Wiatrówka dla żółtodzioba

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Wiatrówka dla żółtodzioba

Post autor: Ślubek »

marboc pisze: 2020-03-31, 11:54
kjedroska pisze: 2020-03-31, 11:01
marboc pisze: 2020-03-31, 09:31 No to włoże drugi kij :)
A w czym ona jest lepsza poza wielkością i ciężarem co przy rekreacji mało istotne?
Żywotnością. Materiałami. Wykonaniem.
I jeszcze tym, że mnie się bardzo podoba. I bardzo mi pasuje osada :noniemoge:
Powaliły mbie Twoje argumenty, gadasz jak co niektóry polityk. Myślałem że podasz coś merytorycznego a z takiego gadania to tylko zadyma się robi.
Pax, Panowie, nie zmuszajcie mnie do czyszczenia wątku. Porównywanie się nawzajem do polityków jest poniżej poziomu! :evil:

1. Pytający nie pytał o HW*0. Nie mieszajcie mu w głowie, bo nigdy sobie wiatrówki nie kupi. :^)
2. W sytuacji, gdy mówimy o wiatrówkach tego samego producenta, pochodzących mniej więcej z tego samego okresu, trudno mówić o różnicach w wykonaniu czy materiałach. Zostaje jedynie kwestia różnic konstrukcyjnych i subiektywna kwestia "podobania się".

Ale tego nie rozstrzygniemy za Pytającego. Co więcej, dobrze by było, aby przed zakupem "przytulił" się do jednej i drugiej i organoleptycznie stwierdził, z czego mu się lepiej strzela na dystansie, który uważa za "rekreacyjny".
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Wiatrówka dla żółtodzioba

Post autor: marboc »

:uklon:
stek666
Posty: 128
Rejestracja: 2017-03-14, 21:41
Lokalizacja: Kowalowce

Re: Wiatrówka dla żółtodzioba

Post autor: stek666 »

Myślę, że powinno się opisywać karabinki aktualnymi danymi a nie czymś z przed 50 lat. Aktualny opis producenta ze strony https://weihrauch-sport.de/ wygląda tak:


"HW 35 Standard
Ten klasyczny karabin firmy Weihrauch nadal wyznacza standardy, według których ocenia się inne rodzaje broni. Doskonała konstrukcja i wykończenie są dobrze znane, podobnie jak doskonała reputacja pod względem mocy i dokładności. Wyposażony w światowej sławy spust „Rekord”. Zamek zamka klinowego, automatyczne bezpieczeństwo, tunel z przodu z wymiennymi wkładkami, mikrometr z 4 różnymi wycięciami.

Poręczna kolba z twardego drewna, wykończenie orzechowe, sportowe przedramię z rowkami na palce, gumowa podstawa. (Zakres za dodatkową opłatą)"

hw 50
"
Sprawdzony karabin pneumatyczny o średnim ciężarze sportowym i treningowym odpowiedni do wszystkich rodzajów rekreacji i zastosowań sportowych dla całej rodziny. Solidna konstrukcja z mocną sprężyną tłoka i doskonałą dokładnością. Automatyczne bezpieczeństwo, wyzwalacz typu meczowego, widok z przodu tunelu, widok mikrometru z możliwością regulacji wysokości i wysokości z czterema różnymi wycięciami.

Kolba z drewna bukowego z długim i poręcznym przedramieniem i policzkiem po obu stronach, zapinana na chwyt pistoletowy i przedramię, oburęczna, gumowa podstawa. (Zakres za dodatkową opłatą)

HW 50 S
Konstrukcja podobna do modelu HW 50 M / II. Dodatkowo z tunelową podstawą celownika z wymiennymi wkładkami i precyzyjnie regulowanym spustem „Rekord”."



Jak widać wg producenta to HW35 wyznacza standardy a nie HW50. HW 50 jest tu ujęty jako sprzęt rekreacyjny dla całej rodziny. Jeśli chodzi o moc i "kopa" to HW35 jest słabszy i cięższy więc to raczej on ma mniejszego kopa I większą celność. Producent również chwali się doskonałym wykończeniem i dokładnością w HW35. Więc w 2020r to raczej HW35 jest lepsze a nie HW50 - takie są fakty a nie czyjeś odczucia czy test celności wykonany z ręki wiatrówkami z przed 50 lat. Potwierdzają to również ceny w sklepach. HW35 jest droższe o około 200zł.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
bang bang
Awatar użytkownika
kjedroska
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 864
Rejestracja: 2016-10-02, 09:18
Lokalizacja: Pszów

Re: Wiatrówka dla żółtodzioba

Post autor: kjedroska »

Miałem już nie pisać na tym forum, zdominowanym ostatnio przez jedynie słuszną teorię. Ale zdecydowałem wczoraj, że jeszcze raz w swoim życiu zawalczę o demokrację.
1. Napisałem więc list do prezesa, pisząc co myślę o łamaniu demokracji wyborczej.
2. Zachęcony mądrą wypowiedzią kolegi stek666 postaram się podeprzeć autorytetem Wadka Hogana. Przepraszam moderatorów za ten straszny link, ale dla dobra demokracji i dla dobra tego forum:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=29772
I obiecuję, że więcej się nie odezwę na tym forum.

P.S. Proszę moderatora o przeniesienie mojego postu do tego tematu:
viewtopic.php?f=10&t=11450&p=162206#p162206
I proszę zwrócić uwagę na przypadki braku kultury w wypowiedziach niektórych użytkowników.
z poważaniem
Krzysztof J.
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Wiatrówka dla żółtodzioba

Post autor: marboc »

stek666 pisze: 2020-04-03, 13:23 Myślę, że powinno się opisywać karabinki aktualnymi danymi a nie czymś z przed 50 lat.
A ja myślę, że można jedno i drugie, Dla kogoś zainteresowanego ważne jest mieć wybór i opinie użytkowników.
Nie wypowiadam sie na temat czegoś czego nie znam Piszę natomiast o tym co miałem w ręcę, rozebrałem, udało mi się nawet złożyć, przestrzelałem i wtedy sucho podsumowałem. Wybór bależy do kupującego, fajnue że mu tak dokładnie przedstawiłeś teorie współczesnej produkcji Weihraucha. Lepiej późno niż wcale a fadnie co się komu podoba nic merytorycznego nie wnosi
Pozdrawiam
stek666
Posty: 128
Rejestracja: 2017-03-14, 21:41
Lokalizacja: Kowalowce

Re: Wiatrówka dla żółtodzioba

Post autor: stek666 »

Zróbmy ankietę.
Niech każdy kto kupił wiatrówkę, która mu się nie podoba napisze tu, że to zrobił.
I tak samo każdy kto kupił wiatrówkę o słabych parametrach ale którą daży użyciem niech też tu napisze.
Zacznę od siebie
Mam FWB 300 choć nie lubię strzelać z karabinu, ale podoba mi się.
Mam łucznika wz 70 który nijak ma się do mojego fwb c25 ale kocham go.
Mam tex mod 3 którym nie mogę zrobić wyniku na tarczy a spędziłem wiele godzin w warsztacie żeby uczynić go piękniejszym - nie cenniejszym tylko piękniejszym.
Chcę kupić iż 38 po co nie wiem parametrami nie powala.
Jedyny rozważny mój zakup to fwb c25 ale on też mi się podoba
bang bang
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Wiatrówka dla żółtodzioba

Post autor: marboc »

Za dużo bym musiał pisać, większość z nich opisałem tutaj: https://wiatrowkizbieracza.home.blog/
Moim marzeniem jest kupić wiatrówkę w stylu sztucera, coś jak Diana 50a ale to raczej kaprys niż marzenie.
Widziałem kiedyś Łucznika 87 z robioną kolbą w tym stylu, niestety przegrałem licytację bo przysępiłem po poznańsku.
Poza tym u mnie zakup karabinków podyktowany jest wyłącznie zbieractwem (1950-1980), bez względu czy mi się podobają czy nie. Jedyny wyjątek stanowi PCP BSA Ultra SE bo mi się podobała istrzela tam gdzie chce :)
Finał tego podobania jest taki, że nie dotykałem jej chyba już dwa lata a dwie dyżurne to Oryginal Jung Roland i HW 50S
Lepiej jest chyba jednak dobrze przemyśleć zakup tym bardziej tej pierwszej, co by nie zniechęciła i skończyła w szafie albo na aukcji.
Pomysł fajny ale chyba lepiej będzie założyć nowy temat lub wręcz ankietę np kupiłem bo ..."
* jest ładna
* ma moc
* do rekreacji
* do tarczy
* sprężyna
* CO2
* PCA
^ PCP
* inne
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiatrówka dla żółtodzioba

Post autor: Yurko »

marboc pisze: 2020-04-04, 14:39
Lepiej jest chyba jednak dobrze przemyśleć zakup tym bardziej tej pierwszej, co by nie zniechęciła i skończyła w szafie albo na aukcji.
Tak, tak - żebyśmy sobie tak żony wybierali, kierując się zdrowym rozsądkiem i opiniami znawców... :upp:
stek666
Posty: 128
Rejestracja: 2017-03-14, 21:41
Lokalizacja: Kowalowce

Re: Wiatrówka dla żółtodzioba

Post autor: stek666 »

Jeszcze powinienem wymienić co miałem.
Lov 21 zajebisty to on mnie wciągnął w pistolety, ale trzeba było gonić królika - sprzedany
HW40 cholernie celny ale nie podobało mi się strzelanie z niego - sprzedany.
HW 50s celny ale też nie przypadł mi do gustu - sprzedany
HW97 - za ciężki -sprzedany
HW 30 ten mi się podobał ale to była pierwsza wiatrówka i trzeba było gonić królika - sprzedany

Jak widzisz podobanie się to jeden z parametrów wiatrówki i jest on BARDZO ważny jak nie najważniejszy.
Pierwsza wiatrówka i tak prędzej czy później pójdzie w ludzi. Wszyscy wiemy jak kończy się wdepnięcie w to hobby
bang bang
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Wiatrówka dla żółtodzioba

Post autor: marboc »

Widzę, widzę, u Ciebie ewidentnie wygląd a u mnie historia, każdy lubi co innego i całe szczęście bo nie przeszkadzamy sobie :) Ja bardzo celnej nie wypuszczam z ręki, nawet dla króliczka :)
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Re: Wiatrówka dla żółtodzioba

Post autor: eeepiotr »

Pomysł z taką ankietą - tematem ciekawy
ale tak ściemniamy że zainteresowany zakupem dalej nie wie co kupić :oops:
ProSport , PP20
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiatrówka dla żółtodzioba

Post autor: Yurko »

Nie wiem, czy ktoś już tego nie napisał, ale jeśli się nie wie, czego się chce, to może warto od razu przy zakupie pomyśleć o tym, że może trzeba będzie się tego prędzej czy później pozbyć. W takim przypadku warto pomyśleć o kupnie sprzętu używanego. W zasadzie prawie dowolnego, byle z "dobrych rąk" i nie czegoś zbyt egzotycznego. Wtedy przy odsprzedaży, jeśli nie zdarzy się jakiś światowy kataklizm, nic się nie straci. No może tylko z tym "kataklizmem" to nie jest teraz zbyt pewnie...
Awatar użytkownika
WooDeN
Posty: 99
Rejestracja: 2018-09-02, 21:54
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Wiatrówka dla żółtodzioba

Post autor: WooDeN »

Jeżeli chodzi o Walthera Terrusa to najlepiej polować w combacie... mają chyba największe promocje (ostatnio po 599).

Dorzucę jeszcze jeden kamyczek... jest też w combacie aktualnie dostępny nowy Walther LGU za 1649... tylko trzeba pamiętać że nie ma fabrycznie przyrządów celowniczych.