sharpinnowa różnice

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Jeżeli mogę dodać coś od siebie to...
Witaj. :P

W scharpie pewne modyfikacje są potrzebne, może nie konieczne, ale ułatwiają zaprzyjaźnienie się z karabinkiem.
Po 1 smarowanie cylindra pompki.
2 koronka lufy, z mojego doświadczenia wynika że może o wiele celniej nie strzela niż z fabryczną ale jest bardziej powtarzalny.

Jeśli przeprowadzaj jakiś plebiscyt to masz mój głos za drewnem. :mrgreen:
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Na koniec chciałem poprosić żeby jednak Starszy_Pan wypowiedział się również na ten temat ponieważ cenię jego zdanie
Straszy_Pan na urlopie i okazjonalnie odpala kompa :) Wracam 25-go czyli w następną niedzielę po 25-ym zapraszam na Bemowo, cobyś sobie z mojego Sharpika popykał.
Po 1 smarowanie cylindra pompki.
2 koronka lufy, z mojego doświadczenia wynika że może o wiele celniej nie strzela niż z fabryczną ale jest bardziej powtarzalny.
Ad.1 - smarowanie rzadkim olekem ppowoduje jego przedostanie się do "zasobnika" powietrza co skutkuje dużymi skokami energii (sprawdziłem organoleptycznie)
Ad.2 - korona lufy - nie powinna zaszkodzić, ale ważniejsza jest wg. mnie osiowość tłumika.
P.s.
Zamiast iść połazić po górkach ja sie tu rozpisuję :(
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
wladimir
Posty: 9
Rejestracja: 2011-09-13, 22:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wladimir »

Starszy_Pan pisze:(...)zapraszam na Bemowo, cobyś sobie z mojego Sharpika popykał.
Niestety w najbliższym czasie nie będę miał okazji pojawić się na Bemowie, niemniej bardzo dziękuję za propozycję.
Starszy_Pan pisze:Zamiast iść połazić po górkach ja sie tu rozpisuję :(
Ok, już nie marudzę i życzę udanego wypoczynku.
Nelo pisze:Jeśli przeprowadzaj jakiś plebiscyt to masz mój głos za drewnem. :mrgreen:
Czyli wg. rozpoczętego plebiscytu wygrywa na razie obsada drewniana :lol:

Wracając do sedna sprawy, przepatrzyłem sobie jeszcze tematy nt. Sharpa i wywnioskowałem, że tak jak ze wszystkim raz się zdarzy trafić super model, raz totalny szmelc. Aczkolwiek może jest tak, że te najnowsze modele są po prostu wykonane słabiej i wymagają więcej pracy (to mnie jednak nie przeraża bo pomajsterkować to ja uwielbiam).
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

wladimir pisze:Wracając do sedna sprawy, przepatrzyłem sobie jeszcze tematy nt. Sharpa i wywnioskowałem, że tak jak ze wszystkim raz się zdarzy trafić super model, raz totalny szmelc. Aczkolwiek może jest tak, że te najnowsze modele są po prostu wykonane słabiej i wymagają więcej pracy (to mnie jednak nie przeraża bo pomajsterkować to ja uwielbiam).

Kolego !

Co byś tutaj nie przeczytał to i tak będziesz miał głosy za i przeciw.

Masz już jeden głos na tak więc ślepo wal do sklepu i kup drewno.

Takie karabinki jak SHARP INNOVA są dobre, ale na odstrzał szkodników w krajach gdzie jest to legalne i dozwolone. (pompujesz 10 razy i czekasz 5 - 10 minut na okazje do strzału)

Nijak się nie sprawdza w strzelaniu rekreacyjnym a jeszcze bardziej sportowym (chociaż celność kwalifikuje ten karabinek do zawodów).
Gdy wybierałem się z kolegami postrzelać to strzelali chętnie, ale zawsze słyszałem "teraz ja strzelam ale napompujesz mi co ?"

Kolego - ten karabinek nie kosztuje wielkiej fortuny i proponuję Tobie zakupić używany sprawny za mniejsze pieniądze - postrzelasz i sam ocenisz czy zostawić czy się go pozbyć czy sprzedać i kupić nowy.

Ja wiem co zrobisz - sprzedasz !!! i zapomnisz o pompkach (dla sprawdzenia weź pompkę ręczną samochodową, spuść powietrze w samochodzie i napompuj wszystkie cztery koła - zobaczysz czy to strzelanie jest przyjemne). :mrgreen:

No i jeszcze jedna sprawa, po miesiącu - musisz zainwestować w nowe ubrania bo mięśni na 100% Tobie przybędzie.
Ja po dwóch miesiącach z rozmiaru „X” przerzuciłem się na „XXL” :mrgreen:

Jeśli chodzi o smarowanie uszczelek w pompkach sprężających powietrze w wiatrówkach PCA to raczej nie zaleca się stosowania żadnych specyfików bo powoduje to nieszczelność - uszczelki są z odpowiednich materiałów i powinno się je wymienić po jakimś okresie czasu.

Ważne, jeśli kupisz nie pompuj więcej niż 5 razy bo zniszczysz zasadę działanie zaworu bezpieczeństwa !!!.
Po napompowaniu więcej niż 5 razy później karabinek będzie słabszy nawet jak będziesz pompował te przepisowe 5 razy.

Ważne, nie napalaj się na jakieś wymysły z zaworem który pozwala pompować więcej niż 5 razy , 10 a nawet więcej – totalna bzdura . Ten karabinek po 5 razie ma wystarczająco energii by dość celnie postrzelać nawet na 70 metrów !!!.
Jak napompujesz z 10 może 15 razy o ile starczy Tobie „pary w ramionach” to będą Ci tak łapki chodziły że na 70 metrów nie trafisz nawet w drzwi od stodoły.

No to do sklepu na zakupy i życzę miłego pompowania, pompowania bo tego pompowania jest dużo więcej niż strzelania. :mrgreen:
Łuk z badyla i sznurka
wladimir
Posty: 9
Rejestracja: 2011-09-13, 22:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wladimir »

Janusz FWB pisze: Masz już jeden głos na tak więc ślepo wal do sklepu i kup drewno.
Jak bym chciał "walić na ślepo" do sklepu to bym nawet nie rozpoczynał moich wypowiedzi. Chcę się po prostu skonsultować z osobami które mają większą wiedzę na ten temat. Zresztą tak jak napisałeś wcześniej karabinek nie kosztuje majątku a myślę że jak dla mnie czyli człowieka który strzela max. raz w tygodniu jest dość dobrym rozwiązaniem. Zastanawiałem się nad PCP ale to koszt większy, a ja jako biedny student nie mogę pozwolić sobie na wydanie więcej niż to 300-350zł.
Janusz FWB pisze:Ważne, nie napalaj się na jakieś wymysły z zaworem który pozwala pompować więcej niż 5 razy , 10 a nawet więcej – totalna bzdura . Ten karabinek po 5 razie ma wystarczająco energii by dość celnie postrzelać nawet na 70 metrów !!!.
Nawet nie miałem takiego zamiaru, mam w planach tylko wymianę oringów i ewentualną poprawę popychacza śrutu, który wydaje się dość problematyczny.
Jeszcze kwestia pompowania... zdaje sobie sprawę, że będzie to męczące i może na dłuższą metę nawet denerwujące ale mam nadzieje że nie odstraszy mnie to od strzelania, tym bardziej że czytałem że strzelanie na mniejsze odległości (20-25m) nie wymaga pięciokrotnego pompowania (3-4 razy wystarczały).
Niemniej dziękuję Ci za wypowiedź i być może zwrócenie uwagi na problem z nowymi sharpami. Ale nazwę tego sprzedawcy mógłbyś mi wysłać na PW, żebym wiedział kogo unikać.
Pozdrawiam.
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

Wiesz, nie podam Tobie nazwy tego sprzedawcy dlatego że to była prywatna korespondencja i to nawet nie ze mną a z moim kolegą, nie znam Ciebie i nie wiem jak i gdzie mógłbyś to itd. itp.

Jeśli chodzi o ilość pompowania to jeśli chcesz celnie strzelać to trzeba zawsze pompować tyle samo razy a poprawki brać na lunetce. No chyba że będziesz miał stały dystans np. 25 m i będziesz się tylko na nim bawił to tak - ustalić sobie te 3 pompki wyregulować przyrządy i strzelać.

Ja bardzo dużo strzelałem na 10 metrów na 1 pompce - karabinek robił 1 dziurkę wielkości śrutu !!!.

Jak trafisz na dobrą sztukę i będzie celny to nie zawracaj sobie głowy oringami i popychaczem - ja w swoim nic a nic nie robiłem i osoba która go kupiła po 2 miesiącach mi dziękowała za super celny karabinek.
Łuk z badyla i sznurka
wladimir
Posty: 9
Rejestracja: 2011-09-13, 22:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wladimir »

Janusz FWB pisze:Wiesz, nie podam Tobie nazwy tego sprzedawcy dlatego że to była prywatna korespondencja i to nawet nie ze mną a z moim kolegą, nie znam Ciebie i nie wiem jak i gdzie mógłbyś to itd. itp.
Ok, trudno mam nadzieje, że się na niego nie natknę ;) chociaż przy moim szczęściu wszystko jest możliwe...
Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

wladimir pisze:Ok, trudno mam nadzieje, że się na niego nie natknę
Tu masz wszystko o tym sprzedawcy http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=80015
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Mi tam pompowanie nie przeszkadzało za bardzo, bardziej lubiłem scharpa niż Qb78. Naprawdę wdzięczny karabinek, polecam. Na niedziele strzelanie jest w sam raz, łatwo go opanować, dużo nie kosztuje i w sumie niewiele trzeba w nim robić żeby był dobry na początek.
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

wladimir pisze:
Janusz FWB pisze:Wiesz, nie podam Tobie nazwy tego sprzedawcy dlatego że to była prywatna korespondencja i to nawet nie ze mną a z moim kolegą, nie znam Ciebie i nie wiem jak i gdzie mógłbyś to itd. itp.
Ok, trudno mam nadzieje, że się na niego nie natknę ;) chociaż przy moim szczęściu wszystko jest możliwe...
Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi.
Może zanim zdecydujesz się na zakup, przyjedź na spotkanie łodziaków:

http://orzel.org.pl/viewforum.php?f=3

Jeśli nie ma akurat zawodów lub innej imprezy, to spotykamy się w niedzielne przedpołudnia i strzelamy.
Temat na ten weekend:

http://orzel.org.pl/viewtopic.php?f=3&t ... 719e4e135c

Zerkniesz na sprzęt, postrzelasz, popytasz, pogadasz :>

Uczę się strzelać od nowa 8-)
wladimir
Posty: 9
Rejestracja: 2011-09-13, 22:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wladimir »

SlaweQ pisze:Może zanim zdecydujesz się na zakup, przyjedź na spotkanie łodziaków:
Dzięki za zaproszenie, być może skorzystam niestety w tą niedzielę nie dam raczej rady, (nazbierało się zaległych spraw do załatwienia :/ ). Tym bardziej, że owy zakup będzie musiał jeszcze poczekać wyskoczył niepodziewany wydatek :( ale za miesiąc pomyślimy.

Pozdrawiam !
wladimir
Posty: 9
Rejestracja: 2011-09-13, 22:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wladimir »

Przepraszam, że tak jeden post pod drugim, ale korzystając z rozpoczętego tematu chciałem się poradzić. Przeszukując systematycznie allegro natknąłem się na Sharpa:
http://allegro.pl/sharp-innova-1210-pca ... 17771.html
I teraz moje pytanie - czy się opłaca ?
Bo tak w zasadzie to nówkę w polimerze można mieć za 250zł, no ale niby do tego jest lupka i są jakieś czynności usprawniające poczynione, więc może jednak ?
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

Ja bym darował sobie tego jegomościa z allegro.

Jeżeli on nie dba o to by pokazać realne i aktualne fotki
Jeżeli on nie dba o to by napisać faktyczne parametry
Jeżeli pisze że wybiera się na studia i dlatego sprzedaje

To znak że ma głęboko w D..ie Ciebie jako klienta - raczej się nie mylę.

Ja tego nie KUPUJE !!!

Ta lunetka - nie znam producenta, ale może okazać się że jest nic nie warta, powiedzmy sobie prawdę gość nie oddałby jej jako gratis do karabinka. Druga sprawa że do sharpa innovy lunetka 3-9X40 to przesada to jest za duża "kobyła" i następna sprawa to brak AO w tej lunetce.

Jak już zawziąłeś się na tego sharpa to kup bez lunety !!!.

Lunetkę kup sobie nową ze sklepu z gwarancją i koniecznie z AO !!!, zawsze jak będziesz wymieniał karabinek na inny to i tak lunetkę sobie pozostawiasz i ją tylko przekładasz z jednego karabinka na drugi.

Do sharpa chyba lepiej montaż jednoczęściowy np. ACCUSHOT

Możesz kupić lunetkę PP 4x32AO - ma bardzo duży wyraźny obraz i jest bardzo wytrzymała !!!. Wystarcza by celnie postrzelać do kapsli na 50 metrów.
Jeżeli będzie miała stałe powiększenie to odpadnie Tobie główkowanie jak celować po zmianie powiększenia (bo jak zmienisz nastawy to zmienia się punkt jakim na krzyżu musisz celować - i nie jest to takie proste) chyba że lunetka będzie miała krzyż w pierwszym planie, ale wtedy będzie kosztowała tyle co 20 sharpów.

Wróciłem do tego allegrowicza - przeczytaj koniecznie neutralny komentarz tego sprzedającego (myślę że nie chciałbyś takiego kontaktu) - odpuść go !!!.
Łuk z badyla i sznurka
wladimir
Posty: 9
Rejestracja: 2011-09-13, 22:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wladimir »

Nie chciałem nic sugerować, ale miałem podobne odczucia. Dziękuję za opinię.

Pozdrawiam !
_GrAz_
Posty: 34
Rejestracja: 2012-03-26, 19:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: _GrAz_ »

Tak odgrzewając trochę temat, gdzieś na forum ktoś wypowiadał się że któreś stare sharpy miały lufę całą plastikową, to prawda?