Iż-22 - "zimny strzał" ?

Iżewska (Iż) / Bajkał, wszystko o Jeżykach

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
tomcat
Posty: 123
Rejestracja: 2009-11-15, 15:19
Lokalizacja: Ligota Piękna

Iż-22 - "zimny strzał" ?

Post autor: tomcat »

Witam wszystkich Kolegów,

Chciałbym spytać właścicieli Iżyka czy przypadkiem nie zaobserwowali tego zjawiska w swoich pukawkach. W moim Iżyku (z miedzianą wkładką w lufie) na śrucie Exact 4,51 pierwsze 3-4 strzały z serii na dystansie 16 m idą wyraźnie pod cel (ok.3 cm). W kolejnych ŚPT jest już taki jak trzeba.
Czy tylko mój Iżyk tak ma czy inne też ?

pozdrawiam
Marek
Marek

WRESZCIE Vz.47 :mrgreen:, FWB300S, Slavia631 i 634 ze szkłem,Iżyk 22,Łucznik wz.70, Beretta Elite, stado Crosmanów, LOV-2 o zasięgu rażenia 2 m :P
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

Nie powiem dokladnie o ile , ale jak mialem Slavię 10Juli, tez tak było.
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
Awatar użytkownika
tomcat
Posty: 123
Rejestracja: 2009-11-15, 15:19
Lokalizacja: Ligota Piękna

Post autor: tomcat »

Ja w mojej Slavce 631 nie zauważam tego zjawiska (jeszcze :mrgreen: . )
Natomiast tak sobie misiam że w tym moim Iżu jest to spowodowane kombinacją niewielkiej energii, podkalibrowej lufy (4,49) z wkładką z dobrze przewodzącego ciepło materiału i nadkalibrowego miękkiego śrutu (4,51).
Nie powiem, jest to kolejna rzecz która powoduje że ta moja pukawka jest "charakterna", i za to też ją lubię :mrgreen: .
Iżyk nie trawi innych rodzajów śrutu niż ten Exact-
po prostu je wypluwa (szczególnie twardy Crosman Pointed)
-na nich nie można zauważyć jaki jest ŚPT ponieważ on po prostu nie istnieje jako punkt, tylko jako płaszczyzna :mrgreen: .

pozdrawiam
Marek
Marek

WRESZCIE Vz.47 :mrgreen:, FWB300S, Slavia631 i 634 ze szkłem,Iżyk 22,Łucznik wz.70, Beretta Elite, stado Crosmanów, LOV-2 o zasięgu rażenia 2 m :P
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Wszystkie , moje iże 61 tak właśnie miały. Trzeba było oddać kilka strzałów celem , jak to się mówi , rozgrzania karabinka.A najlepiej latał w nich LOGO CLUB i nie zacinał się w magazynku.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
tomcat
Posty: 123
Rejestracja: 2009-11-15, 15:19
Lokalizacja: Ligota Piękna

Post autor: tomcat »

To jasna sprawa. Dzięki !!!

pozdrawiam
Marek
Marek

WRESZCIE Vz.47 :mrgreen:, FWB300S, Slavia631 i 634 ze szkłem,Iżyk 22,Łucznik wz.70, Beretta Elite, stado Crosmanów, LOV-2 o zasięgu rażenia 2 m :P