LIDER LJM-2

Moderator: Hiszpan63

Damian
Posty: 5
Rejestracja: 2008-05-17, 22:37
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

LIDER LJM-2

Post autor: Damian »

Witam kupiłem kolimator LIDER LJM-2 i zamontowałem go na swojej wiatrówce ale mam problem z ustawieniem.Przy strzałach jest bardzo duża rozbieżność strzałów reguluje oczywiście kolimator za pomocą pokręteł ale nie ma dużych rezultatów.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Damian, łącznie zmieniany 1 raz.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Witam,

Zdejmij kolimator i wal z podpórki z otwartych. Są dwie, nawet trzy możliwości:

1) kolimator padł,
2) suwa się po szynie,
3) masz taką wiatrówkę jak podejrzewam, no i trafiłeś na niezbyt udany egzemplarz.

Strzelanie z podpórki z otwartych da odpowiedź, czy lufa jest przynajmniej prosta (o ile to taki karabin jak myślę).
Jeżeli używasz też śrutu, który kupiłeś (tzn. dostałeś gratis z wiatrówką) - wywal albo oddaj komuś kto to przetopi na ciężarki, a kup sobie co najmniej Tomitex. Gładki, nie szpic, nie kulę, zwykły płaski gładki.


No i przede wszystkim - z jakiej pozycji strzelasz badając ustawienie kolimatora?
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Damian, napisz nam co za dmuchawkę posiadasz,będzie łatwiej co kolwiek poradzić.
:D
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Damian
Posty: 5
Rejestracja: 2008-05-17, 22:37
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Damian »

Mam Lider-1 TRU-Glo lufa napewno prosta używam śrutu UMAREX-PŁASKI strzelam z podpórki.Kiedy strzelam bez kolimatora trafia w wybrany punkt. Obrazek
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Odpowiedziałeś sobie sam na zadane pytanie, jednym słowem kolimator szmelc.
guntuning.com
Damian
Posty: 5
Rejestracja: 2008-05-17, 22:37
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Damian »

I nic sie nie da z tym zrobic?
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Raczej się nie da, konstrukcja tego cuda jest słaba dlatego punkt celowania sie przemieszcza.
guntuning.com
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Ostatecznie przetrzyj spirytusem albo czymś innym odtłuszczającym szynę i szczęki montażu, i posadź to na kalafonii - niespecjalnie w to wierzę, ale może to wina suwającego się montażu.
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

Może to luzy na połączeniu lufy z cylindrem? Sprawdź czy lufa nie porusza się na boki, gdy jest zatrzaśnięta. Kolimator siedzi na cylindrze i lufa po każdym zatrzaśnięciu patrzy w inną stronę.
Wiatrówki różne
Damian
Posty: 5
Rejestracja: 2008-05-17, 22:37
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Damian »

Wczoraj siedziałem chyba 2 godziny i nareszcie mam już bardzo dobre skupienie strzałów jeśli będe dzisiaj strzelał to napisze jak kolimator się spisuje.Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś porady na temat moje pukawki prosze piszczie tylko prosze nie używajcie zbyt profesjonalnych słów na temat wiatrówki jestem nowy :mrgreen: