Śrut Umarex czerwony

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Yurko »

Było pytanie o strzelanie śrutem tarczowym na 25/30m?

Porównanie JSB Match S100 i RWS Superfield na 25 metrów:
Obrazek Troszeczkę wiało, ale jak widać, każdy strzał trafia 1 groszówkę...

A tu na 30 metrów, już bez wiatru H&N Field Target Trophy i JSB Target:

Obrazek

Wiatrówka Cometa Lynx ustawiona na ok 240 m/s na FTT.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Abad
Posty: 234
Rejestracja: 2018-02-04, 17:41
Lokalizacja: łódzkie

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Abad »

Wyniki pierwsza klasa (jak dla mnie). Zamówiłem w końcu tego nowego Umarexa i będę testował w następny weekend ;) .
Walther CG90
Anschutz LG Match 380
Awatar użytkownika
Abad
Posty: 234
Rejestracja: 2018-02-04, 17:41
Lokalizacja: łódzkie

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Abad »

No i w końcu znalazłem chwilę na testy i sam nie wiem co mam o tym myśleć :nieznaju: . Wychodzi na to, że biorąc pod uwagę moje skromne umiejętności chyba popróbuję strzelać w lidze PPN10 ze śrutów Umarex. Nie wypadają gorzej niż H&N Sport a kosztują mniej. Jak osiągnę poziom regularnego strzelania w granicach 90 pkt to wtedy poszukam czegoś lepszego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Walther CG90
Anschutz LG Match 380
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: marboc »

Mosquito jest lekkim a HN Sport ciężkim śrutem. Lekki śrut bardziej jest odpowiedni dla pistoletu i wybacza dużo błędów. Strzelając ciężkim z pistoletu trzeba mieć bardzo dobrą technikę.
Postępując wg Twojego toku myślenia do dzisiaj nie wyszedł bym z HN Sport.
Jeżeli chcesz poznać prawdę o sobie to wyeliminuj dwa z trzech istotnych elementów, sprzęt i śrut. Sprzęt masz odpowiedni, pozostało tylko zmienić jeszcze śrut. Mysisz znaleźć śrut odpowiedni do dedykowanej prędkości wylotowej tego pistoletu, np RWS R10 4.49/0.45g, QYS Training 4.5/0.50g, JSB Match zielony 4.5mm/0,50g. Warto by było przestrzelać je na chrono. Przy okazji sprawdzisz jak pracuje układ co2. Poprawiając śrut skoszysz o jakieś 10% w pkt do góry. Reszta to jyż tylko Twoja robota 8-) Najlepsze skupienie masz na Mosquito, ten śrut jest trochę rozjechany, spróbuj na RWS R10 4.49/0.45
Takie jest oczywiście tylko moje zdanie, zrobisz jak uważasz. Powodzenia
Awatar użytkownika
Abad
Posty: 234
Rejestracja: 2018-02-04, 17:41
Lokalizacja: łódzkie

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Abad »

Pewnie z ciekawości kupię kiedyś któryś z z podanych przez Ciebie śrutów ale tak jak pisałem wcześniej nie jestem przekonany, że do strzelań podwórkowo - lokalnych potrzebny mi śrut w cenie powyżej 40 zł za 500 szt. Rozumiem, że porządny pistolet+porządny śrut pokaże jakim jestem strzelcem ale to wiem już dzisiaj - daleko mi do porządnych wyników. Jak poprawię wyniki (ciekawe kiedy to nastąpi?) to wtedy mogę myśleć o śrutach za 40 - 50 zł. Teraz używanie ich przeze mnie wydaje mi się marnotrawstwem.
Walther CG90
Anschutz LG Match 380
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Yurko »

Nie śledziłem dokładnie wątku, ale może musisz znaleźć sobie nie jeden a 2 rodzaje śrutu. Jeden, którym będziesz czasami sprawdzał jak dobry jesteś, tak na prawdę, i drugi do codziennych treningów? Wcale nie musisz marnować wagonami dobrego śrutu :mrgreen:
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: marboc »

I tak się z reguły robi. Niestety najpierw ten lepszy trzeba znaleźć :)
Awatar użytkownika
Abad
Posty: 234
Rejestracja: 2018-02-04, 17:41
Lokalizacja: łódzkie

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Abad »

Na razie szukam tego śrutu "treningowego". Przekonaliście mnie do jednego - przy następnych zakupach obiecuję wziąć coś z górnej półki - tak, żeby przekonać się czy w moim przypadku jest sens takiej inwestycji.
Walther CG90
Anschutz LG Match 380
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: marboc »

Twój prztpadek nie różni się od innych przypadków. Strzelectwo nie jest jakąś skomplikowaną czynnośią. Wymaga jedynie koordynacji oka z ręką a to idzie wypracować solidnym treningiem.
Podstawową rzeczą jest zgrać pistolet ze śrutem w przeciwnym wypadku każdy odskok śrutu będziesz traktował jako swój błąd co w sumie prowadzi do chaosu. Strzelaj różnymi selekcjonowanymi śrutami, każdy minimum ppn 60, to pokaże Tobie który teoretycznie powinien być tym numerem 1. O jakości śrutu stanowi jego powtarzalność, żaden ze śrutów Umarexu tego nie posiada. Chcesz poznać swoje błędy to wyeliminuj błędy śrutu, Twój pistolet teoretycznie jest ok. Strzelać każdy może a wynik przyjdzie jednemu prędzej a innemu później ale przyjdzie Średnie 90/100 pkt każdy może osiągnąć a to nie jest już źle
Ustaw przyrządy celownicze i bez ich zmieniania wytłucz 60tke, dopiero wtedy skoryguj na szczerbince i tłucz, następną 60tke, tak dł7go aż znajdziesz swój środek, wtedy dopiero weź następny śrut i zrób to samo. Trzymam kciuki :upp:
Masz dostęp do chrono?
Awatar użytkownika
Abad
Posty: 234
Rejestracja: 2018-02-04, 17:41
Lokalizacja: łódzkie

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Abad »

Mam Combro - nie jest to jakiś super sprzęt ale pozwala mierzyć prędkość śrutu.
Walther CG90
Anschutz LG Match 380
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: marboc »

No i bardzo dobrze, śrut dobrej klady powinien się mieścić w zakresach dv do 2 m/s i sv do 1 m/s dv to jest różnica między minimalną a maksymalną prędkością zmierzonej grupy strzałów. Wystarczy że zmierzysz 10 strzałów. Jeżeli Twój przyrząd nie pokazuje dv/sv to zapisz wszystkie dziesięć wyników. Poszukaj najlepszy i najgorszy wyniki będziesz miał dv. Jeżeli nie uzyskasz takiego wyniku to prawdopodobnie znaczy że coś jest nie tak z Twoim pistoletem, w co wątpię. Aczkolwiek jest to napęd CO2 a tutaj wszystko jest możliwe. Chrono prawdę Ci powie 8-)
Daj znać co Ci tam powychodziło
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Yurko »

Tak przy okazji tego tematu, postrzelałem trochę ze stolika i chyba sobie znalazłem dobry tani śrut do sprężynowego HW70 (strzelałem z lunetą 2x20). No, może po tym obrazku nie widać:

Obrazek

... ale coś czuję, że dobrze rokuje. Pomiędzy tymi tarczami regulowałem celownik, a poza tym strzelanie ze sprężyny mnie zawsze zaskakuje. Np. gdy próbuję sobie coś ułatwić, podeprzeć, a rezultat bywa po tym gorszy...

Ciekawostka. Najpierw pomęczyłem się trochę z tym śrutem strzelając z pistoletu PCP: Onix Reload (Artemis PP800) z doczepioną lunetą Leapers 2-7x32 i rewelacji nie było:

Obrazek

Albo niepotrzebnie próbowałem wykorzystywać na tym dystansie maksymalne powiększenie, albo coś popsułem. :chgw: Wcześniej używałem w nim JSB Target oraz Econ II i strzelanie z podparciem wyglądało inaczej...
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: eeepiotr »

Miałem kilka Waltherów w wersji co2
i ze śrutów w cenie do 25 PLN najlepiej śmigał H&N Sport 4,5
a gdy chciałem zaszaleć to JSB Match Diabolo Middle Weight 4,51.
Jakiś czas temu uznałem że lufy są bardzo nacjonalistyczne
w czeskich lufach świetnie latają czeskie śruty w niemieckich lufach niemieckie śruty itd....
ProSport , PP20
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Yurko »

To ma nawet pewien sens, bo to wyjaśnia dlaczego nie potrafię znaleźć odpowiedniej wiatrówki do argentyńskiego śrutu... ;)

Obrazek

Tak, to na prawdę 10 metrów i wiatrówka Air Arms S510 !
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Rlyeh »

Uczcijmy gwint w lufie minutą ciszy ;)