Przerobienie Dan Wessona 2.5

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

MyNameIsTrevor
Posty: 7
Rejestracja: 2016-04-19, 14:42
Lokalizacja: Sandomierz

Przerobienie Dan Wessona 2.5

Post autor: MyNameIsTrevor »

Witam szanownych forumowiczów :D
Nurtuje mnie jedna myśl a mianowicie; Czy wiatrówkę rewolwer Dan Wesson 2.5 na śrut 4,5mm dało by się przerobić na prawdziwą broń palną (pytam oczywiście teoretycznie, przecież to nie legalne ;>)

Pomijając dorobienia iglicy tego całego aparatu zapłonowego, pomijając również rozwiercenie lufy oraz kwestie skąd wziąć amunicje :)

Główny problem polega na tym czy materiał wytrzymał by wystrzał i oto jest moje pytanie :)

Wiemy że ta wiatrówka jest solidna i w pełni metalowa. :mrgreen:

Nie straszcie prokuratorem, pytam tylko dla zaspokojenia własnej ciekawości :D :mrgreen:
Pozdrawiam :) :lol:
Miałeś ich za dużo Ty wsiowy poj*bie..
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Na szczęście nie ma takiej możliwości. Próba taka zakończy się raczej efektownym poranieniem strzelającego i zniszczeniem wiatrówki. Ten solidny materiał to prawie na pewno ZnAl więc taki trochę bardziej wytrzymały od plasteliny.

Do tej pory zastanawiałem się po co Policja kruszy kopie o wiatrówki pirotechniczne. Teraz wiem. ;) Zapewne spotyka się z takimi ciekawskimi którzy rzeczywiście nurtujące ich pytania wprowadzają w czyn. Potem muszą ich odwozić do szpitala albo kostnicy. I wypełniać dużo papierków... czego nie lubią. :mrgreen:

A jeszcze inni bogobojni obywatele albo jaki dziennikarzyna wyczyta te Twoje pytania i opisze... I potem jak ludziska widzą wiatrówkę to od razu po brygadę antyterrorystyczną dzwonią.... i jak na dzikiego luda patrzą na porządnych strzelców.
Czyli do tego krecią robotę nam Pan tu robisz.

Odrzuć więc te obelżywe myśli które Cię nurtują i jak chcesz postrzelać z palnej to kup pakiet 25 strzałów na strzelnicy z 9mm i będzie git. I taniej niż sobie nową twarz albo protezy rąk zamawiać. ;)

Przy okazji: skąd ten tekst w podpisie? Z jakiegoś filmu?
:-D
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...nie gadać, tylko zbanować partyzanta...
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

A może to znowu jakiś MUNDRALA od Hanterowskich ;)
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
MyNameIsTrevor
Posty: 7
Rejestracja: 2016-04-19, 14:42
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: MyNameIsTrevor »

Dobrze dobrze spokojnie, po cholerę się spinacie, zapytałem kulturalnie bo to ciekawa sprawa i tyle :D
A panu od partyzantki melisse proponuje :D
Cytat wziąłem z GTA 5 :)
dziękuje za odpowiedz :D
Pozdrowić !
Miałeś ich za dużo Ty wsiowy poj*bie..
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Wiesz, my tu przeczuleni jesteśmy. Nie wiemy ktoś Ty i czy rzeczywiście tylko li ciekawość każe Ci zadawać takie pytania. Zrozum i nas. ;)
:-D
MaxStone
Posty: 42
Rejestracja: 2016-03-21, 00:59
Lokalizacja: Lasy i pola

Post autor: MaxStone »

mironTG, Abstrahując od niedorzecznego pytania, jakim zabłysnął małolat - mam prośbę - nie czepiaj się "hanterowswkich". Ja też jestem zarejestrowany na "tamtym forum, którego nazwy nie wolno wymawiać" i nie oznacza to, że latam z ProSportem w limicie za każdym "żywiątkiem" w polu widzenia. Tam też są dobrzy fachowcy i usłużni ludzie. A że mają, co mają i strzelają do tego, do czego strzelają? Nie ja za to odpowiadam. A co do pytania małolata - chętnie bym napisał, jak przerobić rewolwer pneumatyczny na naboje od KBKS-u tylko po to, aby zobaczyć, jak toto cudo eksploduje mu w łapach. Niestety nie mogę... Więc napiszę - nie da się, chyba że chcesz dupę wycierać łokciem.
Ja nie jestem sfrustrowany, mnie tylko ludzie wkurwiają
MyNameIsTrevor
Posty: 7
Rejestracja: 2016-04-19, 14:42
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: MyNameIsTrevor »

To już jest cebulacstwo :D
Zapytaj jak człowiek to Cię oplują :)
Miałeś ich za dużo Ty wsiowy poj*bie..
MyNameIsTrevor
Posty: 7
Rejestracja: 2016-04-19, 14:42
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: MyNameIsTrevor »

mildot pisze:Wiesz, my tu przeczuleni jesteśmy. Nie wiemy ktoś Ty i czy rzeczywiście tylko li ciekawość każe Ci zadawać takie pytania. Zrozum i nas. ;)
u

Rozumiem szanuje pozdrawiam :)
Miałeś ich za dużo Ty wsiowy poj*bie..
MyNameIsTrevor
Posty: 7
Rejestracja: 2016-04-19, 14:42
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: MyNameIsTrevor »

Zapytałem tylko o to czy materiał teoretycznie by wytrzymał, nie prosiłem Cię o przepis na TNT ani nic innego więc trochę zachować się proszę.
Mam 20 lat i się nie spinam na forach dziadku.
Miałeś ich za dużo Ty wsiowy poj*bie..
MaxStone
Posty: 42
Rejestracja: 2016-03-21, 00:59
Lokalizacja: Lasy i pola

Post autor: MaxStone »

Kiedyś bez zezwolenia dostępne były rewolwery hukowo-kinetyczne na kule gumowe (zoraki, keseru itp.), ale jak teraz wygląda to z punktu prawnego - nie wiem. A pytanie, czy można przerobić pneumatyka na palną wydaje mi się co najmniej śmieszne. Chcesz mieć palną, to wyrób sobie pozwolenie. Możesz też kupić rewolwer czarno prochowy.
Ja nie jestem sfrustrowany, mnie tylko ludzie wkurwiają
MyNameIsTrevor
Posty: 7
Rejestracja: 2016-04-19, 14:42
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: MyNameIsTrevor »

MaxStone pisze:Kiedyś bez zezwolenia dostępne były rewolwery hukowo-kinetyczne na kule gumowe (zoraki, keseru itp.), ale jak teraz wygląda to z punktu prawnego - nie wiem. A pytanie, czy można przerobić pneumatyka na palną wydaje mi się co najmniej śmieszne. Chcesz mieć palną, to wyrób sobie pozwolenie. Możesz też kupić rewolwer czarno prochowy.
Przepraszam pana uprzejmie ale nie chodziło o to czy mogę to zrobić, nie pytałem o to tylko o to czy materiał wytrzymał by wystrzał, czysto teoretynie poprostu nic więcej.
Z tego co wiem bo często odwiedzam sklep z militariami w swoim mieście, nadal można posiadać i legalnie kupić w sklepie rewolwer na kulę gumowe w granicach 400zl
Ale można też zamówić czarnoprochowca tj. Np Remingtona 1890(?) i też posiadać go legalnie :)
Miałeś ich za dużo Ty wsiowy poj*bie..
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Max, o Hanterkach mam takie zdanie, choć to nie norma jak wszędzie. Było tu takich dwóch i narobili rabanu bo co to oni nie za fachowcy są, dlatego moja taka uwaga. Bez obrazy ale takie coś wystawia opinię dla danej grupy ludzi i jak pisałem to wcale nie musi być norma.
Teraz do tego co to Trevor się zwie- na normalnych forach nikt otwarcie Tobie nie napisze o tym co pytasz, szanuj nas a my uszanujemy Twoje zainteresowania, my DZIADKI, małolacie ( bez obrazy ;) ) Znal jest metalem w miarę twardym lecz bardzo grubo ziarnistym, przez co kruchym. Nie ryzykował bym żadnych modyfikacji ze względu na bezpieczeństwo a szczególnie naruszenia konstrukcji z zamiarem przerobienia na palną bo jest na to paragraf i to nie mały.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
MyNameIsTrevor
Posty: 7
Rejestracja: 2016-04-19, 14:42
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: MyNameIsTrevor »

mironTG pisze:Max, o Hanterkach mam takie zdanie, choć to nie norma jak wszędzie. Było tu takich dwóch i narobili rabanu bo co to oni nie za fachowcy są, dlatego moja taka uwaga. Bez obrazy ale takie coś wystawia opinię dla danej grupy ludzi i jak pisałem to wcale nie musi być norma.
Teraz do tego co to Trevor się zwie- na normalnych forach nikt otwarcie Tobie nie napisze o tym co pytasz, szanuj nas a my uszanujemy Twoje zainteresowania, my DZIADKI, małolacie ( bez obrazy ;) ) Znal jest metalem w miarę twardym lecz bardzo grubo ziarnistym, przez co kruchym. Nie ryzykował bym żadnych modyfikacji ze względu na bezpieczeństwo a szczególnie naruszenia konstrukcji z zamiarem przerobienia na palną bo jest na to paragraf i to nie mały.
Ale ja szanowany panie "dziadku" :D powtórze jeszcze raz, nie prosiłem o to żeby mi ktoś jak PAN to ujął "w prost" pisał przepisu na moździerz.

Zadalem tylko niewinne pytanie o wytrzymałość materiału, nic więcejnie chce i nie mam zamiaru niczego przerabiać :)
W końcu PAN udzielił mi sensownej odpowiedzi na temat materiału i to wszystko co chciałem wiedzieć.
Dziękuje i pozdrawiam :)
Miałeś ich za dużo Ty wsiowy poj*bie..
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

@Trevor

Proszę edytować posty, zamiast pisać jeden po drugim.
guntuning.com