Iż jaki jest każdy wie, ale...

Iżewska (Iż) / Bajkał, wszystko o Jeżykach

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

wotas
Posty: 3
Rejestracja: 2008-09-04, 20:23
Lokalizacja: Żary

Post autor: wotas »

okej poszukam po tych sklepach, tylko teraz jaki rozmiar bo słyszałem juz "12x3" "11x3 albo 11x2" no i teraz "2x10" i w ogóle jak to się mierzy bo moja z lufy ma grubość 2 mm wysokosc 8mm długość około 8,5 srednica wewn. 4,5 zewn. 8,5 ale jest "zdeka" wydziurgana dlatego ciezko mi to precyzyjnie określić najlepiej pójdę na zakupy z nią.

a co do uszczelki na tłoku to jaka ??(mam tłok na śrubkę) widziałem już kilka postów że od slavii 634 ale pisałem do dwoch sprzedawców i obydwoje piszą że od niej nie bedzie pasowała tylko od 630 a ja nie mam w tym doświadczenia wiec kto mowi prawde a kto kłamie ? ;-)
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Będzie pasować i od tej o od tamtej obie mają taki sam rozmiar cylindra jak Iż.
guntuning.com
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Co do lufy to któryś z tych dwóch oringów:
-mniejszy średnica zew. 11m grubość 2mm
-większy średnica zew. 13mm grubość 3mm
Niestety nie pamiętam który. Co do tłoka to od 634 trza mieć dorobiony stożek, a od 630 też chyba tak w prost nie podpasuje mocowanie.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Jeżeli jest mocowanie na śrubę, to od Slavki 634 nie ma żadnego problemu. Jak jest grzybek, to pilnik trójkątny w rękę i spiłować na stożek i po problemie. Uszczelka od 634 ma 6 mm wysokości, a od 600, chyba coś koło 15 mm i luźno siedzi na tłoku. W przypadku jakichś oporów, mpże zsunąć się z tłoka.No i zmniejsza komorę spręzania o jakieś 2 cm^3.
wotas
Posty: 3
Rejestracja: 2008-09-04, 20:23
Lokalizacja: Żary

Post autor: wotas »

taka uszczelke potrzebuje przy lufie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ma ktoś może na zbyciu :lol: ?? ;-)
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Teraz zajarzyłem o co chodziło z tym rysunkiem. Cóż zostanie chyba dorobienie tulejki z gumy.
Jeszcze jedno zdjęcie od kolegi, tak do kompletu.
Obrazek
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Mam plastykowego Jeżyka, który ma taką uszczelkę lufy. Jest to gumowa tulejka i trzeba ją dorobić samemu. Potrzebna jest twardy kawałek gumy o grubości jak wysoka jest tulejka. Ostrym tytanowym wiertłem 3 mm prrzewiercamy. Nakładamy na pręt i na wiertarkę papier ścierny 120-180 i szlifujemy dotąd aż tulejka będzie wchodzić z oporem w gniazdo. w razie potrzeby jeszcze raz przewiercamy 3 mm.
Aligator
Posty: 45
Rejestracja: 2008-01-12, 11:03
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Aligator »

Nasuwają mi się takie pomysły:
1. Wężyk gumowy o odpowiedniej średnicy.
2. Uszczelka od hatsana - tam też (i nie tylko) występują takie cylindryczne uszczelki.
Pozdrawiam
A.
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Otrzymałem taką wiadomość:

Przepraszam, ze tak "tylnymi drzwiami", ale od dawna nie moge sie zarejestrowac na nasze-wiatrowki.pl. Wypowiadal sie Kolega w temacie uszczelek lufy do karabinka iż-38. Otoz te "rurkowate" uszczelki mozna kupic w akhobby. Nie sa bardzo tanie (12zl), ale sa lepsze od dorabianych z rurek (maja doszczelniajaca warge). Są tam rowniez uszczelki tloka. Opisane sa jako MP-512 lub IŻ-53M, ale to to samo. Prosze w miare mozliwosci podac te informacje w tym temacie. Niestety, do pytajaceo nie zdobylem namiaru...
janekneuron
janekneuron
Posty: 1
Rejestracja: 2008-09-15, 08:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: janekneuron »

Nareszcie udalo mi się zarejestrować (nie wiem z czym mialem problem?)
Tak jak przekazał kolega Maruda, uszczelki lufy i tloka są dostępne w akhobby.
uszczelka lufy
uszczelka tloka
Jesli obrócenie uszczelki lufy (jest symetryczna) nie poprawia sytuacji, to warto kupic nową oryginalną (moim zdaniem przynajmniej), ze wzlędu na jej kształt (warga). Przy okazji ostrzegam, ze czeste odkrecanie sruby-osi lufy powoduje utrate wlasciwosci stożkowych podkladek sprężystych. W takim przypadku pozostaje albo zdobyc oryginalne (można pytac w bestgun.pl, mogą sprowadzić na zamowienie części, byc może mają też uszczelki taniej niż akhobby, ale nie w zwyklej ofercie, trzeba pytać), albo kupić podkladki "DIN 6798 V 6,4". Ja kupilem paczke 250 szt. i mam problem z glowy na zawsze ;) .
A najlepiej zagadać z kimś kto jedzie do Rosji, i kupić fure uszczelek na miejscu (np. tłoka wychodzi za 3 zł). Jak prosilem koleżanke o zakup 10, to dostala 11 w prezencie (chyba za to, że kompletnie nie wiedziala co kupuje ;) ).
janekneuron
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Pytanie do kolegów mających Iżyka na stanie.

Jakiej długości jest lufa od portu ładowania do korony?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

SlaweQ pisze:Jakiej długości jest lufa od portu ładowania do korony?
W iżu 22 było fabrycznie 450 mm ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Jutro ci zmierzę lufę 22 i 38 bo mam na stanie
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Dzięki za namiary na wymiary :lol:

Uczę się strzelać od nowa 8-)