Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
kjedroska
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 864
Rejestracja: 2016-10-02, 09:18
Lokalizacja: Pszów

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: kjedroska »

Popatrz na montaż na zdjęciu Ślubka
Awatar użytkownika
WooDeN
Posty: 99
Rejestracja: 2018-09-02, 21:54
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: WooDeN »

Potrzebujesz montaż z tzw. offsetem, np taki leapers:
Obrazek
tybysh
Posty: 47
Rejestracja: 2020-04-26, 16:37

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: tybysh »

Montaż u Ślubka jest chyba na PCP?

Podobnie chyba można przyczepić montaż jednoczęściowy bez przykręcania przedniej części, która będzie wisieć w powietrzu.

Najtaniej mi wyjdzie sprzedać tą lunetę za 300-400zł ze stratą i kupić coś mniejszego.
Awatar użytkownika
WooDeN
Posty: 99
Rejestracja: 2018-09-02, 21:54
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: WooDeN »

Jeżeli byś chciał założyć tak wysunięty montaż jednoczęściowy to będzie trzymał tylko na jednej śrubie i raczej przy takim mocowaniu zacznie się przesuwać.
amigo
Posty: 32
Rejestracja: 2020-04-14, 11:39

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: amigo »

Montaż u Ślubka jest chyba na PCP?

Najtaniej mi wyjdzie sprzedać tą lunetę za 300-400zł ze stratą i kupić coś mniejszego.
Ten twój Hatsan Vortex,to ślepy zaułek.Lunetę zostaw,jeszcze jest na gwarancji,a wiatrówkę wyślij komuś(adres znajdziesz w necie) na zrobienie dobrego tuningu(tutaj nie oszczędzaj ).
Pozdr
tybysh
Posty: 47
Rejestracja: 2020-04-26, 16:37

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: tybysh »

amigo pisze: 2020-05-06, 12:27
Montaż u Ślubka jest chyba na PCP?

Najtaniej mi wyjdzie sprzedać tą lunetę za 300-400zł ze stratą i kupić coś mniejszego.
Ten twój Hatsan Vortex,to ślepy zaułek.Lunetę zostaw,jeszcze jest na gwarancji,a wiatrówkę wyślij komuś(adres znajdziesz w necie) na zrobienie dobrego tuningu(tutaj nie oszczędzaj ).
Pozdr
Tuning może kiedyś się odbędzie ale w tej chwili zostałem słusznie nakierowany na lunetę, faktycznie im dalej mam oko od lunety i im mniejsze mam pole widzenia tym strzały są bardziej powtarzalne.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: Ślubek »

tybysh pisze: 2020-05-06, 11:53 Montaż u Ślubka jest chyba na PCP?

Podobnie chyba można przyczepić montaż jednoczęściowy bez przykręcania przedniej części, która będzie wisieć w powietrzu.

Najtaniej mi wyjdzie sprzedać tą lunetę za 300-400zł ze stratą i kupić coś mniejszego.
1. Tak, jest na PCP, ale to nie ma znaczenia, jeśli wiatrówka nie kopie po tuningu.
2. Można, ale wtedy nie masz pewności, że luneta będzie zawsze celowała tak samo. Muszą być dwie obejmy.
3. Twój sprzęt i Twoja kasa, ale najpierw spróbuj montażu przesuniętego. Lunetę sprzedać zawsze zdążysz.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: Yurko »

Kłopot tylko w tym, że Kolega zdaje się potrzebuje montażu 30mm, a ten Leapers z Kolby to montaż 1 cal.



Sportsmatch OP44


Obrazek http://cekaus.pl/pl/montaze-srednie-30- ... -op44.html




Hawke Model: 22 123
Obrazek https://www.militaria.pl/hawke/montaz_h ... 110971.xml
amigo
Posty: 32
Rejestracja: 2020-04-14, 11:39

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: amigo »

: ↑
ale w tej chwili zostałem słusznie nakierowany na lunetę, faktycznie im dalej mam oko od lunety i im mniejsze mam pole widzenia tym strzały są bardziej powtarzalne.
Ale w Twojej lunecie oko od okularu to 10-11cm i basta,a temat gas- ramu i problemów z lunetami na nich znam dobrze.
Jak już tak bardzo chcesz montaż,to kup Diana ZR (zero recoil) na tubus 30 mm.
W moim przypadku to było jedyne lekarstwo na gas-ram,po tym jak lupka odwiedziła dwa razy serwis gwarancyjny.
tybysh
Posty: 47
Rejestracja: 2020-04-26, 16:37

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: tybysh »

amigo pisze: 2020-05-06, 14:19
: ↑
ale w tej chwili zostałem słusznie nakierowany na lunetę, faktycznie im dalej mam oko od lunety i im mniejsze mam pole widzenia tym strzały są bardziej powtarzalne.
Ale w Twojej lunecie oko od okularu to 10-11cm i basta,a temat gas- ramu i problemów z lunetami na nich znam dobrze.
Jak już tak bardzo chcesz montaż,to kup Diana ZR (zero recoil) na tubus 30 mm.
W moim przypadku to było jedyne lekarstwo na gas-ram,po tym jak lupka odwiedziła dwa razy serwis gwarancyjny.
W chwili obecnej przy wygodnej pozycji odległość od oka mam jakieś 6 cm i jest to zbyt blisko. Ten mój Valiant jest niby przeznaczony do mocnych wiatrówek a H95 nie jest FACem, czy montaż kompensacyjny nie jest w tym przypadku zbędnym wydatkiem?
amigo
Posty: 32
Rejestracja: 2020-04-14, 11:39

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: amigo »

Sześć to trochę mało,w opisie tej lupy to 10-11 cm
Obrazek
Montaż Diany,to jak napisałem ostateczność,pierwsze to tuning lub przynajmniej mycie i poprawne smarowanie,a dlaczego:
- nowa z fabryki jest zakonserwowana!!!
- smar fabryczny mógł uszkodzić uszczelkę tłoka i masz uderzenia tłoka o dno cylindra (brak wystarczającej poduszki
powietrznej)
Ja wymontowałem gas-ram i złożyłem sprężynę. :upp:
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: Yurko »

Nie wiem jak wytrzymałość Valiant-a, ale ten Twój Hatsan, jeśli tylko na prawdę jest w limicie, wcale nie powinien być najstraszniejszym pogromcą lunet. Podobno waży 3,8kg? Niektóre wiatrówki też blisko limitu, też ze sprężyną gazową mają masy po ok 2,5kg. Jeśli tłok nie będzie walił na pusto, wcale nie musi być tragedii. Za to ten montaż będzie Cię kosztował prawie 40% ceny lunety, cofnie lunetę jeszcze bardziej do tyłu i dodatkowo wprowadzi dodatkowe błędy wynikające z luzów...

https://youtu.be/Xf4N39a3-EA?t=52
tybysh
Posty: 47
Rejestracja: 2020-04-26, 16:37

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: tybysh »

Wiecie co, do przyszłego tygodnia jeszcze się wstrzymam z wyborem montażu. Teraz trochę kombinowałem z przysłoną itp. i zauważyłem, że efekt tunelu można osiągnąć nie tylko oddalając lunetę ale również ją przybliżając, na co mam potencjał i muszę to sprawdzić.
amigo
Posty: 32
Rejestracja: 2020-04-14, 11:39

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: amigo »

Yurko pisze: 2020-05-06, 16:52 Nie wiem jak wytrzymałość Valiant-a, ale ten Twój Hatsan, jeśli tylko na prawdę jest w limicie, wcale nie powinien być najstraszniejszym pogromcą lunet. Podobno waży 3,8kg? Niektóre wiatrówki też blisko limitu, też ze sprężyną gazową mają masy po ok 2,5kg. Jeśli tłok nie będzie walił na pusto, wcale nie musi być tragedii. Za to ten montaż będzie Cię kosztował prawie 40% ceny lunety, cofnie lunetę jeszcze bardziej do tyłu i dodatkowo wprowadzi dodatkowe błędy wynikające z luzów...

https://youtu.be/Xf4N39a3-EA?t=52
Gas-ram (Vortex)nie ma nic wspólnego z wagą wiatrówki.Tak po chłopsku: naciąg gas-rama to tak ca. 25kG -średnia ( łamanie lufy),podczas strzału śrut jeszcze w lufie a tłok wali w cylinder z siłą 25kG :lol: Ze sprężyną jest na odwrót,w końcowej fazie strzału jest tyle ile na poczatku naciagania (czyli mało :)Z mojej strony to wszystko.
Powodzenia! :)
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiatrówka 4.5mm na dystans 50 metrów.

Post autor: Yurko »

25 kg to na prawdę mało. To chyba w wiatrówkach 7,5J ? Tutaj na zdjęciu na opakowaniu tej sprężyny jest napis "160 atm 80 kg" - to co prawda nie jest standardowa sprężyna, tylko trochę mocniejsza od normalnej Gamo-35450 :
Obrazek

Podobno Vortex w Hatsanie dla uzyskania "limitowanej energii" potrzebuje ok 90 barów ciśnienia. Zdaje się, że średnice "tłoków" gas ramu są identyczne czyli 8mm. Można by sobie to policzyć, ale z obrazka widzimy, że siła w kg to 1/2 ciśnienia w barach (czyli powierzchnia tłoka pewnie by nam wyszła ok 0,5 cm2) To znaczy że siła sprężyny gazowej w Hatsanie wyniesie ok 45 kg...

Właśnie dlatego masa karabinka się liczy ;)

Na prawdę jest trochę inaczej. Tłok na szczęście nie uderza bezpośrednio w lunetę, a widziałem już na eBayu sprężyny 120kg ! (ale z grubszym "tłokiem" 10mm). Na prawdę to siła wewnętrzna, która działa nawet gdy nie strzelamy. Gdy nie strzelamy, lunecie nie szkodzi, prawda? To co niszczy lunetę to siły wynikające z bezwładności, z masy tłoka, z jego prędkości i jak ona się zmienia i tego jak to się ma do masy karabinka i masy lunety. Duża siła sprężyny oczywiście wpływa na przyśpieszenie tłoka, ale siła wynikająca z ciśnienia w sprężynie gazowej ma głównie działanie destrukcyjne na nią samą i na system karabinka. Nie powiem, by ten problem ogarniał i zamierzał tu kogoś pouczać, ale tak to sam sobie pobieżnie wyjaśniam...
Ostatnio zmieniony 2020-05-07, 08:08 przez Yurko, łącznie zmieniany 1 raz.