Nożyk z resora

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

No i kolejne moje wypociny:
Przedstawiam (od lewej) Elegancik, Piegus i Gruby

Obrazek

Elegancik
Obrazek

Piegus
Obrazek

Gruby
Obrazek
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Ładne ale jakieś małe to takie... :mrgreen:
Nie zrobił byś maczety.. bo mi się nie chce..??
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Nelo pisze:Nie zrobił byś maczety..
- szykujesz się na EURO2012? :D

Właśnie wczoraj wyciąłem blank po maczetę dla kumpla :)
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

U mnie blisko na Ukrainę... przyyda się. Pokaż ten blank i szykuj cennik usług. :mrgreen:
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

A teraz zupełnie z innej beczki...

Nigdy nie ukrywałem że ze mnie nie ułomek, no i ostatnimi czasy dało to o sobie znać.
Nakładając lody do miseczek, złamałem rękojeść od łychy do lodów, plasticzane dziadostwo było.

Pełne wyrzutu spojrzenie reszty familii zmotywowało mnie do zmontowania nowej rękojeści, tym razem z drewna.

A oto wyniki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Panie zima jest, teraz się grzańca popija a nie na lodach zastawę łamie!
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Nelo pisze:Panie zima jest, teraz się grzańca popija a nie na lodach zastawę łamie!
- oj tam , oj tam :P
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Kilka pytań:
Elegancik
1. główny pin - zdaje się, że nie ma głównej tulejki, lub źle odczytuję zdjęcie.
2. pin przelotowy - ciekawi mnie powód tak niskiego położenia
3. kształt rękojeści - wydaje się identyczna w każdym przekroju poprzecznym, może mocniejsze podprofilowanie?
4. stal mocno porysowana, zrobiłbym delikatniejsza satynę i to w poprzek

Piegusek
1. nie widzę spasowania blanku z rogiem

Gruby
1. przypomina Nessmuka, ale dlaczego z ogonkiem?

Ogólnie : z przyjemnością obejrzałbym dokładniejsze zdjęcia poszczególnych noży.
Fajnie, że tyle noży już masz na koncie, przypuszczam, że nie są ostatnimi.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

krzysztof pisze:Elegancik
1. główny pin - zdaje się, że nie ma głównej tulejki, lub źle odczytuję zdjęcie.
2. pin przelotowy - ciekawi mnie powód tak niskiego położenia
3. kształt rękojeści - wydaje się identyczna w każdym przekroju poprzecznym, może mocniejsze podprofilowanie?
4. stal mocno porysowana, zrobiłbym delikatniejsza satynę i to w poprzek
Ad. 1 - krzysztof, to nie pin :) to kilkanaście rurek wklejonych obok siebie w miejscu w którym wykruszył mi się róg pod sam koniec obróbki, to raczej ozdobnik :), z drugiej strony takowego nie ma,
Ad. 2 - nóż to hidden tang ale króciutki, i mniej więcej kilka milimetrów dalej kończy się blank, stąd rurka przelotowa jest taka dziwnie umiejscowiona,
Ad. 3 - bo rękojeść jest wąska i wysoka, przyznaję się , że źle dobrałem róg na rękojeść i dalsze profilowanie spowodowałoby dotarcie do gąbki,
Ad. 4 - uczę się jeszcze robić satynkę :) , może poprzeczna byłaby lepsza,
krzysztof pisze:Piegusek
1. nie widzę spasowania blanku z rogiem
- jest w miarę ale nie uniknąłem luzów, te uzupełniłem żywicą, nóż poszedł na prezent jako grzybiaczek dla teściowej,
krzysztof pisze:Gruby
1. przypomina Nessmuka, ale dlaczego z ogonkiem?
- ten kształt to taka wolna amerykanka, w zamyśle miał pomagać siekać zioła w kuchni,
krzysztof pisze:Ogólnie : z przyjemnością obejrzałbym dokładniejsze zdjęcia poszczególnych noży.
- elegancik i gruby nadal u mnie więc mów co sfotografować dokładniej,

Ogólnie rzecz biorąc to amatorszczyzna, w porównaniu z chłopakami z knives.pl to żenada,
Działam na hartowanej stali bo nie mam warunków na co innego, i czasem ciężko coś dopieścić,

A co do noży to, tak, planuję zmontować jeszcze kilka, ale tym razem będę je robił dłużej a dokładniej :) (bo ja z tych niecierpliwych, pewnie stąd wiele niedociągnięć w dotychczasowych pracach :oops: )
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Teraz zapochwij towarzystwo.
Uważam, że powinieneś każdemu ze swoich nożyków poświęcić oddzielny wątek. Ja bym wklejał zdjęcia ciut większe, np. w szerokości 800.
Knives bym nie uważał za towarzystwo super nożorobów. Ludzie pokazują tam to co zrobią, a wiele jest naprawdę wg mnie takich sobie.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

krzysztof pisze:Uważam, że powinieneś każdemu ze swoich nożyków poświęcić oddzielny wątek.
- jak tylko uznam że są tego warte to tak zrobie. Te tutaj to była taka wprawka :)
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

No to czekam na twoją decyzję
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Witka,
Mam pytanie do tutejszych nożorobów. Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś dobrego noża na polowania. Wiadomo do czego będzie służył :mrgreen: . Zastanawaiłem się nad tym z jakiej stali powinna być wykonana klinga by spełniała moje oczekiwania. Które są takie:
- łatwo się ostrzyć*
- utrzymywać ostrość
- nie rdzewieć
- łatwo dawać się umyć
* czyli, że da się go naostrzyć na małej kieszonkowej ostrzałce za około 40zł, a nie trzeba do jego naostrzenia profesjonalnego sprzętu za kilkaset złotych.
Znacie jakąś stal która by temu podołała?
Czytałem trochę o stali damasceńskiej, ale nie wiem jak wygląda jej użytkowanie w praktyce.
Dużą rolę odgrywa cena. Pamiętajcie Pany, że jestem zwykłym człowiekiem, a nie maszyną losującą Lotto :mrgreen:
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

Ja jakiś czas temu kupiłem nóż Muella stal wg producenta ma oznaczenie 440. Używam go ok roku i tylko raz go podostrzyłem na diamentowej płytce.
Nie wiem jakie wymagania powinien spełniać nóż do polowań , ale ten wydaje mi sie odpowiedni - ostry pomimo dość grubej głowni, dzięki stałej głowni wytrzymały, poręczny. do wad należy zaliczyć niby piłkę umieszczona na szczycie głowni- jest zbyt krótka żeby wygodnie ciąć patyki powyżej 2cm średnicy, a przecież te do 2cm to śmiało nożykiem bez piłki przetniemy. W komplecie znajduje się skórzana pochewka z mocowaniem do pasa.
Ja zapłaciłem za niego bodajże 65 zł.
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Mateusz, na nożach się słabo znam, ale musisz się przygotować na kompromis- szybko się ostrzy- szybko się tępi, ma nie rdzewieć więc stal o większej zawartości węgla ( jeśli dobrze pamiętam ), z tego co pamiętam noże z damasceńskiej do tanich nie należą.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.