Strzelanie sylwetkowe Silhouette

Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Strzelanie sylwetkowe Silhouette

Post autor: marboc »

Tu to dopiero strzelanie nabiera trzeciego wymiaru, match przy tym to pikuś, nuda i powtarzalność
W przyszłym tygodniu biorę się za budowę toru dla pistoletu, dla karabinu muszę jeszcze zmierzyć czy znajdę czysty tor na 42 m. Jest też rywalizacja internetowa na znanym forum beżowym. Tylko i aż 40 strzałów w 20 minut, jest co robić.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Strzelanie sylwetkowe Silhouette

Post autor: Ślubek »

Wiem, że to namiastka, ale widziałem gdzieś figurki do Silhouette do wydruku - przeskalowane do strzelania na 10 m.

Mam co prawda komplet metalowych figurek, ale nie za bardzo mam gdzie bezpiecznie strzelać - działka narożna, z dwóch stron otoczona ulicami, pozostałe dwa boki to siatka do sąsiadów. :^(
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strzelanie sylwetkowe Silhouette

Post autor: Yurko »

Nie wiem komu należy się wdzięczność, ale takie przeskalowane tarcze ala Silhouette na A4 skopiowałem sobie i mogę (chyba mi wolno :mrgreen: ) dalej udostępnić :

1. Na 10 metrów https://www.yurko.pl/wiatr/Silhouet ... m%20A4.pdf
2. Na 8 metrów https://www.yurko.pl/wiatr/Silhouet ... m%20A4.pdf
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Strzelanie sylwetkowe Silhouette

Post autor: marboc »

Ślubek pisze: 2020-04-21, 22:14 Wiem, że to namiastka, ale widziałem gdzieś figurki do Silhouette do wydruku - przeskalowane do strzelania na 10 m.

Mam co prawda komplet metalowych figurek, ale nie za bardzo mam gdzie bezpiecznie strzelać - działka narożna, z dwóch stron otoczona ulicami, pozostałe dwa boki to siatka do sąsiadów. :^(
Ja mam na szczęście czysty tor do dyspozycji 42 m, dystansie pistoletowym max 18m przy pozycji stojącej tor lotu kończy sie daleko przed końcem działki a dalej jest teren leśny niezagospodarowany więc pełen luz. Do karabinu 38m będę musiał obniżyc stoliki do 40 cm i też nie wyjdzie poza teren. Dodatkowo za tujami od strony płotu wstawie płyte 3x2m z desek 25mm Nie będzie widoczne a bhp zachowane :)
Figurki jadą juz od Spinera ale ćwiczę już pistolet na pseudo figurkach czyli pudełka od śrutu (6cm) na dystansie 20m. Pudełka ważą 90g bo zasypałem je piaskiem.
.
Polish_20200421_180136202.jpg
Tylko jedna pozostała na stoliku. Nieszczęsna została trafiona w samą krawędź, obróciła się i niestety została. Pistolet z tym ciężarem radzi sobie dobrze, blachy nie przebija ale pozostawia wyraźne wgłębienie. Strzelałem z płaskiego H&N FM 4.5mm/0,53g. Prędkość wylotowa dla tego śrutu wynosiła 140 m/s (4,9J). Wszystkie trafienia były w lewej części „figurek*. Totalnie zapominam o wietrze, on po prostu dla mnie nie istnieje. Muszę jakoś to poprawić. Myślałem, że figurki będą na tym dystansie wydawały się dużo mniejsze no ale te nie mają nóżek.

Do soboty planuje zakończyć budowe torów i wtedy juz na ostro 8-)
.

Dodano po 12 minutach 51 sekundach:
Yurko pisze: 2020-04-21, 23:01 Nie wiem komu należy się wdzięczność, ale takie przeskalowane tarcze ala Silhouette na A4 skopiowałem sobie i mogę (chyba mi wolno :mrgreen: ) dalej udostępnić :

1. Na 10 metrów https://www.yurko.pl/wiatr/Silhouet ... m%20A4.pdf
2. Na 8 metrów https://www.yurko.pl/wiatr/Silhouet ... m%20A4.pdf
Yurko, dzięki przydadzą się do treningów zimowych w domowym zaciszu.
Postanowiłem zrobić stałe tory na zewnątrz i tam będę robił codzienny trening bo jeszcze od kwietnia chce wystartować W lidze internetowej 2020 na beżowym a kurczak jest malutki 8-)
Match idzie na urlop :D

Gdyby kogoś interesowało to wszystko jest tutaj
http://pfta.pl/index.php/ospstpfta/opft ... silhouette
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Strzelanie sylwetkowe Silhouette

Post autor: marboc »

Idzie trafić. Wczoraj sprawdziłem czy to możliwe? Co prawda warunki były sprzyjające, lekki wietrzyk i nue padało. Za to było słońce które też trzeba uwzględnić. Niestety często jeszcze o tych kryteriach zapominam.
W znakomitej większości szedłem po bandzie. Fuksem zrobiłem prawie komplet. Xzasu miałem do woli więc komfort psychiczny i przy kawce. Ważne że pistolet daje radę, teraz tylko ja muszę się w to wpasować 8-)
Muflon przez pomyłkę był ustawiony na 21m, powinien być na 18m
Gęś 15m
Dzik 12m
Kurczak 9m
W sobotę konkurencja w pełnym wymiarze bez względu na pogodę i predyspozycje :sciana:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strzelanie sylwetkowe Silhouette

Post autor: Yurko »

Zobaczyłem kolor tych figurek i prawie się zaraziłem :D Muszę sobie tylko poczytać jak wyglądają ograniczania sprzętu. :nieznaju:
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Strzelanie sylwetkowe Silhouette

Post autor: marboc »

Nie ma prawie żadnych, wcześniej wysłałem link do regulaminu tam wszystko jest naoisane. Pistolet i karabin mogą mieć otkryte, zakryte kolimatory, lunety, dioptery itd. Celowników laserowych nie można stosować
Dzisiaj opracowałem konstrukcje stolika, jutro dorobię jeszcze trzy i strzelam :)
Jest też opcja nocna z latarką.
Pistolet i karabin pozycja stojąca, pistolet można z jednej lub dwu rąk. Czyli wszystko co kto lubi i mu pasuje :o)
Poniżej na drugim zdjęciu ostatni stolik z muflonami na 18m
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2020-04-24, 21:46 przez marboc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strzelanie sylwetkowe Silhouette

Post autor: Yurko »

O laserach pamiętałem. Kolimatory lubię, ale wyniki tego nie potwierdzają. Za to z lunetą - o to bym sobie chętnie postrzelał! :mrgreen:

Nie wiem tylko czy nie muszę skrócić tego tłumika:

Obrazek
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Strzelanie sylwetkowe Silhouette

Post autor: marboc »

Podobno większość po jakimś czasie wraca do otwartych przy pistolecie. Podejrzewam że więcej wtedy widać co się w danym momencie dzieje z aurą. Ja ciągle o tym zapominam. Do matchowego dochodzi tutaj wiatr, deszcz, słońce, zmienny dystans (dopuszcza się klikanie) no i temperatura. Z CO2 tylko latem, zimą kaplica
Pistolet nie może przekroczyć 457 mm mierzone w osi lufy.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strzelanie sylwetkowe Silhouette

Post autor: Yurko »

Prawdę mówiąc miałem przez to małą frustrację. Gdy sobie ostatnio trochę postrzelaliśmy z pistoletów na 10 metrów, okazało się, że jak się dobrze postaram to lepiej mi się strzela z otwartych niż z lunetą (o kolimatorach nie wspominając). Jedynie przy takim "dowolnym" strzelaniu z wykorzystaniem różnych podpórek i na dystans np. 20-30 metrów - luneta pokazuje swoją wyższość. Może do tych figurek też być fajnie - 18 metrów to już jakiś dystans. W zeszłym tygodniu próbowałem postrzelać z 20 metrów z kolimatorem i w tarczę trafiałem... ;)

Tak, właśnie zmierzyłem 48cm (albo 49,5 - zależy jak mierzyć). Przypomniałem sobie, że ktoś mi to mówił, że strzela Silhouette z HW44 ale bez tłumika.
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Strzelanie sylwetkowe Silhouette

Post autor: marboc »

Nasyp piasku do pudełka po śrucie np HN Sport. Postaw ją na 18m to będziesz miał substytut muflona a z opakowaniem po Oztäju gęsi. Gęś ustaw na 15m. Miłej zabawy
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strzelanie sylwetkowe Silhouette

Post autor: Yurko »

Trochę dzisiaj wiało ale spróbowałem. Najtrudniej to w ogóle zobaczyć swój cel. Najpierw strąciłem pierwszym strzałem i pomyślałem, że nie będzie ciężko. Ale później się okazało, że trafiam, jeśli w ogóle, to wyłącznie w górną część przy samym rancie:
Obrazek

Jak widać, wziąłem trochę inną puszkę i chyba też za mało piasku nasypałem:
Obrazek

... a gdy 3 razy z rzędu nie trafiłem, wyciągnąłem karabinek :mrgreen: :
Obrazek
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Strzelanie sylwetkowe Silhouette

Post autor: marboc »

Piasek robi za wagę muflona, musi spaść ze stolika a stąć równo z tylną krawędzią. Weź tarcze, duży karton, postaw na 18 m i zobacz gdzie Ciebie niesie. Karabin to muflon na 42 m :)
A u mnie tor prawie na gotowo 18/15/12/9m, niestety było już za późno żeby strzelać, jutro przestrzelam tarcze na tych dystansach i będzie "wielki test" 8-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strzelanie sylwetkowe Silhouette

Post autor: Yurko »

Wiem, ale tego "muflona" z 42 metrów to raczej nie trafię :mrgreen:

A poważnie, to nie ma szans by mi się na ogródku ten muflon zmieścił, gdybym miał do niego strzelać z karabinka zgodnie z przepisami. Dlatego, jeśli miałbym się na tę konkurencję decydować, to niestety - w grę wchodzi tylko pistolet.
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Strzelanie sylwetkowe Silhouette

Post autor: marboc »

Jeżeli nie masz warunków to nie masz zmartwienia, strzelaj z pistoletu.