Pierwsza wiatrówka-prośba o pomoc w wyborze

Moderator: Hiszpan63

han_senn
Posty: 5
Rejestracja: 2016-06-20, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Pierwsza wiatrówka-prośba o pomoc w wyborze

Post autor: han_senn »

Drodzy forumowicze,
wiem, że prawie każdy świeżak na forum zadaje Wam te pytania ale... do kogo mamy się zgłosić jak nie do Was:)
Poszukuję swojej pierwszej wiatrówki. Początkowo chciałem zakupić hammerli airmagnum 850 z osprzętem ale po dłuższej analizie (trwała ona miesiac) zdecydowałem się na zakup wiatrówki tradycyjnej tzn. Sprężynowej.
Moje widzimisie:
- do 1300 zł max.
- niezawodność.
- drewno.
- z dobrymi parametrami.
- dobra jakość sprężyny, lufy, spustu.
- szyna na celownik optyczny.
- tru glo
- opcjonalnie jeśli bym się zmiescil ze złotówkami to poproszę o pomoc w doborze wiatrówki z celownikiem.
Sam znalazłem między innymi:
http://m.bron.pl/item/333038
http://m.bron.pl/item/39303539 -->drogo
http://akhobby.pl/index.php?a=opis&k=24&id=146

Przykłady troszkę drogie ale wydawały mi się sensowne z opisów.
PS. Będę wdzięczny za każdą sensowna podpowiedź, jeśli uznacie ze na początek wystarczy coś tańszego to tez poproszę o link oraz uzasadnienie.
Używane tez mogą być jeśli macie namiary na jakieś harpagany
Przepraszam, za braki w polskiej pisowni ale post pisany jest na telefonie w puszczy.
pozdrawiam
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Rób co chcesz, miej zasady, baw się dobrze.

Diana 48 T06 & BSA 6-24x50
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Musisz w niedzielę pojechac na Bemowo i tam przymierzyć się. Namówią Cię pewnie na jakieś badziewne hw30, albo innego crosmana, a szkoda, bo masz parę groszy i możnaby kupić jakiś sensowny, używany, sprężynowy, karabinek, o niebo lepszy od pudełkowego, aaa, i jeszcze te, hatsany Ci będą wciskać...ja bym szukał używki z wyższej półki.
...facet i hw30 :sciana: ...

...jedyne hw http://www.guns.com.pl/hw77_a.html , dawno już nie robią gładkolufowych...
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Zależy dla kogo jedyne, ja jeśli chodzi o HW to chyba właśnie z HW35 bym się chętnie bliżej poznał. :P
han_senn
Posty: 5
Rejestracja: 2016-06-20, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: han_senn »

[/quote].... a szkoda, bo masz parę groszy i możnaby kupić jakiś sensowny, używany, sprężynowy, karabinek, o niebo lepszy od pudełkowego, aaa, i jeszcze te, hatsany Ci będą wciskać...ja bym szukał używki z wyższej półki.
...facet i hw30 :sciana: ...

...jedyne hw http://www.guns.com.pl/hw77_a.html , dawno już nie robią gładkolufowych...[/quote]

Dzięki za info, a gdzie oprócz allegro mozna natrafić na dobre używki?
Aaa no i jako laik zapytam się co jest dobra używka? Problem w tym, że nie jestem znawcą a to uniemożliwia znalezienie dobrej używanej sztuki.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Rób co chcesz, miej zasady, baw się dobrze.

Diana 48 T06 & BSA 6-24x50
han_senn
Posty: 5
Rejestracja: 2016-06-20, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: han_senn »

witeg pisze:Zależy dla kogo jedyne, ja jeśli chodzi o HW to chyba właśnie z HW35 bym się chętnie bliżej poznał. :P
Po zakupach można wyskoczyć w plener na pierwsze rozstrzelanie:)
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Rób co chcesz, miej zasady, baw się dobrze.

Diana 48 T06 & BSA 6-24x50
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Zdecydowanie HW35 , chociaż akurat , nad waltherem też bym się pozastanawiał .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Eeee tam dla mnie bliższe poznanie to wymaga czasu, spokoju, wyłączności w posiadaniu, tej... no... jak jej tam.... intymności... , żeby jeszcze na spokojnie rozebrać można było.......
Używek można szukać tutaj, daj ogłoszenie, że chciałbyś kupić, a największy wybór jest na bron.iweb.pl
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

witeg pisze: a największy wybór jest na bron.iweb.pl
...tak, oczywiście, tym bardziej, że na forach nie jest sie enigmatickiem...na www.bron.iweb.pl/ musisz się zarejestrować, żeby K/S przeglądać i używać, ale warto to zrobić...
Tomasinho
Posty: 18
Rejestracja: 2016-04-20, 10:01
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: Tomasinho »

Co jest złego w HW 30? Tym bardziej, że mówimy o pierwszym sprzęcie?
Weihrauch HW 30S + tuning Hogana
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Obstawiam, że Robertowi chodziło o gabaryty HW 30. :>
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Kolega pomyśli o HW50 w akhobbby w miarę tanio ....ewentualnie HW57 dolny naciąg ....ma srednio opinie co nie zmienia faktu że ludzie z tego strzelają
W wyżej wymienionym sklepie troszekę drożej poniżej 1400 PLN mozna dostać HW85 czy HW95
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cayin »

zbisz41 pisze:Kolega pomyśli o HW50 w akhobbby w miarę tanio ....ewentualnie HW57 dolny naciąg ....ma srednio opinie co nie zmienia faktu że ludzie z tego strzelają
W wyżej wymienionym sklepie troszekę drożej poniżej 1400 PLN mozna dostać HW85 czy HW95
Hmmm HW30, 35, 50,85, 95 .... qrde a co tu się patyczkować do HW100 zostało już tylko 5 i będzie po sprawie :mrgreen:
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Cayin pisze:do HW100 zostało już tylko 5
no może 5 ale 3,5 tysiaka to pewnie tak :mrgreen: