Łucznik wz70

Sprzęt sprzed 1985 roku

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze, krzysztof

kostek76
Posty: 52
Rejestracja: 2012-10-23, 23:07
Lokalizacja: pruszkow

Łucznik wz70

Post autor: kostek76 »

Witajcie
Czy ma ktoś jakieś informacje na temat kompensatora do Łucznika wz 70 ? Wiem że były ale nawet na googlach nie udało mi się znaleźć jak wyglądał:(
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Łucznik wz70

Post autor: Ślubek »

Kompensator ma sens, gdy ma szansę cokolwiek skompensować. W Łuczniku wz. 70 podrzut wynika nie ze śrutu opuszczającego lufę, a z ruchu tłoka w rękojeści. Co więcej - to, na czym jest zamocowana muszka to nie lufa, a jej przedłużenie, lufa jest znacznie krótsza i (raczej) nie dałoby się założyć na nią kompensatora.

W takiej sytuacji jedynym mechanicznym rozwiązaniem, które może poprawić skupienie, jest obciążnik mocowany na lufie - Walther sprzedawał coś takiego do swojego LP53:
191.JPG
Byc może dałoby sie to założyć również do Łucznika wz.70
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
kostek76
Posty: 52
Rejestracja: 2012-10-23, 23:07
Lokalizacja: pruszkow

Re: Łucznik wz70

Post autor: kostek76 »

Chciałbym wiedzieć jak wyglądał bardziej w celu kolekcjonerskim. Mam wiele od takiego Łucznika ale kompensatora nie i co gorsza nawet nie wiem jak wyglądał:(
Jacot
Posty: 8
Rejestracja: 2011-12-01, 12:19
Lokalizacja: Zakopane

Re: Łucznik wz70

Post autor: Jacot »

Mam tylko taki obrazek, możliwe, ze nawet z tego forum pochodzi:

Obrazek

i notatkę, że to ważyło ok. 200g.
Jacot
kostek76
Posty: 52
Rejestracja: 2012-10-23, 23:07
Lokalizacja: pruszkow

Re: Łucznik wz70

Post autor: kostek76 »

Kolego Jecot, zasiegnolem info u znajomego mieszkającego w Radomiu. Ma wielu znajomych którzy kiedyś pracowali w Łuczniku. Przy likwidacji fabryki wiele cześci trafiło do niego itd. Ma kompresator i wysłał mi zdjęcia:) To taki jak z Twojego zdjęcia, a zaczęłem wątek bo trafiał mi się do kupienia i nie wiedziałem czy to orginalny.....kupiłem w ciemno ...okazało się że strzał w dziesiątkę:)