Swiss Arms Beretta 92

Moderator: Hiszpan63

Kezmot
Posty: 5
Rejestracja: 2021-05-11, 00:21

Swiss Arms Beretta 92

Post autor: Kezmot »

Przyjaciele, Bracia..
Na samym wstępie proszę o wyrozumiałość oraz przebaczenie za beztroskie zachowanie poniżej poziomu żółtodzioba. Od krótkiego czasu jestem posiadaczem w.w Beretty którą postanowiłem rozebrać na części i każdy najmożliwiej mały element wyczyścić i nasmarować, po zdjęciu zamka, rękojeści, przycisku zwolnienia magazynka oraz dźwigni spustu, Bercia wyślizgnęła mi się z rąk wpadając pod stół, podczas upadku zgubiła drucik i śrubkę nieznanego mi pochodzenia, nie wiem czy owy drucik przypadkiem podczas wypadku nie wyłamał się ;/. We wszechstronnym internecie brak jakichkolwiek instrukcji, manuali czy jakiegoś schematu części. Jest może jakiś posiadacz takiego samego pistoletu chętny wspomóc radą :D ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Swiss Arms Beretta 92

Post autor: Ślubek »

Nie znam się na zasadach działania tej Beretty, ale czy jesteś pewien, że to są części, które wypadły z pistoletu, a nie leżały sobie na podłodze od jakiejś poprzedniej "naprawy"? :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Kezmot
Posty: 5
Rejestracja: 2021-05-11, 00:21

Re: Swiss Arms Beretta 92

Post autor: Kezmot »

Nie dał bym sobie paznokcia odciąć bo śróbka wygląda znajomo ale ten drucik wydaje mi sie ze wyglada tak samo jak na np dzwigni spustu zamka. A czy ktos moze mi powiedziec czy inne marki takie jak Swiss Arms też utajniają wszystkie informacje o swoim sprzęcie? W calym internecie nie ma zadnego schematu części, żadnych informacji na temat np z czego dokladnie pistolet jest zrobiony ,kompletnie żadnego serwisu. Wie ktos moze czy jest jakis zmógłby(najlepiej z okolic warszawy) który ) ktory mialby czesci serwisowe i ktory mógłby mi pomóc?
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Swiss Arms Beretta 92

Post autor: Ślubek »

Na Twoim miejscu, zamiast szukać serwisu spróbowałbym złożyć całość do tzw. kupy i zobaczył, co nie działa. I dopiero potem zaczął kombinować.

Sprężynę można wygiąć samemu, chociażby z drutu ze sprężynki od długopisu. Najwyżej okaże się, że jest za słaba, ma niewłaściwe wymiary (nie łapie jakiegoś zaczepu/nie mieści się) etc. Ale wtedy szuka się grubszego drutu, zmienia kształt itd. Tylko że to zabawa raczej dla hobbysty niż serwisanta.

Bez urazy, ale zabawka za 500 zł to jednorazówka - nie spodziewałbym się, żeby prowadzenie serwisu mogło się opłacać. Samo sprowadzenie części od producenta (jeżeli ten w ogóle je oferuje) to już spore koszty. A i producent może być bardziej zainteresowany tym, abyś kupił nowy sprzęt za konkretne pieniądze, a nie części zamienne za grosze. A gdzie czas na rozpoznanie przyczyn awarii i ew. dorobienie części?
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Kezmot
Posty: 5
Rejestracja: 2021-05-11, 00:21

Re: Swiss Arms Beretta 92

Post autor: Kezmot »

Tu jest niestety pies pogrzebany ze nie wiem jak ją złożyć i nie wiem jak dorobić drut który nie wiem jak wyglądał pierwotnie :p Nie żywię urazy ale (rowniez sie nie obraź) zakup wiatrowki 4.5mm za kwote broni 9mm jest jakby to nazwać spawarką na pedały - niby mozna ale po co, ja nie strzelam do zapałki z kilometra, najwyraźniej uzywamy sprzetu do innego przeznaczenia. A co do serwisu to jak sprzet jest na gwarancji a gwarant nie ma czesci zeby naprawic sprzet musi zwrocic pieniadze albo dac nowy towar woec chyba sie oplaca obrót częsciami.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Swiss Arms Beretta 92

Post autor: Ślubek »

Rozkładanie i (co nawet ważniejsze ;^) ) ponowne składanie Beretty 92 Swiss Arms znajdziesz na YT, np. tu:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Kezmot
Posty: 5
Rejestracja: 2021-05-11, 00:21

Re: Swiss Arms Beretta 92

Post autor: Kezmot »

O kurka, szczere wielkie dzięki. Chyba pora przerzucic sie z internetu z dyskietek na CD, przestudiuje materiał wieczorem.