja: 2020-04-26, 16:37

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: tybysh »

Witam ponownie.

Odkryłem przyczynę braku celności swojego hatsana - winowajcą była uszczelka lufy - nie wystawała powyżej metalu. Na próbę podłożyłem pod nią gumkę recepturkę, w rezultacie wysokość była zbyt duża i górna część została przycięta ale dzięki temu układ jest szczelny.

Obrazek

Co to dało? Wcześniej sukcesem dla mnie było na 47-50m na 10 strzałów zmieścić 5 na tarczy, poniżej wklejam swoją pierwszą tarczę na ~50m po podwyższeniu uszczelki.

Obrazek

Na 25 metrów to był mój najlepszy rezultat:

Obrazek

Dzisiaj po podwyższeniu uszczelki strzeliłem 5 tarczek i wszystkie mają o wiele lepsze skupienie, dla przykładu:
Obrazek

Na 62 metry próbowałem tylko raz i 2 strzały mi gdzieś zjadło:
Obrazek

W tej chwili mam tylko lekkie zastrzeżenia do działania spustu, generalnie nie jest źle. Montaż jednoczęściowy jest bardzo stabilny, gumowa nakładka na okular pomaga w powtarzalnym składaniu się do strzału.

Obrazek

Pozostało mi cieszyć się strzelaniem.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i pozdrawiam.
tybysh
Posty: 47
Rejestracja: 2020-04-26, 16:37

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: tybysh »

Sam sobie odpowiadam ale może kogoś to interesować - ten hatsan jest bardzo czuły na sposób trzymania, przy bardzo delikatnym dotyku z 25m przy sporym wietrze udało mi się dzisiaj ustrzelić coś takiego (10 strzałów) :


Obrazek

Nie jest źle chyba, zwłaszcza że brałem 5 DOTów poprawki i czekałem na okazję do strzału gdy wiatr przestawał wpychać liście z drzewa na moją linię celowania.
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: marboc »

Podoba mi sie Twoja wola walki. Dzięki niej przeszedłeś niezłą szkołę. Gratuluje i życzę wytrwałości w strzelaniu a wynik sam przyjdzie. Poruszyłeś kwestie lekkieg dotyku, bardzo dobre spostrzeżenie. Wiatrówką sprężynową ze względu na kop strzela się z uchwytem artyleryjskim. Krótko mówiąc trzeba jej pozwolić strzelać tam gdzie chce i do tego kaprysu ustawić optykę. Prawa ręka delikatnie ją obejmuje a lewa służy za podkładke bez żadnego przytrzymywania. Musisz jedynie znaleźć jeszcze punkt tego podparcia, od tego będzie zależała jej i Twoja :) celność
Pozdrawiam
tybysh
Posty: 47
Rejestracja: 2020-04-26, 16:37

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: tybysh »

Cały czas miałem problem ze spustem, na 25 metrach nie przeszkadzało to mocno ale przy strzelaniu na 60 metrów długi spust bardzo utrudniał sprawę.
Dzisiaj wyregulowałem go tak, że nie mam już dwóch etapów, lekkie dotknięcie nie powoduje samostrzału ale przyłożenie palca trochę mocniej już wypluwa śrut.

Zakleiłem kolejną śrubkę od QT klejem do gwintów CX80 więc nie będzie mi się przestawiało samo, idealnie byłoby jeszcze trochę delikatniej ale wolę nie ryzykować.

Dzisiejsze strzelanie na 25 metrów z okna (pozycja stojąca + poduszka ale poduszka tylko pod łokieć żeby mi twardo nie było, to nie te worki do przestrzeliwania wiatrówek jak na filmikach z YT) dawało wyniki między 79/100 a 84/100 pkt ale na koniec trafiła mi się najlepsza tarczka:


Obrazek

Jeszcze z 10 puszek i się nauczę tego Hatsana.

Lufy jeszcze nie czyściłem a przeleciało przez nią już ponad 3000 pestek. Wczoraj testowałem obciążenie lufy ale sam nie wiem czy warto, kwestia do dalszej analizy.
Amadey
Posty: 6
Rejestracja: 2022-01-26, 00:11

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: Amadey »

Comety sa dostepne w UK i oceniajac po testach na YT to swietne wiatrowki. Jakosciowo o klase wyzej od Hatsana.