Daisy BUCK

Sprzęt sprzed 1985 roku

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze, krzysztof

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Daisy BUCK

Post autor: Hiszpan63 »

W sumie może być stara , w średnim wieku lub całkiem młódka i do tego dziewica . Produkowana od lat 30 tych do dnia dzisiejszego praktycznie bez zmian konstrukcyjnych . Jedyne zmiany to materiał dźwigni naciągu i muszka wykonane od ponad 30 lat z plastiku oraz moduł spustu z dołożonym bezpiecznikiem przetykowym.

Karabinek dedykowany w Stanach dla dzieci od 6 roku życia celem zaznajomienia się z bronią i popularnym systemem winchestera . Dane znajdziecie w necie , ale dopowiem , ze ma aż około 1,2 Jula i około 80cm długości . Celność odpowiednio 5 do max 10m bez wiatru na kulkach bb do celu o średnicy 5 cm.

Daisy BUCK

... kupiłem na giełdzie staroci w Tykocinie w 2017 roku za 12 zł jako niesprawny gadżet na ścianę . Stan opłakany , zardzewiały , nie funkcyjny .

... do marca 2021 ... bo jednak działa . Niczego nie naprawiałem , a jedynie zdarłem wielką pacynę rdzy z systemu i odgrzybiłem i umyłem kolbę . . Coś mnie podkusiło po latach mocniej machnąć dźwignią i okazało się , że wszystko hula jak należy . Na 5m skupienie jest w okolicach pudełka po śrucie lub czasem ciaśniej , Tyle , że aż się prosi strzelać szybko , bo repetowanie tego malucha to czysta , perwersyjna przyjemność . Do dzisaj zutylizowałem 5 opakowań po 1500 sztuk bb . Warto wspomnięć , że magazynek grawitacyjny tego ustrojstwa mieści 400 sztuk bb. Ten egzemplarz najprawdopodobniej pochodzi z lat 70-tych XX wieku . Później kolby były pokrywane lakierobejcą . Z danych z sieci od użytkowników wiadomo , że prędkośc oscyluje w granicach 279 fps czyli jakieś 83m/s . Mój ma 80 m/s , także musiał być niestrzelany za wiele .

Nie byłbym sobą gdybym poprzestał na strzelaniu 5-10 m . Powiększyłem cel do 25x15 cm i zwiększyłem ponad 6-cio krotnie odległość ( 32,5 m)
Przy fatalnych i nieregulowanych przyrządach skuteczność wynosi około 80% przy założeniu szybkostrzelności na poziomie 12-13 strzałów na minutę :mrgreen:

Nówkę sztukę można kupić w sieci za około 200 zł , co zresztą uczyniłem kupując dla dwóch łobuzów mojej szwagierki z okazji Dnia Dziecka ponieważ nie byłem w stanie doprosić się własnego karabinka . Szwagier też nie ułatwiał sprawy ... :mrgreen: Ta nówka generuje 1,3 Jula przy prędkości 87m/s. ... może jeszcze diesel ?? :lol:

Nie polecam , nie zachwalam , nie gloryfikuję . Ot zwykła tania zabawka , której nie chce się wypuszczać z rąk ... ;)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)