pytanie do znawców tematu

Tu dajemy porady i oczekujemy odpowiedzi na pytania

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Nowe HW to koło 4000zł nie wiem jaki to Swarovski, ale ceny tej marki zaczynają się od około 8000zł, czyli 4+8=dwanaście.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Ile to wszystko nie byłoby warte....to albo Twój kumpel bardzo Cię lubi...albo ktoś kogoś wkręca... :roll:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
XKaroll
Posty: 417
Rejestracja: 2013-02-15, 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: XKaroll »

DZIKIslupsk pisze: 4+8=dwanaście.

No jakby liczyć z lupką to tak. Coś mi się to podejrzane wydaje :)
Gamo Hunter 440 + DOC 3-9x40
Crosman 2240 custom + BSA S4x32
Dan Wesson 8
Start 2
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Waga śrutu 1,15 g wskazuje na śrut 5,5mm. Zmniejszenie energii poniżej 17J będzie "kastracją" całego układu. Opad będzie wielki, a śrut wręcz "widoczny" w locie. Dodajmy niebagatelną cenę - tak ze 20PLN za 200szt. Wg mnie, na nasze warunki, to prezent wręcz nietrafiony.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Zdecydowanie rada Mateusza wg mnie jest najlepsza - poprosić kolegę o wyregulowanie wiatrówki do limitu, wziąć koszt operacji na siebie i już. Chyba że chcesz mieć FACa, wtedy przed przyjazdem kolegi załatwić papierologię związaną z warunkami rejestracji, a dodatkowo wizyta w urzędzie, który będzie rejestrował, bo przepisy przepisami, a ich interpretacja bywa różna, z moich doświadczeń w urzędach różnych wynika, że bezpośredni kontakt z właściwym danej sprawie urzędem, zdecydowanie ułatwia załatwienie sprawy.
Z drugiej strony..... odczucia mam podobne co Cortez...
XKaroll
Posty: 417
Rejestracja: 2013-02-15, 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: XKaroll »

krzysztof pisze:Dodajmy niebagatelną cenę - tak ze 20PLN za 200szt. Wg mnie, na nasze warunki, to prezent wręcz nietrafiony.
Są dobre po 30-35zł za 500szt, mało to nie jest ale exact 4,5mm jest w podobnej cenie.
Jeżeli zdusi np. do 16J to da rade postrzelać na śednie odległości , tak do 50 m.
Gamo Hunter 440 + DOC 3-9x40
Crosman 2240 custom + BSA S4x32
Dan Wesson 8
Start 2
manylubin
Posty: 11
Rejestracja: 2014-03-05, 16:47
Lokalizacja: Lubin

Post autor: manylubin »

Szanowny kolego Cortez wiesz nie wszystko się przelicza na pieniążki (ile by to kosztowało?)morze i by było, ale jeżeli ktoś zarabia w euro i już nie będzie strzelał z tej wiatrówki to postanowił oddać a ze niema komu to zapytał czy chcem taki sprzęt i wtedy poprosiłem na forum o poradę i powiem szczerze ze bardzo dziękuje paru osobom które dały mi jakiś wyraźny obraz sprawy, nie spodziewałem się takich podpowiedzi ze ktoś mnie wkręca i ile by to kosztowało?nie dla wszystkich. Nie mam 16 lat żeby w takie bajki wierzyć mogę mieć fajny sprzęcik jeszcze zobaczę jak wygląda biurokracja z legalizowaniem tej wiatrówki
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

@manylublin raczej nie chodzi, że ktoś Ciebie wkręca, ale że Ty nas. W takim układzie nie byłbyś pierwszym i pewnie nie ostatnim.... Jeśli piszesz o rzeczywistej sytuacji, to zanim się na część tu obecnych obrazisz, weź pod uwagę, że naprawdę nie byłbyś pierwszym trolem wkręcającym w dziwne historie i niektórzy (również ja) na podobne sytuacje reagują ciut podobnie jak na maile zapewniające o wygranej czegoś tam, schudnięciu 100kg w 2 dni, czy wydłużeniu penisa o pół metra, czyli.... z pewną dozą nieufności.
W każdym razie porady dostałeś, ja w takiej sytuacji poprosiłbym o obniżenie energii do limitu i cieszył się HW w kalibrze 5,5 poniżej 17J.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Szanowny Kolego! Obawiam się, że odrobinę źle zinterpretowałeś moje słowa: cyt. "ile to wszystko nie byłoby warte"...koniec cytatu. ;)
My wiemy ile wart jest taki sprzęt i zdajemy sobie sprawę z pewnych utrudnień związanych z przewozem do Polski sprzętu w obecnym stanie, oraz wydatków i obowiązków jakie Cię czekają.... zresztą pisałem Ci o tym wyżej.
Być może nie wiesz jeszcze o obowiązku strzelania na licencjonowanej (płatnej) strzelnicy, jeśli będzie to pow. 17J.
Jeśli natomiast zejdziesz z Eo pon. 17J - to kaliber 5.5 mm nie będzie idealnym rozwiązaniem, choć z pewnością w rekreacji da radę...
Co do lupki: jeśli to jest Swarowski - to lupka świetna i bardzo droga, ale bardziej nadająca się dla myśliwych. To nie jest problem, bo zawsze możesz ją sprzedać na forum myśliwskim i będziesz miał zwrot kosztów i jeszcze na zakup przydatniejszej dla naszych potrzeb optyki.

Z tym wkręcaniem - stary już jestem i czasami ciężko mi ogarnąć rzeczy być może oczywiste... :P
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
manylubin
Posty: 11
Rejestracja: 2014-03-05, 16:47
Lokalizacja: Lubin

Post autor: manylubin »

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za rady!I nie obrażam się na nikogo.A jeśli chodzi o tą strzelnice to jak ktoś wie niech napisze jak jest w temacie czy z takiego fac-a mogę strzelać na byłych poniemieckich strzelnicach wojskowych mamy taką w Lubinie część zagospodarował sobie LOK a reszta stoi bez użyteczna, wały,kulochwyty itp.
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Możesz jedynie strzelać na strzelnicach licencjonowanych.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: piotrpek »

Moze zacząć od oryginalnych papierów tego prezentu bo taki sam model jest sprzedawany jako limitowy tutaj

http://www.bestgun.pl/wiatrowka-hw-100-55-mm-p-792.html

i na Tablicy ktoś wystawia
http://tablica.pl/oferta/wiatrowka-pcp- ... 5cnqF.html

Trochę niedopowiedzeń o tym prezencie. Bo darczyńca tylko Wie że śrutem 1,5g wyciągnął 240. Może to było 180m/s a 240 jak śrut był lżejszy. Ale dziwna gramatura śrutu. Nie ma pozytewnego guglowania dla "srut 1,15g" i "pellet 1,15g".
tu też masy śrutów :
http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... _Srut_masy

Wniosek - trzeba sprawdzić papiery tego prezentu -PCP HW100T. Może nie ma problemu :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40