Odgruzowanie staruszka

Moderator: Hiszpan63

airmaster
Posty: 20
Rejestracja: 2020-04-08, 20:29

Odgruzowanie staruszka

Post autor: airmaster »

Uwaga, wszedłem w posiadanie wiatrowki sprężynowej z dolnym naciągiem kosztowała mnie jedynie czteropak piwa z czego i tak połowę sam wypiłem. Jednakże sprzęt jest w opłakanym stanie rozebrałem i chociażby smar a raczej to co z niego zostało bardziej przypomina sądzę wygrzebaną z komina, a największym problemem jest jednak mechanizm spustu to znaczy ten element który trzyma tłok, gdyż lubi czasem puszczać i tylko cudem wciąż posiadam wszystkie palce. Generalnie na przywrócenie tej zabawki do stanu używalnego nie chciałbym więcej wydać niż to ile mnie kosztowała więc w grę raczej nie wchodzą żadne serwisy itp. Zatem pytanie brzmi czy podratujecie linkiem do ładnego filmu pokazującego serwisowanie takiego sprzętu środkami dostepnymi w domu, albo sami opiszecie co i jak można zrobić aby działa jak należy, w takim znaczeniu jakie smary zastosować czy olej taki jak do smażenia frytek z braku laku będzie lepszy niż nic...

Dodano po 25 minutach 3 sekundach:
Dam parę zdjęć

Dodano po 4 minutach 50 sekundach:
Dwa pierwsze to bezpośrednio współpracujące ze sobą elemecty i 3 to zdjęcie elementu uszczelniającego tłok, co do tych pierwszych to odrazu widać że krawędzie są zaokrąglone, i yeraz pytanie brzmi czy lepsza jest próba napawania czy wystarczy samo podpiłowanie szlifierką zęba aby krawędzie znów były ostre?

Dodano po 1 godzinie 14 minutach 39 sekundach:
też zdaję sobie sprawę z tego że się na tym nie znam tak jak należy (co niektórzy tutaj wiedzą że miesiąc temu praktycznie zacząłem swoją przygodę w świecie wiatrowek, ale chcę podkreślić że ten sprzęt o którym mowa najpewniej w dalszym ciągu będzie nieużywany, z co najwyżej sporadycznymi epizodami gdy pójdę strzelać do puszek z którymś kumplem który nie ma własnej wiatrówki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
airmaster
Posty: 20
Rejestracja: 2020-04-08, 20:29

Re: Odgruzowanie staruszka

Post autor: airmaster »

Widzę że w temacie nic się nie ruszyło, tak czy inaczej garażowy serwis skończył się sukcesem, wiatrówka czysta, nasmarowana, a mechanizm spustowy działa jak nowy, nie mniej jednak wciąż chętnie się podszkolę w temacie więc wciąż będę wdzięczny za linki do wartościowych stronek i tym podobne :D

Dodano po 3 minutach 4 sekundach:
I zdjęcie po złożeniu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.