Energetyczna Stokrotka nr 901

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
marboc
Kontakt:

Re: Energetyczna Stokrotka nr 901

Post autor: marboc »

Fajne klimaty tam u Ciebie, jedynie samochodów trochę dużom :)
Całkiem nieźle, fakt że kiedyś KTK był lepszy.
Ile wychodzi m/ś na tych pięciu pompnięciach ? Wysiłku zbytnio nie widać jedynie to klapanie burzy harmonię otoczenia. Mam ten sam problem z Crosmanem 1377
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik

Post autor: mc_iek »

marboc pisze: 2020-03-03, 23:03...
Całkiem nieźle, fakt że kiedyś KTK był lepszy.
Ile wychodzi m/ś na tych pięciu pompnięciach ?...
Między 170, a 180m/sek. zależy od śrutu.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
marboc
Kontakt:

Post autor: marboc »

No to wystarczająco, szukam czegoś podobnego alen na jedno pompnięcie
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik

marboc pisze: 2020-03-04, 09:55 ...szukam czegoś podobnego alen na jedno pompnięcie
Nie wiem, czy w karabinkach coś takiego jest dostępne u nas. Widziałem kilka lat temu coś jednopompnięciowego na YouTube, ale nie pamiętam ani producenta, ani nazwy. Z filmu wynikało, że używają tego do polowań na małe zwierzęta, więc pewnie ponadlimitowe.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik

Od kwietnia nie miałem czasu na wiatrówkę. Dzisiaj trochę zaległości nadrobiłem.
https://youtu.be/xJDmXlAKZ2E
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik

Dzisiaj było zimno, mokro i ciemno, czyli doskonałe warunki do przewietrzenia lufy...
https://youtu.be/iTg2ltMbtUQ
darecki

Post autor: darecki »

Witam.
Ciut poczytałem, obejrzałem filmy Macieja i nabyłem Stokrotkę.
Głównie po to by chłopaka odciągnąć od komputera i dać mu trochę rozrywki w tych porąbanych czasach.
Karabinek nawet bywał celny, puszki, butelki fruwały, kapsle na 30 metrach to tak na 70%.
Tarczka powiedziała wszystko, na trzy dobre strzały, trzy fatalne.
Winę tu niewątpliwie ponosi tragicznie twardy spust i rwanie strzału nawet z podparcia.
Stąd pytanie czy można go jakoś ucywilizować?
Nie chcę by młody się zraził.

Strzelaliśmy Crosmanem Domed, Delta Entry 3 - 9/40 AO, pogoda wyśmienita.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik

Post autor: Filo »

Twarde spusty robione są po to, by niedoświadczony strzelec, po pierwszym odblokowaniu bezpiecznika nie strzelił sobie w stopę :lol: . Oczywiście dotyczy to sprzętu budżetowego kupowanego na pierwszą wiatrówkę. A poprawa wymaga zmiany grubości drutu w sprężynach mechanizmu spustowego i skrócenia drogi spustu. Drut w fortepianowy" w sprężynach jest kształtowany na zimno, więc można się pokusić o zrobienie ich samemu. Z tym, że do zrobienia zwojów potrzebna przynajmniej wiertarka, a jeszcze lepiej tokarka. Ich napęd jest zbędny :D. Do skrócenia drogi spusty wystarczą diamentowe iglaki i papier 2000 do polerowania. Nie miałem jeszcze przyjemności z Daisy :owca: , a mam chyba jeszcze różne druty, to ewentualnie mogę ją ucywilizować :snipe: za niewielki datek na WOŚP i poniesienie kosztów przesyłki. Kontakt na PW.
,
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik

Zmiana spustu w Daisy 880/901 nie jest prosta. To mechanizm z samonapinaczem sprężyny zbijaka zaworu strzałowego. Osłabienie sprężyny spustu może spowodować zbyt słabe uderzenie zbijaka i w konsekwencji brak strzału. Ja wypracowałem sobie technikę strzelania polegająca na "ściskaniu" spustu i kolby palcem wskazującym i kciukiem.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik

Post autor: Filo »

Fakt. O tym, że ten karabinek może dysponować wyłącznie systemem DA nawet nie pomyślałem. W tym przypadku trzeba by poeksperymentować także ze sprężyną zaworu strzałowego. W razie niepowodzenia zawsze da się powrócić do sprężyn oryginalnych. Problem w tym, że do takich eksperymentów niezbędny jest pomiar energii strzału, a ja aktualnie nie dysponuję sprawnym sprzętem do pomiaru. :chgw:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wiatrówki PCA”