Lekki tłumik 4 komorowy...

Pomysł Rafała aby wrzucać tu nasze pomysły

Moderator: Hiszpan63

cone12
Posty: 16
Rejestracja: 2013-04-20, 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cone12 »

Wybaczcie ze odswiezam ten temat ale mam pytanie czy udalo sie zamontowac ten (tłumik) z plusza komus?? :|
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Ja taki miałem z pluszszszszaaaaa :mrgreen: może połowę paczki śrutu zostało wystrzelone ale nie sprawdzał się bo zamontowany był na karabinku "sprężynie".
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
cone12
Posty: 16
Rejestracja: 2013-04-20, 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cone12 »

A mógłbyś napisać jak go zamontowałeś?? Zobaczymy czy na Harnasiu się utrzyma :D
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Miałem go jeszcze gdzieś w domu ale teraz nie jestem w stanie znaleźć bo nie ma mnie w domu,ale jak wiadomo użyłem opakowania po pluszsz,kostki plastikowej z której wyciąłem walec ok 2cm dł i średnicy opakowania pluszsz,otwór wywierciłem większy niż średnica lufy dlatego żeby zamontować drobną siatkę z ( filtra oleju) i dla ochrony lufy (oksydy) pomiędzy wałek w który wkleiłem siatkę dodatkowo wkleiłem kawałek dętki,która nachodzi na lufę,w zatyczce z opakowania wywierciłem dziurkę wiertłem do drewna (nie mogą zostać paprochy) i wkleiłem tulejke z długopisu (musiałem bo odciołem tą taką plastikową sprężynkę która dociska tabletki).
1.Wkleiłem wałek plastikowy w opakowanie po pluszsz.
2.Z siatki zrobiłem rulonik o dł nieco mniejszej niż dł opakowania (dochodzi jeszcze zatyczka) pasujący do średnicy wałeczka plastikowego,i wkleiłem tam rulonik z siatki.
3.Na rulonik z siatki wkleiłem kawałeczek dętki dla zabezpieczenia oksydy.
4.Pomiędzy opakowanie a rulonik z siatki wsadziłem wytłumienie.
5.W zatyczce z wywierconym uprzednio otworkiem (patrz śr śrutu) wkleiłem tulejke (odciąłem z długopisu) o śr rulonika z siatki (żeby rulonik nam nie dyndał w środku)
6.Zatyczkę wkleiłem w opakowanie.
7.Zamocowane to miałem na 2 śrubkach z montażu.
Wydaje się kłopotliwe ale w rzeczywistości proste jak drut,czysta improwizacja.
Narzędzia jakie są potrzebne to brzeszczot,suwmiarka,wyrzynarka,nożyce do metalu(ale nie koniecznie)
Czas pracy około 2 godz z przerwą na kawkę i takie tam duperele (nie śpieszyło mi się). :P
Jak mi na Summicie wytrzymało to na Harnasiu spokojnie wytrzyma.
PS.W oryginalnej zatyczce wyjmij tylko tą tekturę która jest na środku i na tą tuleje nałóż rulonik z siatki.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
blind1
Posty: 361
Rejestracja: 2011-04-16, 17:32
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: blind1 »

Sam kiedyś do testów takiego "wyciszacza" poczyniłem. :mrgreen:
Najlepsze było to że przez pierwsze kilkadziesiąt strzałów czuć było zapach pomarańczy.
Powodem było użycie opakowania po multivitaminie o smaku pomarańczowym.
Ja nie miałem żadnego problemu z montażem do FWB.
Jako przejściówki użyłem plastikowej rolki od papieru do kasy fiskalnej który idealnie pasował średnicą do wewnętrznego wypustu korka multivitaminy jak i wewnętrznej średnicy osłony lufy w FWB. Tłumik oczywiście był jedynie pojemnościowy lecz doskonale spełniał swoją rolę.
A tak to wyglądało:
Obrazek
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

...to na karabinie Arniego??? :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
blind1
Posty: 361
Rejestracja: 2011-04-16, 17:32
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: blind1 »

Nie na moim. Też byłem jego właścicielem przez sezon. ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Wiem :mrgreen: To tylko taka prowokacyja...bo znałem dobrze ten sprzęt.... :P
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

No i elegancko Piotrze wyszło, :D ja mojego zamontowanego miałem na odwrót (korek opakowania był wylotem),no i nie był pomalowany,i nie oddawał przyjemnego aromatu :cry: .Robiłem z tego co miałem w domu,czysta improwizacja. :mrgreen:
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
cone12
Posty: 16
Rejestracja: 2013-04-20, 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cone12 »

Dziękuje za odpowiedz.. jak już zrobie co trzeba i postrzelam dam opis i fotki do tego zamieszania;)
młotek
Posty: 192
Rejestracja: 2013-02-05, 19:06
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: młotek »

Jeszcze w marcu zrobiłem lekki tłumik na 4 komory do swojego Hatsana 95 (sprężyna).
Niestety później miałem wypadek i dopiero wczoraj go założyłem (strzelał ktoś inny).
W porównaniu do Hatsana 25 Supertact (więc o połowę słabszego) z tłumikiem Konceptusa jest o połowę cichszy.
Słychać najpierw lekkie uderzenie tłoka, następnie puknięcie śrutu o cel, a na końcu lekkie brzęczenie sprężyny.

Całkowity koszt materiałów < 10zł.

Obudowa z kawałka rury alu o średnicy 30m i grubości ścianki 2mm (8zł).
Średnica otworów w przegrodach 6 do 7mm.
Dwie przegrody z grubych gumowych podkładek (takie przydasie o wymiarach które pasowały).
Dwie ostatnie z nakrętek z zakraplaczem od szklanych butelek na krople (1,6zł).
Trochę plastikowych rurek od starych gąbkowych wałków do malowania (wyfrezowałem perforację) i trochę jakiejś bibuły do wytłumienia.
Z jednej strony tłumik zakończony jest końcówką starej pompki do piłek (z nakrętką), a mocowany jest przez nasunięcie tłumika na fabryczną plastikową podstawę muszki i zakontrowanie kształtką wypiłowaną z wycinka rury (w osi lufy w obie strony tłumik opiera się o podstawę muszki).
Z zewnątrz na aluminiową rurę nasunąłem kawałek starej kolarskiej dętki bezszwowej (cienka).

Sprzęt dłuższy o ponad 15cm i o dziwo dopiero teraz wygląda jak prawdziwa snajperka.
Docelowo tam gdzie gołe aluminium (za wyjątkiem nakrętki) nakleję matową czarną folię.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Wykopek archeologiczny.

Kiedyś robiłem tłumik do rewolweru Crosmana 38T. Korpus był wykonany z aluminiowej rurki, a przegrody z filcu i gumy. Bardzo fajnie wyglądał i całkiem dobrze sobie radził. Niestety co jakiś czas trzeba było wymieniać filce, bo się trochę siepały.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...