Pytania dotyczące Ligi...

Forumowe strzelania korespondencyjne

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, Walend, SlaweQ

Bart S

Post autor: Bart S »

A wiecie może gdzie kupić tarcze Ppn10 ale mniej niż 250 szt? Na przykład 100 szt?
Dzięki.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Kontakt:

Post autor: Ślubek »

Np. w Incorsie. Tylko, po pierwsze - nie wiem, jaka jest jakość tych tarcz, a po drugie - moim zdaniem lepiej kupić na raz więcej, bo wtedy jednostkowe koszty przesyłki są niższe.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Bart S

Ślubek pisze:Np. w Incorsie. Tylko, po pierwsze - nie wiem, jaka jest jakość tych tarcz, a po drugie - moim zdaniem lepiej kupić na raz więcej, bo wtedy jednostkowe koszty przesyłki są niższe.
Dzięki. Faktycznie zapomniałem o Incorsie.
Jednak z tych co podałeś są tylko 14x14cm... Wolałbym 17x17cm. Ale cena faktycznie nie powala szczególnie, że sporo sobie liczą za przesyłkę i nie można wybrać sobie tańszej opcji...
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Kontakt:

Post autor: Ślubek »

Bart S pisze:Jednak z tych co podałeś są tylko 14x14cm... Wolałbym 17x17cm.
"...zimne wode osobno, gorące osobno. Kafelki, duperelki..." :^p

Chciałeś po 100szt. a teraz marudzisz, zamiast kupić normalne tarcze w normalnych ilościach. 8-)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
luke_

Post autor: luke_ »

Można jeszcze dołączyć do drugiej kategorii?
Właśnie przyszedł Gamo Compact i trzeba się zacząć dokształcać przy okazji :-)
Air Arms S510 + Hawke Eclipse 4-16x50AOIR
Bart S

Ślubek pisze:
Bart S pisze:Jednak z tych co podałeś są tylko 14x14cm... Wolałbym 17x17cm.
"...zimne wode osobno, gorące osobno. Kafelki, duperelki..." :^p

Chciałeś po 100szt. a teraz marudzisz, zamiast kupić normalne tarcze w normalnych ilościach. 8-)
To już pomarudzić nie można? :mrgreen:
Nie mam kulochwytu 14x14cm...
A że nie napisałem jakiego rozmiaru szukam to fakt.
Ale w przyszłości się poprawię! :)
Rlyeh

Post autor: Rlyeh »

luke_ pisze:Można jeszcze dołączyć do drugiej kategorii?
Można.
wewior

Post autor: wewior »

Bart S pisze:Nie mam kulochwytu 14x14cm...
To radzę przemyśleć przerobienie, bo tarcze 14x14 są dużo tańsze:
http://strzelectwo.kimla.de/index.php?p ... ewAll=true

Ew polecam rozwiązanie z paskami takimi jak krg 3015 na powyższej stronie. Do tego prosta kasetka (krg 3020 albo ew samoróbka) i koszt tarczy leci jeszcze w dół. Warunek w tej sytuacji to mieszczenie się w czarnym, przynajmniej w większości strzałów.
Bart S

wewior pisze:
Bart S pisze:Nie mam kulochwytu 14x14cm...
To radzę przemyśleć przerobienie, bo tarcze 14x14 są dużo tańsze:
http://strzelectwo.kimla.de/index.php?p ... ewAll=true

Ew polecam rozwiązanie z paskami takimi jak krg 3015 na powyższej stronie. Do tego prosta kasetka (krg 3020 albo ew samoróbka) i koszt tarczy leci jeszcze w dół. Warunek w tej sytuacji to mieszczenie się w czarnym, przynajmniej w większości strzałów.
Ooooo :shock:
Tarcze na sztuki!
Dzięki!
wewior

Post autor: wewior »

Tak, ale jak napisał Ślubek - kupując więcej koszty przesyłki rozkładają Ci się lepiej.
Jeśli nie strzelasz tylko ligi to radzę od razu kupić ze 200 sztuk. Sam start w lidze ppn40 to masz już prawie 30 tarcz :-)
Bart S

wewior pisze:Tak, ale jak napisał Ślubek - kupując więcej koszty przesyłki rozkładają Ci się lepiej.
Jeśli nie strzelasz tylko ligi to radzę od razu kupić ze 200 sztuk. Sam start w lidze ppn40 to masz już prawie 30 tarcz :-)
Zgadza się. Matematyki nie oszukasz :)
Myślałem o zakupie około 100 szt bo ja raczej sylwetki strzelam.
I w tej dyscyplinie się szkolę a Ligę chciałem jako druga konkurencję...
Ale jak wczoraj strzeliłem tarczę z przepisowej pozycji (jedną ręką) to się przeraziłem jak jest źle :( Więc się zastanawiam czy w ogóle kupować...
Pistoleciarz ze mnie świeży a na dodatek do tej pory strzelałem oburącz - wyniki w miarę dobre bo w Ppn10 strzelam oburącz 80+ ale jedna ręka to już tragedia... Nie wstawiłbym tutaj tarcz...
Awatar użytkownika
marboc
Kontakt:

Re:

Post autor: marboc »

forestkorsze pisze: 2012-10-23, 18:48 Masz tydzień , żeby strzelić tarczki. Możesz nastrzelać ich i ze sto , a później wybrać te naj-naj.
Czegoś tu nie rozumiem, jak mogę strzelać n tarczek i wybrać najlepszą? Po co w takim razie wcześniejsze wysyłanie ponumerowanych?
Awatar użytkownika
Yurko

Re: Pytania dotyczące Ligi...

Post autor: Yurko »

Masz rację, po to się je numeruje albo kupuje już ponumerowane. Poza tym, nawet gdyby było bez numerowania. Umówiliśmy się na coś więc powinniśmy się tego trzymać. Ja teraz wysłałem tarcze z nastrzelanym chyba 72, a wcześniej trenując bez nerwów wyszło mi 84... ale tylko raz, bo przeciętnie to wcale nie jest dużo lepiej. Tyle tylko, że zwykle nie strzelam... trójek!
A tak w ogóle, to czy nie o to chodzi by były jakieś emocje? Chociaż, może się mylę. Bo oszukując też można trochę emocji mieć...
Awatar użytkownika
marboc
Kontakt:

Post autor: marboc »

Też tak uważam, trening ile kto chce i w pewnym momencie decyzja strzelam 2x po 5 czy tam 8 x5 strzałów. Co wyjdzie to wyjdzie. Zabawa wtedy jest fajna i uczciwa.
Awatar użytkownika
Yurko

Post autor: Yurko »

Przy okazji odkryłem ciekawą rzecz. Wiatrówkami PCP bawię się dopiero od nieco ponad 2 lat. Wcześniej miałem tylko sprężyny. Teraz dwa razy zrobiłem ten sam błąd. Dopompowałem powietrze tuż przed strzelaniem i od razu zacząłem strzelać ważną tarczę. W treningowym strzelaniu rzecz nie do zapamiętania. Pierwszy strzał po dobiciu kartusza zupełnie nieprzewidywalny. Pewnie to regulator ciśnienia zgłupiał przy za szybkim napełnianiu. Fakt, że nie słyszałem o czymś takim i dla mnie to nowość. Teraz mam nauczkę, którą dobrze zapamiętam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga SKS”