Crosman 1377 Tuning *Laser*

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Crosman 1377 Tuning *Laser*

Post autor: marboc »

W tym tygodniu będzie o wiatrówce PCA stworzonej w kooperacji Crosman/Łucznik87/Horyzont13/marboc
Energia w zależności od potrzeby do 10 J / 200 m/s. Nie wymaga zbytniego wysiłku ale jednak trzeba kilka razy pompnąć. Kpn 60 ciężko by było nie wysłać ale 300 razy pompnąć :) (lepiej już pompować PCP) ale za to lepsza od CO2, zawsze gotowa bez względu na miejsce i porę roku. A co najważniejsze strzał jest bardzo cichy i celny.
Do frywolnego strzelania idealny ;) tym bardziej, że koszt materiałów to ok 350 zł. Chyba najtańsza w przełożeniu na celność
PSX_20200118_131753.jpg
W zależności od ilości pompnięć i wagi śrutu maksymalna energia dochodzi do 10-11 J / max 15 pompnięć. Do strzelania na 10m wystarczaja 3-4 .pompnięcia.. Tłumik ma możliwość wysunięcia w zakresie ok 10 cm, kolba również. W podstawowej wersji jako pistolet był bardzo niepokorny, w tej formie nawet nieźle się go składa do strzału, osada (rękojeść i chwyt do pompowania) wykonane są z drewna naturalnie na wskroś zabarwionego. (mahoń padouk). Drewno zabezpieczone jest "olejowanym" szelakiem. W ten sposób wiatrówka zabezpieczona jest przed wszystkimi warunkami atmosferycznymi i brudem. Jedynie lufa wymaga przesmarowania od czasu do czasu olejem PKB
Polish_20200118_132918743.jpg
Lufa stworzona do śrutu Olimpijskiego QYS SportsGoods 4.5mm/0.53g. Lufa jest od Łucznika z 1974 roku ma zrobioną koronę i założony tłumik. W sumie lufa ma 500 mm. Na żadnej innej wiatrówce którą miałem dotychczas w ręce nie uzyskałem takuej powtarzalności śrutu dV 1 SV 0 !!!. Horyzont13 zrobił naprawdę świetną robotę. Ostatnie testy zrobione są na śrucie bardzo lekkim Meisterkugeln 4.5mm/0.450g i też nie jest najgorzej :)
Więcej historii i szczegółów jest na mojej stronie :
https://wiatrowkizbieracza.home.blog/cr ... n-classic/

attachment=0]Polish_20200118_141538313.jpg[/attachment]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.