Nowy korpus (plany, opinie, uwagi)

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

lotam pisze:Witam! (...) Pozdrawiam Poświątecznie :)
Я тоже поздравляю :D
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Adrian możesz podać jakiś konkretny termin pokazania gotowego korpusu? Ja rozumiem że korpus jest robiony po koleżeńsku stąd tak niska cena, rozumiem również że robiony jest po godzinach, czy też w wolnym czasie, rozumiem też kilkakrotne przesuwanie terminu, bo to się każdemu zdarza, mnie również. Myślę jednak że chłopaki nie chcą czekać w nieskończoność, a taki filmik ze ścieżkami narzędzia, to jeszcze nie jest gotowy korpus i jeśli to chłopaków zadowoli to również mogę taki filmik umieścić. Myślę że trzeba by odświeżyć listę bo podejrzewam, zresztą nie tylko ja, że połowa ludzi już sprzedała ten karabinek i jak przyjdzie co do czego to może uzbiera się góra 20 korpusów do zrobienia.
guntuning.com
Awatar użytkownika
lotam
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-03, 09:10
Lokalizacja: Polska

Post autor: lotam »

Więc Proszę o aktualizacje listy chętnych w oddzielonym wątku :)
Co do terminów ja jestem pośrednikiem i też jest mi szkoda bo nie mogę postrzelać ze względu na rozłożoną wiatrówkę, a poczekać chyba warto. Prawda że podawałem dużo różnych terminów, które podawał mi kolega gdybym wiedział jak to będzie wyglądało, powiedziałbym że korpus powstanie wiosną 2010 roku :)
Sharp Innova 1210 4,5 + Sutter 3-7x20
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Ok to poczekajmy jeszcze, ponoć tylko cierpliwi zostaną nagrodzeni. Jak kolega nie da rady, to sam się z tym pobawię, choć moja maszyna nie ma 5 osi i dużo więcej pracy by mnie czekało, więc dalej trzymam kciuki za ten projekt.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
No tak. Prezes do USA nie jedzie - to teraz pracy szuka :P
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
kk84
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-31, 13:47
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Post autor: kk84 »

Wybaczcie ale niniejszym iż sprzedałem Sharpa, rezygnuję z udziału w zbiorowym zamówieniu. Jeszcze raz przepraszam.
HW97K + D.O.C. 4-16x50 AOMD
Taurus PT92
W drodze BMK40 + lupka nieznana
Silesian
Posty: 4
Rejestracja: 2010-04-13, 10:47
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Silesian »

Ma ktoś pomysł jak dotrzeć do zastrzeżenia patentowego Sharpa Innova.
Korpus w moim Sharpię pękł. Liczyłem na powstający korpus... Niespokojne myśli podsunęły mi zupełnie inną ideę. Bardzo szczelny korpus - monolit. Bez dosyłacza -śrut ładowany do ruchomej lufy... Z Sharpa do wykorzystania pompka, lufa, część zbiorniczka i idea otwierania zaworka inicjującego wypchnięcie śrutu. Reszta mocno zmieniona w metalowym korpusie. Po dopracowaniu nie zamierzam tego pomysłu chować dla siebie i w związku z tym boję się naruszenia praw patentowych. Szukałem w internecie lecz bezskutecznie. Może ktoś pomóc?
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Silesian pisze:Ma ktoś pomysł jak dotrzeć do zastrzeżenia patentowego Sharpa Innova.
http://www.uprp.pl/rozne/wzory_przemyslowe.pdf
guntuning.com
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

http://www.uspto.gov/patents/process/search/

Jeśli są na wiatrówce cyferki i są skopiowane z oryginału, to być może da radę to znaleźć.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

To chyba źle zrozumiałem, myślałem że kolega ma pomysł i chce zastrzec wzór przemysłowy. :oops:
guntuning.com
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

To co podałeś też mu się przyda ;)
Silesian
Posty: 4
Rejestracja: 2010-04-13, 10:47
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Silesian »

Rlyeh, daras - dziękuję bardzo za podpowiedź. Poszukam. Obecnie mam trochę mało czasu. Praca dom, a rodziny też przed Sharpa nie przedłożę. Nie chciałem naruszyć czyjegoś zastrzeżenia. Sam sobie dłubać mogę co chcę lecz upubliczniać już nie. Moja idea jest prosta lecz jak to zwykle bywa diabeł siedzi w szczegółach. Jak pomysł będzie wykonawczo jadalny to przedstawię. Krótko - pompka na dole, zbiornik na górze i ruchoma lufa w miejsce dosyłacza.
Awatar użytkownika
PANZER.PL!!!
Posty: 127
Rejestracja: 2009-11-23, 23:04
Lokalizacja: zduny

Post autor: PANZER.PL!!! »

jeśli ktoś ma możliwość to niech zrobi taki prosty tylko z szerszymi ósemkami

[ Dodano: 2010-05-04, 20:18 ]
widzę, że nici z korpusu może samemu się coś zrobi :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
johnny57
Posty: 107
Rejestracja: 2010-03-22, 11:55
Lokalizacja: Lubin

Post autor: johnny57 »

A może korpus z drewna zrobić z niezbędnymi, koniecznymi wstawkami z metalu ( alu, stal, mosiądz, brąz ), skoro nawet rowery z drewna są na chodzie?
Kolega daras mógłby coś podpowiedzieć o tym pomyśle.
Benjamin Sheridan HB22
Hämmerli 450 [buk, orzech i buk]
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Można zrobić z wenge, pewnie byłby mocniejszy jak oryginalny, ale szczelnością by pewnie nie grzeszył. :lol:
guntuning.com