Lufa

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Terni pisze:Walther 1250 Dominator to zabytek? Żartować raczysz. To produkt XXI wieku.
... :lol: :lol: ... niestety Kolego , w świetle nowych konstrukcji , karabin rodem z około 2008 r. jest już leciwym zabytkiem , że nie wspomnę , iż jest to fabryczna przeróbka z AM850 na Co2 z zastosowaniem waltherowskiego kartusza i zaworu. (Rozumiem , że jako 40-sto Julowy FAC jest zarejestrowany ?? :? )

Pozostałe dywagacje Kolegi , na temat wyższości Sharpa i PCA ogólnie , nad sprężynami i PCP po prostu zbyję milczeniem , tudzież lekkim uśmieszkiem :mrgreen: ... poproszę tylko , w miarę możliwości , o wykres Vo sharpa na poszczególnych pompkach . Wtedy będziemy mogli rozmawiać na temat stabilności systemu ... :P


Marcin zdążył przede mną .. :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

maximus pisze:Z walthera to ten karabinek głównie nazwę ma.
Niestety Umarex i jego księgowi nad większością producentów i marek europejskich łapę trzyma.
Walther, Hammerli, HK, Beretta, Rohm...
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

[quote="Hiszpan63"]..Kolego , w świetle nowych konstrukcji , karabin rodem z około 2008 r. jest już leciwym zabytkiem...quote]

Przemek, większość naszych strzeladeł to zabytki - bo konstrukcyjnie pochodzą z odmętów XXw... :P
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Cortez pisze:Przemek, większość naszych strzeladeł to zabytki - bo konstrukcyjnie pochodzą z odmętów XXw...
... nooo ... Wasze "strzykawki" , to nawet zahaczają o XVIII wiek ... :lol: :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Bardzo Ciebie przepraszam, źle przeczytałem Twój opis. Co do Walthera, to od 300 do 70 bar masz 220 strzałów w limicie i ok. 100- 120 w ponad limitowym ustawieniu, w tym karabinku regulator jest tylko z nazwy, bo niestety, ale w miarę stabilne strzały są od jakiś 270 do 180- 170 bar, no i niestety są to bardzo nierówne prędkości, kartusz powinno się nabijać od 70 bar, bardzo wątpię, czy przy 20 barach cokolwiek da radę wylecieć z lufy, o ile kartusz wcześniej się nie rozszczelni. Generalnie niestety karabinek porażka, no niby ma regulator, ale tylko z nazwy ...
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Hiszpan63 pisze: ... nooo ... Wasze "strzykawki" , to nawet zahaczają o XVIII wiek ... :lol: :lol:
Cóż....noblesse oblige... :P
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Terni
Posty: 19
Rejestracja: 2012-09-11, 22:07
Lokalizacja: lubelszczyzna

Post autor: Terni »

Pisząc o sharpie że strzela stabilnie, miałem na myśli, że jak go nabiję pięcioma pompkami to Vo mam 185 m/s, za drugim razem też, i za trzecim tak samo. Zdarzy się że będzie 184 m/s, albo 186 m/s, czy też 178 m/s. Ważyłem jednak śruciny i ich waga też nie jest idealnie taka sama. Jedna waży 1,00 g, inna 1,10 g, jeszcze inna 1,03. Różnice niby nieduże, ale wpływ na Vo jest wyraźny. Przy trzech pompkach Vo trzyma się 153 m/s. Gdy jednak wybieram śruty o dokładnie takiej samej wadze, to i Vo mam dokładnie takie samo. W PCP spadek Vo z każdym strzałem jest wyraźny, ale zgadzam się że nie dotyczy to najnowocześniejszych, najbardziej zaawansowanych technicznie i koszmarnie drogich konstrukcji.
Terni
Posty: 19
Rejestracja: 2012-09-11, 22:07
Lokalizacja: lubelszczyzna

Post autor: Terni »

[quote=
"AdamWawa"]niby ma regulator, ale tylko z nazwy ...[/quote]
Zgadzam się z Twoją opinią o tym karabinku w całej rozciągłości.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

PCA bije za każdym razem z taką samą energią i dlatego jest najlepszą ze wszystkich wiatrówek. Energię można też zmieniać niczym w haubicach. Precyzja wykonania śrutu nie jest tu też aż tak bardzo istotna jak w sprężynówkach. W tych ostatnich, śrut zbyt cienki wgniecie tylko blachę puszki, nie przebijając jej. Odrobinę zbyt gruby spowoduje, że śrut stanie w połowie lufy co mi się parę razy zdarzyło. Z Sharpa można strzelać z powodzeniem tanim bazarowym śrutem. I to bardzo celnie.
... a potem ... :shock:
Ważyłem jednak śruciny i ich waga też nie jest idealnie taka sama. Jedna waży 1,00 g, inna 1,10 g, jeszcze inna 1,03. Różnice niby nieduże, ale wpływ na Vo jest wyraźny. Przy trzech pompkach Vo trzyma się 153 m/s. Gdy jednak wybieram śruty o dokładnie takiej samej wadze, to i Vo mam dokładnie takie samo.
... to w końcu jest powtarzalny na każdym śrucie , czy nie .. ??? ... :lol: :lol:
Terni pisze:Pisząc o sharpie że strzela stabilnie, miałem na myśli, że jak go nabiję pięcioma pompkami to Vo mam 185 m/s, za drugim razem też, i za trzecim tak samo. Zdarzy się że będzie 184 m/s, albo 186 m/s, czy też 178 m/s.
Widzisz Kolego ... 7m/s rozrzutu prędkości na nieważonym śrucie to porażka :! Dobrze ustawiona sprężyna da max. 2,5m/s rozrzutu , że powiem więcej ... da się stabilnie ustawić 0,7m/s rozrzutu prędkości w sprężynie i gas-ramie ... :P O PCP nie wspominam , bo 1m/s też nic nadzwyczajnego , a często norma ... I nie mam tu na myśli jakiś kosmicznych technologii w kosmicznie drogich sprzętach. Da się tak ustawić sprężyny za 300-500 zł.

Prosząc o wykres Vo miałem na myśli po 10-15 strzałów na każdej ilości pompek .. :P , a nie jednostkowy pomiar ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Przemku, co do PCP to z Dominatorem, nie zdziwię się jak rozrzut będzie i 20 m/s z tego co pamiętam to producent podał, że z kartusza jest 220 strzałów ( limit ) i taki był rozrzut, najbardziej stabilnych było coś koło 100 - 120 stabilność rzędu ... 8- 10 m/s :/
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Adaś :! Obrazek ... Pobudka :! ... rozmawiamy o Vo Sharpa ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

A ja się pytam jaki wpływ na rozrzut ma różnica rzędu 5 m/s na tarczy na 50 m?
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

maximus pisze:A ja się pytam jaki wpływ na rozrzut ma różnica rzędu 5 m/s na tarczy na 50 m?
Rozrzut do 5m/s , dobrany/niedobrany śrut , właściwa optyka , błędy strzelca , dopieszczony karabin , właściwa/stabilna postawa strzelecka , sprzyjające warunki atmosferyczne , właściwa meteopatia strzelca .... Pomieszaj Marcin te czynniki i na pewno z rachunku prawdopodobieństwa wyjdzie , że jest super , albo zupełna kiszka ...

Same 5m/s niewiele zmienia na tarczy na 50m . Tyle , że te wachnięcia przekładają się również na cykl strzału ponoć najtańszym nieważonym śrutem . Cały czas polemizujemy o Sharpie w cal. 5,5 mm :!
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Hiszpan63 pisze:O PCP nie wspominam , bo 1m/s też nic nadzwyczajnego , a często norma ...

Przemku, to był taki dopisek do tego, a co do Vo Sharpa http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=3288 tyle w temacie.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Właśnie dlatego interesuje mnie pomiar tego egzemplarza ;) Chociaż właściwie ... nieinteresuje :P Tym powinien się zainteresować właściciel :roll: , bo w rzeczywistości nie będzie tak różowo ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)