Crosman vantage 1200 sprężyna gazowa

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Frozen drugi
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-19, 22:16
Lokalizacja: Wielkopolskie

Crosman vantage 1200 sprężyna gazowa

Post autor: Frozen drugi »

Witam wszystkich forumowych :)
Jako że robi się coraz cieplej postanowiłem zrobić przegląd vantagowi. Przy okazji polerka spustu, poprawka łączenia lufy itd. bo już długo się o to prosił. :)
Jako że już postrzelał ze mną trochę myślałem o wymianie sprężyny ze zwykłej na gazową. I tu nasuwa się pytanie ponieważ nie znalazłem żadnej konkretnej informacji; jak dobrać, wypoziomować sprężynę po tej operacji, aby przy okazji nie narobić bałaganu?
Znalazłem kilka postów mówiących, że bez przeróbek podejdzie gs750 jednak różni się od mojej wizji montażu, ponieważ jak widać na zdjęciu, u mniej jest na końcu sprężyny taki grzybek(zapiera się o tłok), którego ta sprężyna nie posiada( ale czy tez powinien być?). Za to z drugiej strony jest płaska rurka bez możliwości montażu, a u mnie idzie do trzpienia blokowanego bolcem, więc coś bardziej jak na fotce 2 od vortexa moim zdaniem by podeszło. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie?
Moje częsci:
Obrazek
2:
Obrazek
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Ostatnio zmieniony 2017-02-20, 09:24 przez januszmariusz, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Musisz dorobić stopkę ( grzybek dla tłoczyska ) która wycentruję w osi tłoka tłoczysko i da stabilne oparcie . Co do vortexa nie wiem czy wymiarowo podejdzie . Też chciałem go zaadaptować do crosa ale coś mi w obliczeniach nie pasowało . Na gs 750 puściłem około ponad 30 paczek śrutu i działa do dziś bez problemów . Jak znajdę chwilkę to puszczę przez chronometr i obadam Vo .
Frozen drugi
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-19, 22:16
Lokalizacja: Wielkopolskie

Post autor: Frozen drugi »

Dziękuję zatem za szybkie odpowiedzi. :) Nie znalazłem niestety wcześniej tego tematu...
Stopkę(grzyba) zrobiłeś nakładaną czy jeszcze dodatkowo zespawana?
A z drugiej strony, gdzie jak dobrze widzę jest dorobiona tulejka do cylindra to jest ona wepchnięta do końca i zabezpieczona bolcem czy w tej tulejce jest przewiercona dziura i przez nią przechodzi sworzeń?
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Stopka tylko na wcisk ale możesz zespawać . Z drugiej strony użyłem oryginalnej tulei z bolcem. Ale można zrobić jeszcze inaczej co by nie tracić możliwości do powrotu oryginalnego . Włożyć ją odwrotnie i dotoczyć stopkę na wymiar z wejściem w tulejkę z bolcem . Coś w ten deseń jak na filmiku ; https://www.youtube.com/watch?v=DZ726rjAfVM
Frozen drugi
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-19, 22:16
Lokalizacja: Wielkopolskie

Post autor: Frozen drugi »

Tutaj pojawia się mały problem, ponieważ nie mogę rozłączyć tej części:
Obrazek
Jakby była jedną częścią czy wklejona mocno, bo próbowałem delikatnie zbić młotkiem to też nic(tylko ślady młotka zostają). W takim razie muszę coś innego zakombinować. :)
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Ona jest na wcisk . Imadło i spokojnie to wybij . Nawet jak ta rurka ( prowadnica ) się uszkodzi mała strata ,dorobisz nową na wymiar sprężyny jak coś .
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Frozen drugi pisze: próbowałem delikatnie zbić młotkiem to też nic(tylko ślady młotka zostają)
Nie zbijaj korka tylko wybij rurkę (prowadnicę) z korka ;)
Ps. dla informacji tu możesz tanio kupić sprężynę GS750 i GS 1250
http://gambeo.pl/produkt/569/sprezyna-g ... ki-gs-1250
http://gambeo.pl/produkt/568/sprezyna-g ... wki-gs-750
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Frozen drugi
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-19, 22:16
Lokalizacja: Wielkopolskie

Post autor: Frozen drugi »

Faktycznie ładna cena, bo na alle po 140 były. :)
Tak jeszcze wpadł mi w oko vortex type 3.
Obrazek
Co myślicie gdyby dać bezpośrednio bolec zabezpieczający na cylinder tłoka(bo otwór jest taki sam? i widoczna dziura to nie zawór?) to przynajmniej miałbym zestaw plug&play z możliwością regulacji ciśnienia :D Czy wgl warto brać vortexa?Niby czytałem i jest zachwalany...
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Wypytaj sprzedawcę o dokładne wymiary co by potem problemu nie było .
Frozen drugi
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-19, 22:16
Lokalizacja: Wielkopolskie

Post autor: Frozen drugi »

Już napisałem zanim temat założyłem i żadnej odpowiedzi nie otrzymałem do teraz. Napisałem do drugiego sprzedającego i też nic od trzech dni, więc myślałem że ktoś tu będzie wiedział coś więcej :) W takim razie szukam kolejnego kontaktu
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Dla Vortex -3
Dane techniczne:
Średnica cylindra – 19,66 mm
Średnica tłoka – 7,93 mm
Długość całkowita rozprężona – 261 mm
Długość tłoka – 104 mm
http://www.sztucer.pl/i2896_sprezyna_ga ... ype_3.html
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Frozen drugi
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-19, 22:16
Lokalizacja: Wielkopolskie

Post autor: Frozen drugi »

To właśnie znalazłem, tylko interesował mnie jeszcze rozmiar otworu na sworzeń zabezpieczający oraz czy posiada zawór(bo w takim przypadku moim zdaniem bez sensu brac vortexa). Na razie cierpię na brak czasu, także rozeznam się więcej w przyszły weekend.
Frozen drugi
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-19, 22:16
Lokalizacja: Wielkopolskie

Post autor: Frozen drugi »

Dopiero dzisiaj otrzymałem od nich wiadomość, że nie podają wymiarów sprężyn aby nie montować ich w innych wiatrówkach niż wypisane modele...z jednej strony rozumiem, z drugiej trochę dziwne to dla mnie... mieliby przecież większą sprzedaż, a reklamacje w innych wiatrówkach mogliby zastrzec.
+++
Wszystkie modele vortexa posiadają zawór.
Frozen drugi
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-19, 22:16
Lokalizacja: Wielkopolskie

Post autor: Frozen drugi »

Kto nie wierzy niechaj patrzy. Vortex wszedł do crosmana.
Polerka ostrych rantów:
Obrazek
Szlif do 22mm:
Obrazek
Obrazek
Dorobienie nowej sruby zabezpieczającej(vortex ma średnicę 7mm zamiast 9mm; czyli musiałem zrobić kawałek 9->7->6mm z gwintem i nakrętka 9mm na to). Do tego kluczyk na szybko oraz obrobiona nakrętka do spustu .
Obrazek
Obrazek
Tutaj jeszcze z grubą stopką, ale już ją ładniej przyszlifowałem:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jeszcze tylko nikogo z pompką do sprawdzenia ciśnienia nie znalazłem, ale na razie muszę wypróbować jak się spisuje.
Sorki za jakość, ale wszystko grzebane po nockach.
Pozdro