Delta Optical Clasic

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Delta Optical Clasic

Post autor: Apetizer »

Wczoraj dotarła do mnie lunetka DOC, egzemplarz używany wg sprzedającego 3 letni. stan faktyczny zgodny z opisem- nie zniszczony, bez rys i wgnieceń. W porównaniu do PP lupka wyraźnie mniejsza i lżejsza. Zdjęć nie zamieszczam bo jaki DOC jest to każdy widzi.
Co mnie od razu uderzyło po zapoznaniu siez nowym nabytkiem. to jakość obrazu, dużo ostrzejszy niż w PP, barwy bardziej nasycone.
Generalnie pierwsze wrażenia jak najbardziej na "+" tym bardziej że w komplecie otrzymałem zakrywki typu Flip open.
Dzisiaj posadziłem ja na Hw 95 Lux , elementem zespalającym karabinek z lunetą jest przejęty z PP montaż SM E59.
Wstępne zerowanie ujawniło pewne wady nowej lunety.
Mianowicie ustawiłem tarczkę na 10m, powiększenie na moim ulubionym X8 no i zabieram się za zerowanie i tu zonk. Okazuje się że na tym dystansie i przy tym powiększeniu tarczka jest zupełnie nie ostra. Musiałem zejść na ustawienie X4 by wyraźnie ja było widać. Tu wyraźnie lepsza jest PP, po ustawieniu AO na ok 20Yardów obraz na powiększeniu X8 przy tej samej odległości jest ostry ( choć trochę taki mdły). Trochę mnie to stresuje gdyż przy strzelaniu na mniejsze odległości będę musiał zmniejszać powiększenie , a co za tym idzie uczyć się i zapamiętywać poprawki dla różnych zbliżeń.
W PP na całym zakresie czyli 10-50 m strzelałem z powiększenia x8 czyniąc tylko korekty na AO.
Co jeszcze zauważyłem to w PP była większa odległość miedzy okularem a okiem, w DOC muszę się bardziej przytulić do lunety.
Trudniej tez znaleźć prawidłowe ustawienie oka w stosunku do lunety, zauważyłem że trzymając policzek na bace w sposób taki jak przy PP lunetę mam za nisko, dopiero mocniejsze przyciśnięcie policzka do baki powoduje prawidłową pozycję. Trzeba będzie się przyzwyczaić bądź zainwestować w wyższy montaż.
Jeśli chodzi o regulacje i wieżyczki to lepsze wrażenie robiła na mnie PP. Tam wieże obracały się dość ciężko ale z wyraźnymi klikami, w Delcie kliki też są wyraźne ,ale delikatniejsze, wieże też obracają się lżej. Dużym plusem jest oznaczenie klików cyframi (u mnie zero na 10m jest +2 w pionie i -2 w poziomie) co pozwala na łatwiejsze zapamiętanie ustawień.
Poza tym w DOC-e w zakresie powiększeń 3-5 widzę wyraźny cień muszki, w PP był on mniejszy i tylko widoczny przy powiększeniu X3. Myślę że ma to związek z długością obu lupek oraz tym ze DOC jest trochę bardziej cofnięty ( mniejsza odległość od oka, o czym pisałem wyżej) Dzięki mniejszej wadze Delty obniżył się środek ciężkości, i chyba zmniejszyła się moja tendencja do pochylania karabinka na bok podczas celowania.
Nie jestem teraz pewien ale jak oglądałem świat przez DOC-a kolegi to wnętrze turbusa wydawało mi się w kolorze czarno-wiśniowym u mnie natomiast jest matowo czarne takie samo jak w PP.
Z tym ostatnim mogę się mylić ,gdyż tego dnia patrzyłem przez kilka lunet, a i oświetlenie było zgoła inne niż w dzisiejszy mokry poranek.
PS Czy w warszawskim salonie Delty można przefuksować lupkę tak by ostrzyła od 10m?
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Dariusz pisze:PS Czy w warszawskim salonie Delty można przefuksować lupkę tak by ostrzyła od 10m?
... tia ... salon czynny jutro od 10.00 ... tylko dla Ciebie , specjalnie przyjmować bedą na ... Bemowie ... :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Ja dzisiaj też zmieniłem dużego PP na większego Leapers'a 5th gen. I też nie widzę znaczących i wyróżniających się różnic w jakości obrazu. Zauważyłem tylko iż PP ma bardziej mleczny obraz na max powiększeniu od lepka i nieco większe doty na krzyżu. Leapers ma mniejsze i jest ich więcej.
Przy nastawach z jakich korzystałem na PP (zoom x 10, AO ok 40Y) miałem ostry obraz tak od 20 do prawie 50 metra. Lepek trzyma podobny zakres.
Mam nadzieję iż przy ładnej pogodzie będą widoczne różnice, bo jak na razie to jestem nieco rozczarowany lupką prawie 3 x droższą od PP. Na PyramidAir 96$ (267zł) a w pier... P... w okolicach 700zł !!! Ja dałem nieco ponad połowę tej sumy, czyli i tak wydawać by się mogło korzystnie.:(
Nieco irytujące w Leapers'ie są także odkryte wieże do których obsługi konieczny jest imbus bez którego nic nie zrobimy. Całe szczęście że niezbyt często kręci się wieżami. Regulacja co 1/4 (PP 1/8), klik taki jakoś delikatny, mam wrażenie takiej niepewności, lecz nastawy wracają na swoje miejsce.
Jako że pogoda dzisiaj fatalna, lupkę wyzerowałem moją metodą na laser. Jak się poprawi pogoda, zrobię to jak należy.
Instrukcja wspomina o odległościach w metrach, tym czasem np AO jest w Yard'ach. Muszę się tej instrukcji bardziej przyjrzeć...
Na plus Leapersa zaliczyć muszę sunshader w zestawie
Na tą chwilę nie podskakuję z radości nabycia nowej lupki. Spodziewałem się nieco więcej po produkcie marki Leapers (made in china na tubusie).
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

Post autor: yarraky »

@JesperKyd

Uważam, że cena adektwatna do jakości.... Dobrze wiesz ile kosztują lupki z prawdziwego zdarzenia ;) Cena 200-500 zł za optykę to naprawdę minimum. Niedawno rozmawiałem z myśliwym- ludzie z jego kręgu zaczynają patrzec na lupki od 2000 zł :D ale to w ramach ciekawostki.
Slavia 634 + DOC
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

Mój DOC musiał być już chyba rozkręcany, bo jak spoglądam pod kątem do wnętrza lupki to widzę trzy łby od śrub (pod wkrętak krzyżakowy ) i jeden pusty otwór w którym też zapewne powinna być śruba. ...........
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Darek, odnośnie Doc-a powiem ci że trzeba sie ogólnie przyzwyczaić do nowej lupki, natomiast jak już sie przyzwyczaisz to pokochasz to szkiełko. Doc dla mnie jest jedynym dobrym produktem delty wartym wydanych pieniedzy z jakiego korzystałem. Można ją w używce kupić już za 220 zł. W tej cenie szkła miażdżą konkuręcje. Następne w kolejce to dopiero w geranicach 500 zł za używkę. Gdyby doc miał AO to siedział by na moim karabinku zamiast elita. I jeszcze jedna uwaga. Jeśli doc-a przefokusujesz tak że będzie ostro na 10m to zapomnij o ostrości na dystanie większym niż 20m. No chyba ze tylko na 10m strzelasz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

Post autor: yarraky »

Nie wiem, jak w starszych modelach, ale teraz chcieli 50 zł za przefokusowanie w salonie delty, pewnie z racji tego, że jest klejony pierścień. Więc tak jak pisze Przemek - lepiej do majstrów z bemowa :)
Slavia 634 + DOC
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Brak AO w DOC'u to naprawdę największa wada. No i niewielki zakres regulacji.
Dlatego właśnie założyłem dużego PP, który to naprawdę jest porządną lupą jak za tą kasę.
yarraky pisze:Uważam, że cena adektwatna do jakości.... Dobrze wiesz ile kosztują lupki z prawdziwego zdarzenia ;) Cena 200-500 zł za optykę to naprawdę minimum. Niedawno rozmawiałem z myśliwym- ludzie z jego kręgu zaczynają patrzec na lupki od 2000 zł :D ale to w ramach ciekawostki.
Zauważ że napisałem już o tym.
PP w sklepie kosztuje ok 270 pln , Leapers zależnie od sklepu 700 +/- 50 pln, czyli cenowo odstawia PP daleko do tyłu, a jednak szału nie ma.
Na razie czekam na dobrą pogodę, a później zdecyduję która pójdzie w świat.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

Nie ma czego żałować.DOC to naprawdę świetna lupka za małe pieniądze. Można powiedzieć nawet że lider w kategorii Jakość/cena.
Anegdotka taka... Zapomniałem jak wyglądają wieżyczki tej lunety... i do wczoraj nie pamiętałem.
I nie ma znaczenia czy na Sharpie czy na 95-ce, obie trzymają zero jak zamurowane.
Obawiałem się wprawdzie że na karabinku sprężynowym z energią ustawioną prawie pod sam limit mogą być problemy , ale pan Waldemar wie co robi jak bierze system do ręki... :)
Konkurentem może być tylko bushnell trophy ... Ale raczej trudno takiego w tak dobrej cenie odkupić, bo kto ma ten trzyma.
Delta była bardziej popularna i minimalnie , tańsza w zakupie... )
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Kombat69 pisze:Konkurentem może być tylko bushnell trophy ... Ale raczej trudno takiego w tak dobrej cenie odkupić, bo kto ma ten trzyma.
To prawda, Nikt ich nie sprzedaje. BT oraz inne rodzynki można kupić w dobrej cenie w tym miejscu u Buby.
Kombat69 pisze:pan Waldemar wie co robi jak bierze system do ręki... :)
Zgadzam się z tą opinią :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)