luneta do copperhead'a

Tu dajemy porady i oczekujemy odpowiedzi na pytania

Moderator: Hiszpan63

patryk92
Posty: 9
Rejestracja: 2019-02-24, 21:17
Lokalizacja: poznań

luneta do copperhead'a

Post autor: patryk92 »

witam jako że w temacie optyki również jestem zielony proszę o poradę w doborze lunety do crosmana nie będę ukrywał że cena ma znaczenie i raczej celował bym w te tańsze opcje używki też oczywiście mogą być
KANDAR S2
KANDAR B2-4
CROSMAN COPPERHEAD 900
AIR MASTER 400
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Wartość jakiej kolwiek lunety sensownej przewyższa wartom crosmana i z tym musisz sie pogodzić.
Były kiedyś Point Precision w miarę tanie i solidne ale nowe wypusty maja gorsza optykę i są bardziej awaryjne (sam kilka miałem)
Jedynie co mogę polecić to coś z Hawke 3-9x40 AO lub 4-12x40 AO.
Możesz szukać używek ale porządny sprzęt drożej od tych hawke .
Jeest jeszcze Delta DOC ....ale JA osobiście nie polecam ,duzy błąd paralaxy , trzeba przefokusowac itp
Awatar użytkownika
daNeczek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 197
Rejestracja: 2014-08-11, 21:31
Lokalizacja: z Rynku na wyspie

Post autor: daNeczek »

MOIM zadaniem, jakąkolwiek kupisz do 200zl będzie dobra. Na niej nauczysz się tych wszystkich montaży takich i innych, paralax, fokusów i innych siatek ....
A potem crosman pójdzie do ludzi :)
Wszystko już było - rzekł Ben Akiba
kamazek
Posty: 25
Rejestracja: 2015-12-20, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kamazek »

Kupując lunetę do wiatrówki sprężynowej należy wybrać model dedykowany do wiatrówki sprężynowej.
Praktycznie każda tania luneta, tak do 200 zł, nie wytrzyma na "sprężynie"w limicie 17 Juli więcej niż 2-3 pudełka śrutu.
A sprawdzałeś, jaką energię ma Twój coperek ?
Bo często prosto z pudełka mają i po 19-20 Juli co może być zabójcze nawet dla markowej, drogiej lunety.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Na tanich wiatrówek sprężynowych trochę szkoda montować skomplikowane optyki z zoomem. Raz, że to większe koszta, dwa - dodatkowe mechanizmy, które mogą ulec uszkodzeniu.

W zawodach (H)FT raczej z CC nie będziesz brać udziału, a do rekreacji (i, co ważniejsze, zapoznania się z zasadami celowania i odkładania poprawek) wystarczy luneta ze stałym powiększeniem.

I jeszcze jedno - przyjmuje się, że luneta powinna kosztować mniej więcej tyle, co wiatrówka. Odpuść sobie więc wynalazki typu "ołówek" 4x20 za 30 zł :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Posiadam tytułowy karabinek, po lekkich poprawkach i w osadzie od Vantage, na grzbiecie lupka Hawke 4-12x40, która kosztowała więcej, niż Miedzianogłowy. Dobrze im razem. ;)
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
patryk92
Posty: 9
Rejestracja: 2019-02-24, 21:17
Lokalizacja: poznań

Post autor: patryk92 »

dzisiaj kupiłem lunetę strike 4x32 kosztowała zawrotną kwotę 129,99zł (niestety budżet mocno ograniczony) nie mam niestety porównania do innych droższych czy tańszych mogę powiedzieć jedynie że działa chociaż nie mogę jej idealnie ustawić ale to raczej z mojej winy oczywiście dam znać za jakiś czas czy i jak się sprawuje a w niedzielę powalczę dalej z kalibracją już na jakiś sensowniejszy dystans
KANDAR S2
KANDAR B2-4
CROSMAN COPPERHEAD 900
AIR MASTER 400
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Strike 4x32 to lupka typowo rekreacyjna. Brak regulacji AO powoduje, że im bliżej celu stoisz, tym trudniej trafić. Ja uzyskiwałem ma niej lepsze skupienie na 25 metrach, niż na 12-u. Gdzieś przewinęła mi się informacja, że fabrycznie jest regulowana na 90 metrów, ale nie dam sobie za to nic obciąć.;) Najszybciej jak się dało zamieniłem ją na inną, tym razem z AO. Brak zoom-u prawdopodobnie skutkuje wyższą trwałością, więc może na koperku wytrzyma jakiś czas.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

patryk92 pisze:nie mogę jej idealnie ustawić
Mc_iek ma rację - kłopoty z wyzerowaniem mogą wynikać z nieskasowanego błędu paralaksy.

Polega to na tym, że gdy oko schodzi z osi optycznej lunety, krzyż celowniczy przesuwa się po celu. Naprowadzasz wiatrówkę na cel i... trafiasz obok.

Jeśli luneta nie ma regulacji paralaksy, odsuń ją od oka. Zobaczysz czarną obwódkę obrazu. Staraj się zawsze celować tak, aby ta obwódka była równomierna - oznacza to, że oko jest w osi optycznej lunety, a krzyż w tym samym miejscu na celu.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."