świeżak szuka wiatrówki

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

airmaster
Posty: 20
Rejestracja: 2020-04-08, 20:29

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: airmaster »

oczywiście, mówiąc zabawka mam po prostu na myśli przedmiot który ma służyć rozrywce pomimo swojego braku zastosowania w zdobywaniu osiągnięć strzeleckich ;)

Dodano po 9 minutach 17 sekundach:
takiego skupienia trafień to bym chciał, bardzo zadowalające wyniki, do tego stopnia że ja jako strzelec pewnie z początku będę generował większe odchyłki niż sama broń;)
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: Yurko »

Sam się trochę zdziwiłem i też trochę było mi szkoda, że właściciel nie chce tej wiatrówki kompletnie ucywilizować. A ten wynik nie jest oczywiście uzyskany z ręki, tylko karabinka leżącego na poduszkach. :D
stek666
Posty: 128
Rejestracja: 2017-03-14, 21:41
Lokalizacja: Kowalowce

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: stek666 »

Jestem w szoku. Udzielono tu właśnie mądrej rady i nikt się nie pokłócił. :upp:
bang bang
Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: xkwas »

nie mów hop.... nie tak szybko..
airmaster
Posty: 20
Rejestracja: 2020-04-08, 20:29

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: airmaster »

nie mam doświadczenia na forach ale raczej nie spodziewałbym się zacieklej wymiany poglądów zwłaszcza że grono ludzi udzielających się o tej porze jest niewielkie ;)
stek666
Posty: 128
Rejestracja: 2017-03-14, 21:41
Lokalizacja: Kowalowce

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: stek666 »

Jak już kupisz to pochwal się tu.
Polecam na początek skupić się na puszkach a nie tarczach. Te sprzęty są bardziej do takich celów przeznaczone. Frajda gwarantowana
bang bang
airmaster
Posty: 20
Rejestracja: 2020-04-08, 20:29

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: airmaster »

generalnie w puszki i wszystko wokół będę strzelał ale to są ograniczone cele podczas gdy komplecik 100 tarcz w cenie jednego dobrego piwa się kupi ;)

Dodano po 6 minutach 14 sekundach:
prze okazji, śrut crosmana jest w porządku jeśli chodzi o taki tańszy pakiet ?
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: Yurko »

"Wszystko wokół" ? Jakiś czas temu, wymyśliłem sobie strzelanie do starych telefonów komórkowych. Dzwoniących...

Jakieś "tarcze" i tak będą potrzebne. Można namiętnie strzelać do puszek, ale żeby sobie wyregulować celownik potrzebna jest jakaś "tarcza" albo jej namiastka. Poza tym fajną zabawą jest strzelanie do przeskalowanych "figur bojowych". Przynajmniej dla tych, którzy czują jakieś sentymenty do strzelań imitujących te w wojsku...
Obrazek
Uwaga do tego zdjęcia, telefon na nim nie był celem. Miał pokazywać w jakim czasie oddałem 16 strzałów (Cometa Lynx - 1 magazynek). Tu zbliżenie:
Obrazek


Albo do japońskich postaci z kreskówek:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-04-09, 00:42 przez Yurko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: Ślubek »

stek666 pisze: 2020-04-08, 23:14 Jestem w szoku. Udzielono tu właśnie mądrej rady i nikt się nie pokłócił. :upp:
Nikt się nie pokłócił, bo poradziłeś Slavię :^)

PS. Slavia produkowana jest obecnie pod nazwą Perun.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: xkwas »

Zaznaczyć chcialem że w tel komórkowych jest sporo złota. Z kilkunastu tel można wytopić sporą grudę. Na YT jest filmik jak odzyskać a że zloto teraz drożeje to polecam jak kto chce extra gotówkę
airmaster
Posty: 20
Rejestracja: 2020-04-08, 20:29

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: airmaster »

słuchajcie, a jako to wygląda z wagą karabinka, bo przeważnie oscylują w granicach 2,5/3,5 kg, co prawda kulturystą nie jestem ale utrzymać w łapach jestem w stanie nawet i taki 4 kg karabinek, więc czy jest jakaś zauważalna różnica i raczej na plus cięższych czy lżejszych ?

Dodano po 4 minutach 10 sekundach:
oczywiście zdaję sobie sprawę że cięższa ma większą bezwładność przez co minimalnie lepiej tłumi drgania, spowalnia odrzut itp. ale czy jest jakikolnie sens rozpatrywania karabinków pod tym względem?

Dodano po 14 minutach 48 sekundach:
tym bardziej że znalazłem karabinek w wersji z drewniana korpusem o masie 3 kg i dokładnie taki sam model z polimerowym korpusem o masie 3,5 kg
Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: xkwas »

Strzeliłem z kilku pukawek i masa jako tako nie miała znaczenia. Ale to opinia laika. Niech się wypowiedzą mistrzowie.. Ja tam pukam rekreacyjnie i ze sprężynki i teraz z pcp i oczywiscie roznica jest okrutna i nie ma o czym spekulować ale i gazowa spreżyna tez jest ok. I mnie tłucze przy strzale.
Jak zacząć to od najprostrzej czyli klasyczna spreżyna.. Nie psuje sie nie wymaga niż prócz śrutu a jak sie spodoba strzelanie to zbieraj cebulki na pcp i keep going...
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: Ślubek »

airmaster pisze: 2020-04-15, 17:20więc czy jest jakaś zauważalna różnica i raczej na plus cięższych czy lżejszych ?
...
oczywiście zdaję sobie sprawę że cięższa ma większą bezwładność przez co minimalnie lepiej tłumi drgania, spowalnia odrzut itp. ale czy jest jakikolnie sens rozpatrywania karabinków pod tym względem?
Z tym tłumieniem drgań to nie do końca tak.

Musisz odróżnić dwa rodzaje drgań: drgania strzelca przed strzałem i drgania lufy podczas strzału.

Drgania strzelca przed strzałem doskonale widać przy strzelaniu bez podpórki, obserwując tarczę przez przyrządy celownicze. Na "układ generujący te drgania" (strzelca :^) ) mamy niewielki wpływ (drgania mogą być samoistne lub patologiczne), bo alkoholu (powodującego rozluźnienie mięśni) pić przed strzelaniem nie wolno (względy bezpieczeństwa, ale i dlatego że przez to rozluźnianie traktowany jest jako środek dopingujący). Możemy tylko kombinować z postawą - tak, aby drgania zbytnio nie przeszkadzały.

Mamy natomiast wpływ na układ tłumiący te drgania - karabinek i jego główny parametr - masę.

I tu, owszem, większa masa lepiej tłumi drgania, jednak ma tę wadę, że mięśnie szybciej się męczą, co powoduje... zwiększanie amplitudy drgań :^). Z tego m.in. powodu tak istotny jest trening bezstrzałowy.

Na drugi rodzaj drgań masa karabinka ma tylko taki wpływ, że cięższa lufa jest sztywniejsza i ma mniejszą strzałkę ugięcia. Ale to samo można uzyskać "strojąc" lufę (podobnie jak w strunowych instrumentach muzycznych) - np. zmieniając sposób podparcia lufy, dobierając śrut, zakładając ciężarki, czy nawet ucinając kawałek.

Oczywiście, jak się strzela rekreacyjnie do puszek nie ma to znaczenia. Ale jak sportowo, do tarczy, której pole "10" ma pół milimetra - to każdy krok ku polepszeniu dokładności ma znaczenie. Nawet jeśli tylko psychologiczne :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: Yurko »

Ślubek pisze: 2020-04-16, 00:35 ... pić przed strzelaniem nie wolno ...
Potwierdzam, byłem w wojsku i pamiętam. Co prawda, to było 30 lat temu, ale takiej traumy jak pijani ludzie z kałachami i ostrą amunicją... :shock:
amigo
Posty: 32
Rejestracja: 2020-04-14, 11:39

Re: świeżak szuka wiatrówki

Post autor: amigo »

Ale to samo można uzyskać "strojąc" lufę (podobnie jak w strunowych instrumentach muzycznych) - np. zmieniając sposób podparcia lufy, dobierając śrut, zakładając ciężarki, czy nawet ucinając kawałek.
W mojej FWB c60 najlepsze skupienie na 40m jest wówczas gdy ciężarki są przyklejone w tym miejscu
Obrazek
Gdy były przyklejone jak na fotce rozrzut na tej samej odległości był w okolicach 5cm (widoczne trzy otwory poniżej skupienia)
Obrazek
Natomiast bez ciężarków karabinek robił dwa skupienia w pionie.
Tak to wygląda:
Obrazek
Obrazek
Test z ciężarkami wykonany tylko raz,podobnie było z karabinkiem AA EVO 2