Wpływ temperatury na punkt trafienia w pistolecie na CO2

Moderator: Hiszpan63

Daniel880
Posty: 29
Rejestracja: 2020-01-26, 23:41

Re: Wpływ temperatury na punkt trafienia w pistolecie na CO2

Post autor: Daniel880 »

Zmierzyłem prędkości 25 strzałów śrutem HN Sport i 25 strzałów śrutem JSB MATCH. Wyniki nie są tak dobre jakich się spodziewałem ale i tak nie tak słabe jak przedstawionego pistoletu LP1. Zadziwiające jest to, że można zauważyć dużej różnicy pomiędzy śrutami. Co ciekawe wydaje mi się, że prędkość w moim CPM1 tak jakby "pływa", chodzi o to, że w prędkości pomiędzy strzałami się różnią się dużo ale prędkość powoli się zmienia. Gdyby się przyjrzeć to można to zauważyć na wykresie.

Obrazek
Obrazek

Chyba na razie porzucam dalsze testy i biorę się za strzelanie;p Nawet jak mój pistolet nie jest idealny i nie strzela w punkt to nie chce o tym wiedzieć, wole zostać z myślą, że jeśli nie trafiłem w 10 to jest moja wina a nie pistoletu:)
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Wpływ temperatury na punkt trafienia w pistolecie na CO2

Post autor: marboc »

Wygląda to bardzo realnie. Wiele razy przejechałem się na HN Sport i w końcu z niego zrezygnowałem.
Moim zdaniem powinieneś poszukać bardziej odpowiedniego śrutu do swojego pistoletu. Podaj mi na ow adres to prześlę Tobie po 20 szt różnych śrutów. Zrobisz z każdego 2 serie pi 10 strzałów i pirównamy to do wyników poniżej. Excel to fajne narzędzie no ne :mrgreen:
Dane poniżej sa zrobione analogicznie do zestawienia kolegi kriz1 tylko zredukowane do podsumowania.
Tradycyjnue pi 10 stezałów z każdego śrutu. Wyniki dla Walthera LP 300, Steyra LP 10 i 1 podane są tylko dla najlepszych wyników. Dołożyłem trochę innych śrutów i wyszło co wyszło. Zwracam uwagę ba Econ II i HN Sport

Dodano po 2 godzinach 48 minutach 46 sekundach:
W pistoletach z napędem CO2 celowo obniża się Vo żeby uzyskać więcej strzałów z kartusza szczególnie z tych o małej pojemności. Vavg pistoletu na poziomie 100 m/s uniemożliwia jeszcze otrzymanie bardzo powtarzalnych prędkości nawet dv 1 sv 0.
Testowałem kiedyś równolegle Walthera LP 53 i Łucznika kl.170, wyniki obu były podobne a nawet identyczne.(H&N Match Kugeln 4.5/0.52
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.