Nowy korpus (plany, opinie, uwagi)

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
lotam
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-03, 09:10
Lokalizacja: Polska

Post autor: lotam »

Wiadomo zawsze jest jakieś niebezpieczeństwo, ale po komentarzach i opisie można wywnioskować że sprzedający nie "leci po całości" zobaczymy co przyjdzie w paczce.

[ Dodano: 2009-11-06, 09:20 ]
Wczoraj dostałem sprzęt. Po wyjęciu z opakowania moim oczom ukazał się nowiutki nie śmigany Sharpik, oczywiście wymaga nasmarowania i jak kolega Nelo radził jakiejś optyki bo dołączone do zestawu TruGlo pozostawia trochę do życzenia. W porównaniu do mojej starej bez firmowej sprężynówki to jak bym się z malucha przesiadł do co najmniej PASSATA i to B6 :D

[ Dodano: 2009-11-20, 11:34 ]
Koledzy czy ma ktoś może rysunek aluminiowego korpusu w AtoCadzie? Spróbuje podpytać w zaprzyjaźnionej firmie za ile coś takiego mogą wyprodukować?
Sharp Innova 1210 4,5 + Sutter 3-7x20
badzio123456
Posty: 6
Rejestracja: 2009-09-13, 21:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: badzio123456 »

Co do rysunku to nic takiego nie mam ale z chęcią bym się dowiedział ile chcą bo już od dawna mam w planach taki korpus ale nie było kiedy popytać. Więc jak będziesz coś już wiedział to napisz na priv. Pozdrawiam wszystkich
SHARP INNOVA 1210 wood 4.5mm + GAMO 4-16x50AOE
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

lotamm pisze:Koledzy czy ma ktoś może rysunek aluminiowego korpusu
Wszystkie rysunki znajdziesz na ty forum:
http://talks.guns.ru/forum_light_message/96/288698.html
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
lotam
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-03, 09:10
Lokalizacja: Polska

Post autor: lotam »

Wszystkie załączniki wysłałem, i czekam na odpowiedź. Zastanawiałem się czy nie dało by się troszkę uprościć tego korpusu tak żeby wyszedł taniej np. nie frezować szyny tylko zrobić dokręcaną, oraz "magazynek" na śrut podobny do znajdującego się w BAIKAL IZH IŻ 61 wystarczyłaby mała przeróbka i można by taki manualny magazynek w tym korpusie zamontować.

[ Dodano: 2009-11-23, 12:28 ]
Jeszcze dwa pytanka?
Oprócz aluminium z czego można by taki korpus "wystrugać" co było by równie wytrzymałe i tanie.
Jaka maksymalna cena jest do przyjęcia za taki element, wiadomo gdy będzie więcej chętnych cena spadnie.
Sharp Innova 1210 4,5 + Sutter 3-7x20
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

lotamm pisze: (..)oraz "magazynek" na śrut podobny do znajdującego się w BAIKAL IZH IŻ 61 wystarczyłaby mała przeróbka i można by taki manualny magazynek w tym korpusie zamontować.
Nie taka mała jeśli chcesz zrobić takie indeksowanie jak w Iżu 61
[ Dodano: 2009-11-23, 12:28 ]
Jeszcze dwa pytanka?
Oprócz aluminium z czego można by taki korpus "wystrugać" co było by równie wytrzymałe i tanie.
Jaka maksymalna cena jest do przyjęcia za taki element, wiadomo gdy będzie więcej chętnych cena spadnie
Ad.1. - Albo wytrzymałe albo tanie :evil: Sądzę, że jakiś dural byłby najlepszy. Trzeba sprawdzić u źródeł ( Rosjan) czego oni używają - jedna konstrukcja wyglądała jak nierdzewka. Poza tym u nich trochę inne ceny i inna "gospodarność"
Ad.2. - jak dla mnie cena ? 100 - 150 zł
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
cga1
Posty: 117
Rejestracja: 2009-05-20, 21:19
Lokalizacja: Czarna Dąbrówka

Post autor: cga1 »

Korpus bardzo prosto można wykonać dwóch elementów tak jak to jest w moim egzemplarzu .
Obrazek
Obrazek
Najlepszym materiałem na ten element jest dural . Cena nie więcej jak 150 zł
Slavia 630 rocznik 76
Łucznik 87
Umarex 850 pcp
SIG SAUER MCX pcp
Umarex sa 10
CZ 75
Dan Wesson 8
Awatar użytkownika
lotam
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-03, 09:10
Lokalizacja: Polska

Post autor: lotam »

Starszy_Pan pisze:lotamm napisał/a:
(..)oraz "magazynek" na śrut podobny do znajdującego się w BAIKAL IZH IŻ 61 wystarczyłaby mała przeróbka i można by taki manualny magazynek w tym korpusie zamontować.

Nie taka mała jeśli chcesz zrobić takie indeksowanie jak w Iżu 61
Chodziło raczej o podajnik, który po każdym strzale trzeba by było przesunąć ręcznie, żeby nie bawić się w pojedyncze wkładanie śrutu.

Mam wstępną informację że jeden detal kosztowałby 160 zł, chyba że znalazła by się większa ilość chętnych co najmniej 10 wtedy cena spadła by do 140-150 zł, są to wstępne ceny ponieważ ceny aluminium się zmieniają i trzeba zrobić jeden egzemplarz na próbę, za który mogę zapłacić (i tak miałem zamiar od razu zmienić korpus).

Jeśli są chętni to proszę o informację, bezpośrednio na forum to będziemy wszyscy widzieli jak wygląda sytuacja. Trzeba by też ostatecznie zaakceptować projekt aby wszyscy byli zadowoleni po zakupie.
Sharp Innova 1210 4,5 + Sutter 3-7x20
Awatar użytkownika
lotam
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-03, 09:10
Lokalizacja: Polska

Post autor: lotam »

Dla jasności zamieszczam projekty, które przesłałem.

[ Dodano: 2009-11-23, 22:30 ]
Z rysunków jasno wynika że osie lufy i pompki oddalają się od siebie względem oryginalnego wykonania co za tym idzie potrzeba jest dodatkowego "łącznika" uszczelniającego dystans między elementami chyba że koledzy z rosyjskiego forum znaleźli inne rozwiązanie. Dość dawno miałem rosyjski i już nie kojarzę cyrylicy zamieszczam dwa obrazki z ichniego forum z zaznaczonym elementem o który mi chodzi, napiszcie jako znawcy jakie inne modyfikacje są niezbędne, żeby użyć nowy korpus żeby nie było że ktoś kupi z myślą przełożenia starych mechanizmów spustu, odsyłacza i pompki a okaże się że potrzebne są kolejne przeróbki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sharp Innova 1210 4,5 + Sutter 3-7x20
Awatar użytkownika
PANZER.PL!!!
Posty: 127
Rejestracja: 2009-11-23, 23:04
Lokalizacja: zduny

Post autor: PANZER.PL!!! »

witam! jako nowy uzytkownik pragne po dłoższym wczytaniu sie w lektore i paru innych forach rosyjskich i ukrainskich mam podpowiedz co do korpusu. mozna go zrobic z dwoch elementow tzn, mocowanie pompki i zamka razem a mocowanie lufy osobno aby dokladnie uszczelnic kanal z zaworu do lufy i wszystko to skrecane gora z dolem. widzialem takie juz projekty wykonane i moze zdjecia jak znajde to wstawie. pozdrawiam Obrazek

[ Dodano: 2009-11-23, 23:43 ]
jeszcze jedno zdjecie Obrazek

[ Dodano: 2009-11-23, 23:54 ]
http://talks.guns.ru/forummessage/24/478046-3.html Obrazek Obrazek

[ Dodano: 2009-11-24, 00:00 ]
sadze ze to najnowsze cacko od kolegow z rosji jest najlepsze i najmocniejsze idealnie sie uszczelni i jest super. pozostaje uszczelnienie dodatkowym oringiem zaworu ale to maly problem juz, najwazniesze to korpus :mrgreen: :mrgreen:
specbest
Posty: 53
Rejestracja: 2009-09-07, 18:36
Lokalizacja: łowicz

Post autor: specbest »

Z przyjemnoscią pisze sie na taki korpus tylko co by posiadał szyne pod optyke.
Aco do lufy w korpusie to ja to uszczelniłem wykonując maly rowek pod oring grubosci 1,5 mm
w koło tego otworku w lufie mini szlifierką i trzyma i łatwo zdemontować.
Porządek i ład jest domeną ludzi małych. Geniusz panuje nad chaosem :)
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

lotamm pisze:(...)Z rysunków jasno wynika że osie lufy i pompki oddalają się od siebie względem oryginalnego wykonania co za tym idzie potrzeba jest dodatkowego "łącznika" uszczelniającego dystans między elementami chyba że koledzy z rosyjskiego forum znaleźli inne rozwiązanie. (...)
Projekt łącznika jest na rosyjskim forum. Może znajdę go wieczorem z mojego prywatnego komputra.
Z pobieżnych obliczeń wynika (IMHO) że osłona lufy jest "odsunięta" od pompki o 3,8 mm - trzeba zrobić nową ósemkę :!
Sprawa trzecia: czy zauważyliście, że w rosyjskim projekcie osłona lufy jest wkręcana ?? Gwint M16 :!

Wersja z dwóch elementów:
http://talks.guns.ru/forummessage/24/478046.html
Rysunek tulejki-łącznika na str 1.
Warto zobaczyć "ewolucję" projektu.
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
cga1
Posty: 117
Rejestracja: 2009-05-20, 21:19
Lokalizacja: Czarna Dąbrówka

Post autor: cga1 »

Według mnie ten łącznik jest zbędny i niepotrzebnie komplikuje sprawę .Zmiana ósemki niestety jest niezbędna ponieważ otworu na pompkę i osłonę lufy nie da się wywiercić tak blisko siebie jak w oryginale bo materiał tego nie wytrzyma .
Slavia 630 rocznik 76
Łucznik 87
Umarex 850 pcp
SIG SAUER MCX pcp
Umarex sa 10
CZ 75
Dan Wesson 8
Awatar użytkownika
PANZER.PL!!!
Posty: 127
Rejestracja: 2009-11-23, 23:04
Lokalizacja: zduny

Post autor: PANZER.PL!!! »

szanowni koledzy dzis bylem u znajomego co ma tokarki i jest w tym dobry poprawi mi zawor tzn zamontuje dodatkowy oring w miejscu co sie bolec wysuwa od zaworu! i zrobi mi nowke dluzszy podajnik do srutu moge wam zalatwic takie przerobki bede miec kolo srody w nastepnym tygodniu gotowe wstawie zdjecia i koszty zawor i podajnik kolo 80 - 100zl moze taniej jeszcze sie okaze :/
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez PANZER.PL!!!, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PANZER.PL!!!
Posty: 127
Rejestracja: 2009-11-23, 23:04
Lokalizacja: zduny

Post autor: PANZER.PL!!! »

jescze taki korpus Obrazek

[ Dodano: 2009-11-24, 21:52 ]
taki model sharpa Obrazek

[ Dodano: 2009-11-24, 21:54 ]
http://www.youtube.com/watch?v=HUqMEeH8R4E
to jest sharp warty uwagi naszej lecz niedostepny dla nas, japońskie wykonanie