Optyka do hw100

Moderator: Hiszpan63

Maaloxx
Posty: 5
Rejestracja: 2017-10-05, 07:42
Lokalizacja: Łodzkie

Optyka do hw100

Post autor: Maaloxx »

Witam.
Temat pewnie wałkowany często, ale im więcej szukam tym większy zamęt we łbie. Po wielu gorączkowych dniach zdecydowałem się na zakup w/w wiatrówki. Proszę o pomoc w optymalnym wyborze lunety w budżecie ok.1200 pln za nowy egzemplarz. Wiatrówka bedzie wykorzystywana rekacyjnie na dystansie głównie 40-50 m czasami wiecej.
Z góry dzięki
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

mDOT 4-16x42 AO ... nic tu więcej nie trzeba wymyślać .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Maaloxx
Posty: 5
Rejestracja: 2017-10-05, 07:42
Lokalizacja: Łodzkie

Post autor: Maaloxx »

Dzięki.

Też myślałem o tym. Jaki montaż by pasował do wiatrówki? W sklepie zaproponowali średni producent sugeruje wysoki? A jaki bedzie optymalny do hw100? I czym sie sugerować przy jego wyborze?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Maaloxx pisze: I czym sie sugerować przy jego wyborze?
... odbiciem w lustrze :lol: ... czyli wielkościa swojej szczęki . Jak masz "bandycką" to wysoki . Ale w 80% miescisz się w granicach normy więc średni wystarczy .

... norma to od 8 do 12 cm odległości od dolnej krawędzi szczęki do wystającej kości policzkowej ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Maaloxx
Posty: 5
Rejestracja: 2017-10-05, 07:42
Lokalizacja: Łodzkie

Post autor: Maaloxx »

To musze podpytac jaką mam facjate. :))

A mówiąc poważnie to chodziło mi też o to czy wysokość montażu będzie miał na dostęp do obsługi magazynka
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Gdybyś podał wcześniej sugestię z magazynkiem , to by było prościej . Na srednim montażu przy Delcie bedziesz musiał pomierzyć lub popytać kogoś kto ma . Delta ma spory bęben pod wieżyczki i może zawadzać . tylko gdybam , bo nie pamiętam .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Tytus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 421
Rejestracja: 2010-11-20, 20:17
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin

Post autor: Tytus »

Ja mam na setce burrisa timberlina, bardzo fajna lupka, z małym błędem paralaksy.
Ale na początku miałem na niej zwykłego DOC'a i też się dobrze strzelało, tylko lansu było mniej.
A ja mam motylka, nie muszkę.