SHARP INNOVA 1210 Wood 5.5

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

lukk
Posty: 74
Rejestracja: 2010-02-06, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukk »

też miałem krótkiego szarpa, też mnie wkurzała plastikowa osłona, upitoliłem ją tak, by wystawała tylko kilka cm poza korpus, a dalej była goła lufa. Oryginalną ósemkę mocno podocinałem i do tego poszła dorabiana ósemka z duralu, wyglądało to tak:
Obrazek

W sumie egzamin zdawało, konstrukcja była w miarę sztywna.
celpal
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-16, 01:30
Lokalizacja: wiocha

Post autor: celpal »

witam
zrobiłem dziś test 5 śrutów na odległości 15m, w piwnicy, bezwietrznie. Pozycja siedząca z podpórką. Karabinek sharp innova tiger 1210 5,5mm po różnych modyfikacjach, luneta bazarówka 3-9x56EG, z tłumikiem.

Zastanawia mnie jeden rodzaj śrutu t.j premier super magnum który lata z tej wiatrówki jakby po łuku. Przy trzech pompkach znosi go w prawo, przy siedmiu w lewo. Przy pozostałych śrutach nie ma tej tendencji. Kupiłem ten śrut ostatnio jako polecany przez wiele osób, niestety do sharpa imho się on nie nadaje. Jeśli ktoś dysponuje sharpem 5,5mm i tym śrutem prosiłbym o sprawdzenie czy ten śrut zachowuje się podobnie.
A oto zdjęcie z pola bitwy ;)
pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
citmaster
Posty: 199
Rejestracja: 2010-03-21, 23:04
Lokalizacja: z Chin

Post autor: citmaster »

Hmm jak na 15 metrów duży (za duży) posiew, którego przyczyną w pewnej mierze są na pewno śruty. Premiera nigdy nie miałem ale dziwne że się takie cuda dzieją :mrgreen:
At 44 BP .177 & Leoś 4,5-14x50 SF
http://www.youtube.com/watch?v=K1t4pGxYG0o
celpal
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-16, 01:30
Lokalizacja: wiocha

Post autor: celpal »

wydaje mi się że rodzaj gwintu szarpaka w połączeniu ze śrutem premier właśnie daje taki efekt. Faktycznie jest to bardzo dziwne, chyba trzeba unikać tego śrutu i tyle, choć jego shape jest bardzo zbliżony do śrutów najcelniejszych.
Awatar użytkownika
citmaster
Posty: 199
Rejestracja: 2010-03-21, 23:04
Lokalizacja: z Chin

Post autor: citmaster »

Kształt to nie wszystko ;) np mój sharpik ( 4,5 ) jest bardzo celny w granicach 13 J a pod limitem to już gorzej...
At 44 BP .177 & Leoś 4,5-14x50 SF
http://www.youtube.com/watch?v=K1t4pGxYG0o
Awatar użytkownika
pablorudnik
Posty: 352
Rejestracja: 2011-02-01, 16:42
Lokalizacja: Zwierzyniec

Post autor: pablorudnik »

lukk pisze:też miałem krótkiego szarpa, też mnie wkurzała plastikowa osłona, upitoliłem ją tak, by wystawała tylko kilka cm poza korpus, a dalej była goła lufa. Oryginalną ósemkę mocno podocinałem i do tego poszła dorabiana ósemka z duralu, wyglądało to tak:
Ja chcę zostawić orginalną ósemkę (nie jest najgorsza),ściąć gwint na tłumik i zostawić tylko fragment u góry,gdzie otwór ma średnicę 14mm i przez niego wypuścić płaszcz dłuższy o 10-12 cm.Osada będzie miała 2 punkty mocowania,pierwszy orginalny do korpusu,drugi do ósemki (będzie z jednej części,co usztywni konstrukcję i zniweluje naprężenia między plastikowym korpusem i metalową lufą i rurą pompki),dzwignia pompki będzie poruszała się podczas pompowania w szczelinie w osadzie która będzię dodatkowo podłużnie wzmocniona profilami alu.Pomysł dosyć ambitny,ale przemyślany i do wykonania.
:) FWB 300s U + Leapers 3-9x40 TF2 :)
celpal
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-16, 01:30
Lokalizacja: wiocha

Post autor: celpal »

Jaki śrut najlepiej lata w waszych szarpakach?
jest bardzo celny w granicach 13 J a pod limitem to już gorzej...
a powyżej limitu ? ;)
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

To wszystko zależy od egzemplarza. Ja strzelam ze słowackiego diabolo i jest całkiem nieźle
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
celpal
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-16, 01:30
Lokalizacja: wiocha

Post autor: celpal »

Ja strzelam ze słowackiego diabolo i jest całkiem nieźle
Czy to jest ten diabolo standard z taką niebieską naklejką? Jesli tak to wiem, on lata calkiem nieżle, natomiast diabolo boxer to jak dla mnie totalna porażka, lata jak chce.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

celpal pisze:Czy to jest ten diabolo standard z taką niebieską naklejką?
Nie ... chodzi o dawne KTK , a obecnie słowackie diabolo ...

Obrazek ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Darson
Posty: 29
Rejestracja: 2011-04-19, 09:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: Darson »

Witam ponownie :)




Dotarło do mnie chrono od Radka i w końcu mogłem zmierzyć to i owo..:)

A wyniki...cóż...nędza.. Przy czterech pompkach na Exakcie 4,52mm wyszło mi powtarzalnie 8,4 j przy 175m/s.

Zacząłem poszukiwać przyczyny takiego wyniku.. Na pierwszy ogień poszedł popychacz, którego specjalnie jeszcze nie przerabiałem a jedynie przedłużyłem i poszerzyłem przy użycie folii termokurczliwej. Test najprostszy na świecie czyli 2 pompki i zatkanie palcem lufy... efekt? słyszalny syk i wyczuwalny podmuch powietrza z portu ładowania :/ Kolejny test to powrót do fabrycznego popychacza bez folli z ori oringiem... efekt? to samo.

Zatem zamówiłem kilka rodzai oringów (w tym 3,1 x 1,6 mm) żeby zobaczyć co się stanie... oringi są w drodze do mnie. Dodatkowo rozwierciłem trochę port ładowania.. Raz żeby łatwiej ładować śrut a dwa, że oring przesuwający się w tym "korytku na śrut szybko się wyciera, nie mówiąc już o możliwości założenia jakiegoś szerokiego. Na razie muszę za wszelką cenę zlikwidować ten przedmuch. Potem poszukam kolejnych :(
Tutaj taka moja mała prośba abyście opisali swoje doświadczenia z tym elementem, w sensie czy mieliście i jak zlikwidowaliście przedmuchy w tym miejscu.



Druga sprawa to ten nieszczęsny tłumik... Doszedłem do wniosku, że producent Sharpa stosuje te same tłumiki dla obu kalibrów... a to dlatego że średnica wylotu w tłumiku ma 8mm a to wg wszelkich informacji na forach za dużo o jakieś 2 mm dla kalibru 4,5mm... Ja u siebie z racji problemów z nieosiowością tego elementu rozwierciłem dwie wewnętrzne przegrody ale po testach na skupienie z i bez nie doszedłem do wniosku, że mój Sharp ma niestety jakieś dziwne odskoki i słabszą energię z strzału kiedy mam założony ten tłumik. W związku z tym chyba poszukam jakiegoś innego tłumika lub ostatecznie kompensatora.
Sharp Innova 1210 + HW 100T
celpal
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-16, 01:30
Lokalizacja: wiocha

Post autor: celpal »

witam
Ja u siebie wymieniłem tłok na skórzany, trochę roboty z tym było ale się opłacało, bo oryginalny się za szybko wycierał i trzeba było go co chwile smarować. Dziś wykonałem pierwsze testy i jestem bardzo zadowolony. Druga sprawa to popychacz, też dorobiony dłuższy u tokarza, oraz szerszy bo oryginalny był za wąski (latał jak nie powiem co ')) z ciaśniejszym oringiem.
słyszalny syk i wyczuwalny podmuch powietrza z portu ładowania :/
U mnie nie ma syku z poru ładowania ale jest syk pomiędzy uszczelnieniem lufy a pompką. Włożyłem w jego miejsce zwykły okrągły oring i jest dużo lepiej ( to miejsce można sprawdzić po prostu dmuchając w lufę :lol: ) Na oryginalnym oringu zawsze mi przepuszczało.
Dodatkowo rozwierciłem trochę port ładowania..
moim zdaniem tutaj popełniłeś błąd, raz ze port ładowania jest i tak za szeroki (ma ponad 6mm przy kalibrze 5,5mm) a dwa że oring na popychaczu powinien wchodzić w metalowy początek lufy a nie w plastikową obudowę korpusu. U mnie to miejsce jest idealnie szczelne. Mam jednoczęściowy montaż który dodatkowo zawęża otwór, a ładowanie to tylko kwestia wprawy, nie mam z tym problemów.
Druga sprawa to ten nieszczęsny tłumik...
U mnie tłumik oryginalny śmiga idealnie ( na pudełku od niego było napisane że jest od kalibru 5,5mm) Trzeba go tylko równo i symetrycznie ustawić poprzez siłę dokręcania.
Darson
Posty: 29
Rejestracja: 2011-04-19, 09:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: Darson »

celpal pisze:Ja u siebie wymieniłem tłok na skórzany,
masz jakieś foto? :)
celpal pisze:moim zdaniem tutaj popełniłeś błąd, raz ze port ładowania jest i tak za szeroki (ma ponad 6mm przy kalibrze 5,5mm) a dwa że oring na popychaczu powinien wchodzić w metalowy początek lufy a nie w plastikową obudowę korpusu. U mnie to miejsce jest idealnie szczelne. Mam jednoczęściowy montaż który dodatkowo zawęża otwór, a ładowanie to tylko kwestia wprawy, nie mam z tym problemów.
Nie chodzi o to że rozwierciłem sam kanałek w obudowie korpusu ale ogólnie port ładowania tak aby srut wkładać bezpośrednio do metalowej lufy :)
celpal pisze:U mnie tłumik oryginalny śmiga idealnie ( na pudełku od niego było napisane że jest od kalibru 5,5mm) Trzeba go tylko równo i symetrycznie ustawić poprzez siłę dokręcania.
Mi też się tak wydawało ale wyniki na tarczy mówią same za siebie, może trafiłem akurat na nieosiowy montaż...sam nie wiem


A możesz mi powiedzieć coś na temat dorabianego popychacza? w sensie z czego i gdzie był robiony :)
Sharp Innova 1210 + HW 100T
celpal
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-16, 01:30
Lokalizacja: wiocha

Post autor: celpal »

popychacz dorabiałem z kawałka twardego pręta (aż się noże tokarskie paliły ;) chyba od ośki rowerowej albo coś w podobie. Dorobisz to u byle tokarza za 20-30zł. Wspomnę jeszcze iż pierwotnie w moim projekcie popychacz miał dwa oringi obok siebie, ale nie ma to najmniejszego sensu, ponieważ zwyczajnie w lufie nie ma miejsca na dwa oringi (od początku lufy do otworu powietrznego jest tylko ok.5mm) czyli fizycznie dwa oringi się tam nie mieszczą, lepiej jest spasować jeden ciasny oring.
Obrazek
Z tlokiem bylo troche więcej kombinowania. Nie chce mi się tego teraz rozkręcać żeby robić szczegółowe zdjęcia, ponieważ jest on bardzo ciasno spasowany i wkładany jest od strony kartusza (od drugiej bym go nie włożył). W aluminiową obudowę tłoka (oryginalną tam gdzie jest zawór limitujący) po wyjęciu oryginalnej uszczelki wkleiłem na distal tulejkę z gwintem fi6mm. Potem pierścień prowadzący (widoczny na zdjęciu jako granatowy). Wewnątrz skóry jest tez pierścień który dotoczyłem z nylonu (nie jest on widoczny ponieważ jest wewnątrz skórzanej uszczelki) Uszczelkę wytłoczyłem wciskając w imadle skórę w metalową rure o średnicy obudowy pompki, a wewnątrz o średnicy tego pierścienia którego nie widać. Skóra ma około 1mm grubości ścianki. Całość mocno skręciłem po upływie 24h, jak klej stwardniał. Na początku ledwo wcisnąłem całość jak już pisałem od strony kartusza. Po paru dniach zaczyna chodzić coraz płynniej, nic nie przepuszcza i nie trzeba co chwile smarować :lol:
Obrazek
Co do tłumika ja swój nakręciłem wizualnie osiowo, dopiero potem zerowałem optykę i jest ok. Po zerowaniu już go nie ruszam.
pozdrawiam i życzę powodzenia w przeróbkach, tylko z głową bo można łatwo przedobrzyć i zniszczyć sprzęt :mrgreen:
Nie ... chodzi o dawne KTK , a obecnie słowackie diabolo ...
a szkoda bo chyba nie robią go w kalibrze 5,5mm, albo przynajmniej takiego nie znalazłem.
Darson
Posty: 29
Rejestracja: 2011-04-19, 09:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: Darson »

celpal pisze:Potem pierścień prowadzący (widoczny na zdjęciu jako granatowy)
na zdjęciu? :D

A co do popychacza i uszczelnienia na nim to robiłeś sobie test z palcem? jakkolwiek by to nie brzmiało ;)

Tzn czy zatykałeś palcem lufę i strzelałeś na pusto? Bo u mnie ciągle jest jakiś minimalny syk i powietrze szybciutko ucieka z układu :/
Sharp Innova 1210 + HW 100T