Uchwyt na tarcze A4

Pomysł Rafała aby wrzucać tu nasze pomysły

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Uchwyt na tarcze A4

Post autor: Ślubek »

Już kiedyś narzekałem, że tarcze dostępne w internecie w znacznej większości przeznaczone są do wydruku na kartce A4 i nie pasują do standardowych kulochwytów 14x14 czy 17x17. Nie byłoby z tym wielkiego problemu, ale w Lidze SKS wykorzystuję pobrane z Sieci tarcze do konkurencji Ppn6, które muszę sobie wydrukować. Do tej pory (w poprzedniej rundzie) tarcze przycinałem do kulochwytu 14x14, ale teraz, moje lenistwo powiedziało mi: "Dość!". :^)

Z dostępnych w piwnicy kawałków płyt wiórowych skręciłem konfirmatami taki stojak:
Obrazek

Cały dowcip polegał na tym, aby otwór w przedniej płycie, na której będzie wisieć wydruk, "pasował" do "regulaminowych" tarcz Ppn6. Założyłem, że otwór o średnicy odpowiadającej polu "4" (80mm) w zupełności wystarczy:
Obrazek

Drugim pomysłem było wstawienie za otwór standardowego kulochwytu:
Obrazek

Od strony stanowiska strzeleckiego wygląda to tak:
Obrazek

To, co mnie zaskoczyło, to fakt, że w podpartej na takiej "desce z dziurką" kartce papieru wychodzą bardzo ładne dziurki, bez konieczności podkładania dodatkowej tektury - efekty można zobaczyć na moich tarczach.

Wadą takiego rozwiązania jest dopasowanie stojaka do wydruków konkretnych tarcz, bo chodzi oczywiście o to, aby go nie rozstrzelać. Biorąc jednak pod uwagę, że cała robota zajęła ok. 20 minut, a materiały pochodziły z resztek, myślę, że było warto. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Spider
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 75
Rejestracja: 2012-05-07, 00:02
Lokalizacja: Sosnowiec City

Post autor: Spider »

Tarcze drukujesz na papierze 80g ? Rzeczywiście ładne dziurki wychodzą :shock:
Feinwerkbau P44
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Musisz jednak uważać bo śrut po trafieniu w płytę wiórową bardzo rykoszetuje. Kiedyś zrobiłem sobie kulochwyt z tej właśnie płyty i jak strzelałem do niego z QB 79 to śrut wracał dokładnie w kierunku z którego został wystrzelony z niewiele mniejszą siłą.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Tak, na najzwyklejszym papierze ksero 80g. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Ślubek pisze:To, co mnie zaskoczyło, to fakt, że w podpartej na takiej "desce z dziurką" kartce papieru wychodzą bardzo ładne dziurki, bez konieczności podkładania dodatkowej tektury
Wieszasz tylko na spinaczu bez podklejenia ? Prawdopodobnie ładne dziurki to efekt małego otworu i równomiernego podparcia arkusza wokół jego brzegów . Połowa odkryć i wynalazków to efekt przypadku . Tobie najwyraźniej też się powiodło :D .
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Owszem, jeden spinacz w zupełności wystarcza - też myślę, że to jest kwestia podparcia.

BTW, jeszcze lepsze otworki by były, gdyby otwór miał średnicę "10" - Krystianowi (pala30) by to wystarczyło, ale ja na to jestem jeszcze za cienki... :^/
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Haaaaa, rykoszety, u mnie była tragedia jak za kulochwyt ustawiłem płytę z polipropylenu chyba, oj bolało jak śrut wystrzelony z HW wracał i walił po nogach, latał w sumie 50m bo strzelałem z 25. Teraz mam płytę stalową 8mm. POMYŚLUNEK PRZEDNI RAFALE :P
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

rykoszet

Post autor: eeepiotr »

Cześć
Latem tamtego roku jednego popołudnia w ciągu 15 sztrzałów dwa rykoszety jeden w twarz drugi w OKO (najadłem się strachu) i przez miesiąc strzelałem w okularach.
Poczytałem na forach i zamontowałem 5mm blachy stalowe od tego czasu całkowity brak rykoszetów tylko jest odrobinę głośniej .Tarcze też drukuję (te do treningu) w sklepie jula kupiłem fantastyczne magnesy każdy z siłą 2 kg idealnie trzymają tarcze.
Postaram się jutro zrobić fotkę
ProSport , PP20
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

eeepiotr pisze:w sklepie jula kupiłem fantastyczne magnesy
W Juli widziałem też papierowe tarcze oznaczone jakąś marką , tylko nie mogę sobie nazwy przypomnieć .
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Filo pisze:W Juli widziałem też papierowe tarcze oznaczone jakąś marką , tylko nie mogę sobie nazwy przypomnieć .
Jeśli masz na myśli żółte tarcze 5x Kpn10 z Jula, to mają za duże pole "10". A marki sobie nie możesz przypomnieć, bo są NoName.

W Jula natomiast kupiłem fajny kulochwyt 14x14 - w tylnej ściance jest otwór ok. fi 20mm w centrum. A za otworem dzwonek. Trafisz - od razu słychać, bo dzwoni :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Spider
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 75
Rejestracja: 2012-05-07, 00:02
Lokalizacja: Sosnowiec City

Post autor: Spider »

Na rykoszety najlepszy kit balistyczny albo ołów np. z przetopionego śrutu, który nam nie lata - śrut wchodzi w ołów jak w masło :mrgreen:
Feinwerkbau P44
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

uchwyt

Post autor: eeepiotr »

I tak wygląda uchwyt na dwie tarcze A4 oczywiście zlikwidowany efekt rykoszetów
na takich tarczach trening a później tarcza ligowa .....
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/176 ... 0778a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2be ... 51ddf.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/64c ... 722cd.html
ProSport , PP20