Crosman 1377 kto podejmie się tuningu.

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Siwy471
Posty: 7
Rejestracja: 2021-11-07, 22:47

Crosman 1377 kto podejmie się tuningu.

Post autor: Siwy471 »

Witam, mam pytanie odnośnie zrobienia tuningu w crosmanie 1377. Chodzi mi głównie o podniesienie mocy, założenie metalowego zamka i ósemki tak zwanej metalowej bo plastyk bardzo się chwieje. Na bliźniaczym forum znalazłem temat jak Pan M.J. krok po kroku opisał tuning owego Crosmana.
Mniej więcej o coś takiego mi chodzi.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Crosman 1377 kto podejmie się tuningu.

Post autor: Yurko »

Cześć!

Obrazek

Obrazek

Taki metalowy "zamek" fajna rzecz (!) , ale po co w tym pistolecie podnosić "moc"? To i tak będzie wymagało mocniejszego pompowania. Nie wiem, czy to wtedy jest jeszcze zabawne. Wiem, że fajnie jest coś poprawić, ale jeśli musisz do tego kogoś wynajmować, to się nie opłaca. Moim zdaniem - lepiej chyba "nadmiar" pieniędzy wydać na lepszy sprzęt.

Ale oczywiście, to Ty decydujesz i nikt nie może krytykować tego co sobie wymyśliłeś... ;)
Ostatnio zmieniony 2021-11-13, 17:00 przez Yurko, łącznie zmieniany 1 raz.
Siwy471
Posty: 7
Rejestracja: 2021-11-07, 22:47

Re: Crosman 1377 kto podejmie się tuningu.

Post autor: Siwy471 »

No tak sobie pomyślałem zamek to na pewno trzeba wymienić bo szczerbinka lata ale i tu gdzie muszka ten łącznik też bo to strasznie chodzi. No i moc jak moc jest ok ale można by ogarnąć trochę z tym wyszlifowaniem zbijaka itp. Chodzi o to że mi się podoba ten pistolet i chce go mieć, mam też HW40 i bardzo mi pasuje. Sam go trochę ogarnołem spust zrobiłem miększy i jest celny i ogólnie bardzo mi leży w dłoni.
Narazie chce się pobawić tymi zabaweczkami a może kiedyś sprubóje PCP bo podobno fajniejsza zabawa ale...
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Crosman 1377 kto podejmie się tuningu.

Post autor: Yurko »

Rozumiem, też miałem kiedyś 1377 i byłem zadziwiony tym, jaki był celny. Ale Ja doszedłem do wniosku, że dokupywanie metalowego zamka za 200zł do pistoletu za 300 to trochę bez sensu. A to tylko początek. (Wiem, teraz ten pistolet trochę zdrożał)

Ludzie robią z tymi pistoletami niesamowite rzeczy. Nawet przerabiają je na regulowane karabiny PCP. Ale to jest dobre dla ludzi, którzy sami majsterkują i mają z tego dodatkową zabawę. :mrgreen:

Ale dobrze, jeśli chcesz z niego trochę postrzelać, to na pewno warto coś w nim poprawić. Bo w zasadzie prawie zawsze warto coś poprawić. Tylko robić na tej bazie nowy pistolet i za porównywalny koszt ?
Siwy471
Posty: 7
Rejestracja: 2021-11-07, 22:47

Re: Crosman 1377 kto podejmie się tuningu.

Post autor: Siwy471 »

Powiem tak, no ja chce trochę go ogarnąć bo sam nie mam takiej wiedzy krok dalej to już pcp przynajmniej tak mi się wydaje. Bo zoraki czy gamoń pr-45 to wszystko nie będzie bardziej celne od tego co mam. A ja chcem mojego c1377 po prostu poprawić chociaż trochę. Wyeliminowc podstawowe wady. Wiem i widziałem naprawdę niesamowite tuningi tego crosa i jestem pod wrażeniem, jeden z egzemplarzy po przerubce zajął 250 roboczo godzin fakt że to razem z futeralem ale to jest szok. Strzelec ze mnie żaden bo raczej rekreacyjnie gniotę puszki. Na tarczy na razie lepiej mi się strzela HW40 bo z 10m zamykam w czarnym kole ale crosik też nieźle tylko co trochę gdzieś się szczerbinka przesunie albo coś i już bije po bokach. Tu nie chodzi o pieniądze bo nawet jak narazie nie wiem jakie wchodzą w grę, chcem wiedzieć czy ktoś by mi wyeliminował podstawowe błedy i za ile?
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Crosman 1377 kto podejmie się tuningu.

Post autor: Yurko »

Nie interesowałem się, ale zamontowanie w tym pistolecie sensownych przyrządów wiele by zmieniło. Muszka mogła by jeszcze taka być. Ale szczerbinka? To akurat argument dla tego "zamka". Jeśli ta górna część jest wykończona jako szyna 11mm to można by założyć coś "standardowego"... :mrgreen:

Pytałeś się już, np w Serwisie Wiatrowym, czy pojęli by się zajęciem Twoim sprzętem i ile by to kosztowało? Mają tam również zamek w ofercie części, może mogli by Ci go od razu założyć i przy okazji poprawić też inne rzeczy i powiedzieć co jeszcze można by z tym zrobić. Bo poszukiwania pasjonata, który zna ten pistolet i któremu by się chciało, może być teraz trochę trudne. Ten pistolet miał szczyt popularności jakieś 5-8 lat temu. A teraz są fajniejsze rzeczy.

Inna sprawa to z tym rozwijaniem się i kupowaniem sprzętów lepiej nadających się do precyzyjnego strzelania, to PCP to wcale nie wszystko.

Obrazek

... Ciekawe, kto to się tak przechwala? :shock: https://wiatrowkizbieracza.home.blog/sk ... 40-fwb-65/
Siwy471
Posty: 7
Rejestracja: 2021-11-07, 22:47

Re: Crosman 1377 kto podejmie się tuningu.

Post autor: Siwy471 »

W serwisie wiatrowym jeszcze nie pytałem ale widziałem że jest taka możliwość. No co do pasjonatów to żeczywiscie może być problem. Chyba skończy się to tak że sam sprubóje zamek wymienić i jeszcze obejmę i to wystarczy a i tak jest dość celna.
Co do innych ciekawszych pistoletów to jakie masz na myśli?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Re: Crosman 1377 kto podejmie się tuningu.

Post autor: Hiszpan63 »

Siwy471 pisze: 2021-11-14, 10:17 Co do innych ciekawszych pistoletów to jakie masz na myśli?
... popatrz na fotkę wyżej . Za używkę jeszcze działającą zapłacisz około 700-800 zł . Może lepiej wrzucić parę groszy do skarpety i coś odłożyć na zakup dziurkacza zamiast wydawać majątek na modyfikacje i tuningi , które i tak nie podniosą ani prestiżu ani umiejętności . Napisz do M.J -ta . Niech Ci powie ile wpakował hobbystycznie w swój pistolet wiele lat temu , czasu , pracy a i też pieniędzy .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Crosman 1377 kto podejmie się tuningu.

Post autor: Yurko »

Można by długo pisać i połowa tego forum tego dotyczy... :mrgreen:

Wybór jest od ok 90 EUR:

https://youtu.be/zIlhtt61EJs

Obrazek

https://www.waffenfuzzi.de/freie-waffen ... abolo.html

i kończy ok 2000 EUR

Obrazek

https://www.waffenfuzzi.de/freie-waffen ... stole.html

PS. Tak na prawdę, to wcale się nie kończy.... ;)
Siwy471
Posty: 7
Rejestracja: 2021-11-07, 22:47

Re: Crosman 1377 kto podejmie się tuningu.

Post autor: Siwy471 »

Do M.J-ta pisałem ale się nie odzywa a chciałem może jeśli nic grubszego to chociaż obejmę by mi zorganizował bo nie mogę w sieci nic znalesc. Może i macie rację żeby dać sobie spokój ale zrobię tylko to co niezbędne czyli wezmę szczerbinkę od innego (jeszcze nie wiem jakiego ale coś na forum czytalem) i koniecznie jakąś obejmę na końcówkę lufy żeby usztywnić. I na tym zakończę no może jeszcze kolbe dokupię.

Dodano po 40 minutach 19 sekundach:
A jeszcze zapomniałem wyjaśnić z samego początku że podnosić moc chce po to żeby nie pompować 4 razy ale np. 2 i mieć moc taka jak przy 4. M.J taki tuning zrobił usprawniając przepływ powietrza między zaworem a lufą i przy 1 pompce miał na chrono około 115m/s przy 2 około 125m/s i oto mi chodzi. Strzelając na około 15-20 metrów to 3 pompki by wtedy wystarczyło, tak sobie myślę. Ale już chyba nie zrobię takich zmian bo m.j się nie odzywa.