świeżak szuka wiatrówki

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

airmaster
Posty: 20
Rejestracja: 2020-04-08, 20:29

świeżak szuka wiatrówki

Post autor: airmaster »

witam,

szybkie pytanie i prośba o zwięzłą odpowiedź,
zastanawiam się między:
-Hatsan AirTact ED
-Crosman Copperhead 900

którą polecacie, chyba że jakieś inne propozycje w przedziale 300-350 zł
ewentualnie słyszałem że Hatsan 90 STG jest mistrzem w swojej klasie choć to naprawdę bolesna kwota dla mojego portfela którą nie wiem czy jestem w stanie przeboleć zwłaszcza teraz,
jak uważacie ?

jeśli chodzi o sposób użytkowania to oczywiście rekreacyjne choć do tarcz papierowych na dystansie 30-50 m, więc raczej głównym kryterium jest celność takiej wiatrówki, drugorzędnie trwałość i ewentualnie możliwość tuningu.
stek666
Posty: 128
Rejestracja: 2017-03-14, 21:41
Lokalizacja: Kowalowce

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: stek666 »

Mało kasy. Nie myślałeś żeby zacząć od pistoletu? Np. Beeman P17. Przynajmniej będziesz wiedział czemu nie trafisz.
bang bang
Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: xkwas »

Za 300 to lupkę kupi. I to taką co może poceluje lub nie poceluje..

Dodano po 8 minutach 13 sekundach:
Wlasnie patrze na all..o no mozna kupic pstykadełko za 300 i to z tzw lunetką na wierchu. Wiec ja też jako amator polecę kup cokolwiek postrzelaj z 15 paczek najtańszego ołowiu i jak uznasz że fajnie tak jest to wtedy uzbieraj sobie 1200 i kup juz coś z czego trafisz cokolwiek z 30 m. Chyba ze jesteś as i masz rękę reurohirurga, idealne wyczucie w palcach i uczysz sie z predkością nadswietlną to 👌👌👌👌.

Dodano po 52 sekundach:
Wlasnie patrze na all..o no mozna kupic pstykadełko za 300 i to z tzw lunetką na wierchu. Wiec ja też jako amator polecę kup cokolwiek postrzelaj z 15 paczek najtańszego ołowiu i jak uznasz że fajnie tak jest to wtedy uzbieraj sobie 1200 i kup juz coś z czego trafisz cokolwiek z 30 m. Chyba ze jesteś as i masz rękę reurohirurga, idealne wyczucie w palcach i uczysz sie z predkością nadswietlną to 👌👌👌👌.
airmaster
Posty: 20
Rejestracja: 2020-04-08, 20:29

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: airmaster »

szczerze mówiąc od zawsze bardziej podobały mi się karabinki, większa moc i prędkość... choć spojrzałem na pistolet który mi poleciłeś, plus że jest PCA według opinii faktycznie nie jest zły... ale mimo wszystko długa broń do mnie przemawia, więc może jednak ten Hatsan 90 czy i w tym wypadku uważasz że lepiej kupić taki pistolet ?
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: Ślubek »

Standardowe tarcze wiatrówkowe przeznaczone do rekreacji mają wymiary 14cmx14cm
Obawiam się, że żadna z wiatrówek, które pokazałeś nie spełni wymogu trafiania w taką tarczę na 30m, a co dopiero na 50 m.

To są wiatrówki sprężynowe - żeby z nich celnie (powtarzalnie) strzelać trzeba wiedzieć, jak je chwycić tak, aby za każdym razem chwyt był taki sam. Dotyczy to również takich o klasę lepszych.

Xkwas dobrze Ci radzi - kup tą, która Ci się bardziej podoba, bo w tym przedziale cenowym szału nie będzie - nie bez powodu lepszy sprzęt kosztuje więcej.

A skoro długa do Ciebie "przemawia" - zobacz QB78 - karabin na CO2. Podobnego do niej Crosmana 1760 kupiłem jako pierwszą wiatrówkę i mam go do dzisiaj.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
stek666
Posty: 128
Rejestracja: 2017-03-14, 21:41
Lokalizacja: Kowalowce

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: stek666 »

Nie wypowiem się na temat hatsana bo go nie miałem. Polecić mogę ci coś z HW. Obojętnie który model, każdy celny. Ale tu kwoty zaczynają się od około 600 za używane hw30. W karabinkach to te 600zł to raczej minimum
bang bang
airmaster
Posty: 20
Rejestracja: 2020-04-08, 20:29

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: airmaster »

hmm, nawet fajny jest QB78, czy to prawda że można później go przerobić na PCP ?
stek666
Posty: 128
Rejestracja: 2017-03-14, 21:41
Lokalizacja: Kowalowce

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: stek666 »

Takie przeróbki na koniec wychodzą więcej niż kupno gotowego pcp
bang bang
Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: xkwas »

Jako pierwszy to lepiej sprężynę. Naboje co2 szybko sie kończą /znam z autopsji/ a zakup ich to wycieczka do sklepu lub zakupy w necie i czekanie na kuriera. Spreżynka póki działa to strzela i nawet to najtańsze doniesie spokojnie 50 m tylko z całością nie będę polemizował.
Mniemam ze pierwsze strzeladło bedzie niszczyć wszystko w okolicy więc 500 srutów w paczce to dobre kilka godzin napiepszania a o to mniemam chodzi koledze... Zgaduje oczywiście..
airmaster
Posty: 20
Rejestracja: 2020-04-08, 20:29

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: airmaster »

oki a więc nie kombinować z przeróbkami
Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: xkwas »

To tak jak byś kupił 20letniego matiza /szacun dla kierowców- ale to tylko obrazowy przykład/ oczekiwał wyścigów jak w Fast &furious i że jak ci sie znudzi odpalanie na popych gdzy bedzie -1 stopień Celsjusza to przerobisz go na Bentley-a .
stek666
Posty: 128
Rejestracja: 2017-03-14, 21:41
Lokalizacja: Kowalowce

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: stek666 »

Podam tradycyjną odpowiedź jeśli chodzi o sprężyny. Slavia 631 jak się uda to 634 lub hw 30, hw 35, hw 50. To tak żeby tradycji stała się zadość :)
bang bang
airmaster
Posty: 20
Rejestracja: 2020-04-08, 20:29

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: airmaster »

oki, po tym co tu przeczytałem doszedłem do wniosku że faktycznie na razie sobie popykam z zabawki na podwórku a za rok gdy będę miał odłożoną większą sumę i dalej będę nakręcony na wiatrówki to kupie sobie precyzyjny sprzęcik, bo skoro sprężynowce nawet te najdroższe nie są precyzyjne a godnej jakości PCP zaczyna się praktycznie od 1000 zł to pomprostu z moim obecnym budżetem nie mam co szaleć

Dodano po 3 minutach 6 sekundach:
dziękuję wszystkim za pomoc, naprawdę troche mi rozjaśniliście sprawę :)
narazie to tyle, może jutro jakieś pytanko mi przyjdzie do głowy,a więc dobranoc wszystkim ;)
Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: xkwas »

Amen...

Dodano po 2 minutach 18 sekundach:
I pamietaj ze nawet zabawka za 300 moze zrobić krzywdę.. To tak na marginesie żeby nie bagatelizowac.. Może i nie bedzie najcelniejsza ale śrut miota a to zawsze stwarza ryzyko..
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: Yurko »

Oczywiście, jeśli masz trochę talentu w rękach i chce Ci się majsterkować, to możesz przerabiać. Tzn, jeśli to majsterkowanie też uznasz za przyjemność. Bo jeśli nie. Jeśli przeróbki to tylko wydane pieniądze i konieczność angażowania w to innych osób to rzeczywiście nie ma sensu. A jeśli kupisz sobie tego sprężynowego Crosmana, to też trzeba będzie nad nim popracować. Po drobnych poprawkach potrafi mieć takie skupienie na 20 metrów:

Obrazek

Może trochę mało wiarygodny test, bo tylko 5 strzałów i to jeden zepsuty (z winy strzelca albo podpórki ;) ) ale to nie moja wiatrówka. Miałem ją w rękach tylko dlatego, że zabiła wcześniej lunetę itd...