Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

MaR_sc
Posty: 48
Rejestracja: 2019-03-05, 19:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: MaR_sc »

Czesc wszystkim. AlleDrogą kupna dopadlem uzywanego am850 4.5mm z lupka, tlumikiem i bombką wielokrotnego uzytku. Mysle, że ten karabinek bedzie (w miare) dobrym drugim krokiem po qbusiu78.

Szczegolnie, że jesli okaze sie dobrym zakupem bez "wad ukrytych", bezzwłocznie dostosuje go do butelki 0.2l pod lufą. Niechaj będzie mi on namiastką rotexa rm8 black, ktorego moje oczy pragną tak żarliwie, jak nowego lakieru na moim E34 ^_^

"Otworz szafe i mów do rzeczy"...
Do bylych i obecnych posiadaczy am850:
W jakim srucie lubują sie te lufy?
Kaliber? Waga? Producent?

Qb78 karmie exactem 4.51, mam go jeszcze pół pudelka i przed kolejnym łikędem trzeba zrobic zakupy. Magnum bedzie operowal wieksza moca (tym bardziej 'zapowietrzony' pod limit), wiec jak duzy bedzie sens pchac sie w heavy/monster, aby zbyt lekki pocisk nie opuszczal lufy za szybko, marnujac reszte dawki wiatru?

Tester exacta zostal po sprawdzaniu gustu qbusia, jednak obawiam sie, że juz po pierwszym strzelaniu zostane bez amunicji.
Żyj jak snajper - do wszystkiego trzymaj odpowiedni dystans...

AR2079b pcp
HW45 Black Star
QB78
QB57
Artemis CP2
Baikal MP654k Makarov
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 906
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: Yurko »

Cześć! Może gdy już się chwalisz nowym sprzętem, to jakieś zdjęcie byś wrzucił? Nie wszyscy wiedzą jak taka wiatrówka wygląda...

Obrazek
MaR_sc
Posty: 48
Rejestracja: 2019-03-05, 19:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: MaR_sc »

Owszem wrzuce, ale w jej naturalnym srodowisku - na mojej 'szczelnicy' :) a wybiore sie tam przed łikędem w celu sprawdzenia sprzetu i porownania z qb. Niestety po zerknieciu na tester exacta zrobilowmi sie smutno, bo doslownie po kilkanascie szt kazdego. Swieze 4.51 i 4.52 jutro bedzie w drodze i musze czekać na paczuche.
Żyj jak snajper - do wszystkiego trzymaj odpowiedni dystans...

AR2079b pcp
HW45 Black Star
QB78
QB57
Artemis CP2
Baikal MP654k Makarov
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 906
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: Yurko »

Oszczędzanie "testera" nie ma żadnego sensu. Jeśli będziesz strzelał np. tylko po 5 strzałów jednego typu i zaraz zmieniał na inny, czy jeszcze gorzej na śrut innego producenta, wtedy to całe testowanie nie da Ci żadnych przydatnych informacji. No chyba że chcesz wykryć tylko jakiś śrut kompletnie nie nadający się do niczego. Ale takiego, to chyba JSB nie robi ;) Na jaką odległość zamierzasz strzelać?
MaR_sc
Posty: 48
Rejestracja: 2019-03-05, 19:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: MaR_sc »

Wiec wlasnie w tym problem, że testera mam zbyt malo, aby wykonane 'pomiary' byly wiarygodne :( dlatego pytam, jaki w wiekszosci przypadkow sie sprawdza, aby od razu zaczac testy od tego srutu. Uzywam najczesciej (niemal zawsze) exacta.

Dystans od jakiego zaczynam to 20m, blizej tylko w pierwszej fazie zreowania lupki. Przewaznie max 50m, zalezy gdzie i z kim, nie zawsze chce sie biegac i dokladac celow tylko dla siebie, wtedy trza znalezc mniejsze obiekty. Reszta kolegow operuje spręzynami 4.5 i 5.5 wiec wypadaloby sie dostosowac :p
Żyj jak snajper - do wszystkiego trzymaj odpowiedni dystans...

AR2079b pcp
HW45 Black Star
QB78
QB57
Artemis CP2
Baikal MP654k Makarov
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 906
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: Yurko »

Nie mam już tego karabinka już od ok 2 lat więc nie mogę być wszystkiego na 100% pewny. Do tego strzelałem z niego głównie na 10-20 metrów. Maks 30... Żaden śrut mnie specjalnie nie zaskoczył poza tureckimi które nie mieściły się w tarczy i tym, że niektóre długie śruty nie mieściły się do magazynka :shock: - Rozumiem, że masz tę starszą wersję, nie M2 ?
Do strzelania na 10m używałem najtańszych śrutów tarczowych np. HN Sport i Crosman Wadcutter i na moje umiejętności to zupełnie wystarczało. ;)
Z Exacta, jeśli czegoś nie pomieszałem, to Express... :D
MaR_sc
Posty: 48
Rejestracja: 2019-03-05, 19:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: MaR_sc »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiec dzis przed praca wzialem sie za serwis 'zerowy'. Bebechy do czyszczenia i polerki, przyda sie kilka dlugopisow do rozbiorki. Z zewnatrz tez wymaga odrobiny czulosci. Więc na 'szczelnicy' szybko nie bede, chyba, że doswiadczenie z psucia qb78 przyspieszy proces :)
Żyj jak snajper - do wszystkiego trzymaj odpowiedni dystans...

AR2079b pcp
HW45 Black Star
QB78
QB57
Artemis CP2
Baikal MP654k Makarov
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 906
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: Yurko »

Ktoś w tym karabinku coś zmieniał? Bo to wygląda na niemiecką wersję. (Nie mówię o tym co w środku tylko znaczku "F")

Nie jestem pewny jak to jest ze strzelaniem na większą odległość gdy się ma tylko 6-7J (i to przy dobrej pogodzie). Z drugiej strony na 10-20m to raczej wystarcza... ;)
MaR_sc
Posty: 48
Rejestracja: 2019-03-05, 19:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: MaR_sc »

Zasmarkane jakimis smarami, sprezyna i prowadnica zbijaka jest inna, dobrze ze ori tez dostalem. Po pracy siade do czyszczenia i sprawdzenia 'co jeszcze sknocil poprzednik' , potem ewentualne poprawki i skladanie do 'kupy' ;]

A jesli chodzi o zawor - najpierw musze dorwac kogos z chrono aby to potwierdzic.
Z drugiej strony, niekiedy jezdze do DE na delegacje i mógłbym ze spokojna glowa brac ją ze soba. Ta opcja jednak wymagalaby posiadania drugiego zaworu, umozliwiajacego osiagniecie okolic naszego limitu.
Żyj jak snajper - do wszystkiego trzymaj odpowiedni dystans...

AR2079b pcp
HW45 Black Star
QB78
QB57
Artemis CP2
Baikal MP654k Makarov
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 906
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: Yurko »

"Hämmerli 850 AirMagnum Exportventil" to dosyć popularny towar, przynajmniej właśnie w Niemczech:

Obrazek
http://www.waffenostheimer.de/umarex-ha ... entil.html

Ale nie jest najtaniej...
MaR_sc
Posty: 48
Rejestracja: 2019-03-05, 19:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: MaR_sc »

Dlatego musze odezwac sie do kolegi Filo, zauwazylem, że przerabial zawor w am850 i moze uchyli rąbka tajemnicy. Bede kombinowac, tokarki, frezarki są pod ręka wiec jak zepsuje to mi koledzy dorobią :p
Żyj jak snajper - do wszystkiego trzymaj odpowiedni dystans...

AR2079b pcp
HW45 Black Star
QB78
QB57
Artemis CP2
Baikal MP654k Makarov
MaR_sc
Posty: 48
Rejestracja: 2019-03-05, 19:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: MaR_sc »

Do nocy czyscilem, sprawdzalem, skladalem. Wszystko juz chodzi gladko i przyjemnie.

Ale zeby nie bylo za rozowo...
Sprezyna zbijaka ori nie jest w stanie dostatecznie otworzyc zaworu i srut leci z predkoscia muchy wyscigowej. Sam zawor wyglada na grzebany, przy czym nie moge go otworzyc i zweryfikowac zmian bo jest wkrecona butelka... Zaloze 'tjuningowa' sprezyne zbijaka - dlugosc ta sama, mniej zwojow i grubszy drut, obawiam sie jednak, że przez zbyt duzy opór system szybko nabierze luzów.

W komplecie dostalem jeszcze jedna, niezidentyfikowana sprezyne, przypuszczam ze wlasnie z zaworu. Kiedy tylko skonczy sie obecna bombiczka zrobie mu sesje rozbieraną.

Postaram sie tym razem zrobic jakies zdj :)
Żyj jak snajper - do wszystkiego trzymaj odpowiedni dystans...

AR2079b pcp
HW45 Black Star
QB78
QB57
Artemis CP2
Baikal MP654k Makarov
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 906
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: Yurko »

... :shock: Ale gdy próbowałeś z tego strzelać, to papier z 10 metrów przebija ?

Dobrą rzeczą, chociaż trochę drogą jest taki adapter na 2x12g:

Obrazek

Jak widać adapter ma zawór i w każdym momencie można taki zbiornik wymontować z wiatrówki, gdy doraźnie czy na dłużej, nie chcemy by była "pod ciśnieniem"... :mrgreen:
MaR_sc
Posty: 48
Rejestracja: 2019-03-05, 19:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: MaR_sc »

Mialem ambicje na zerowanie lupki, zmiane dystansu i ocene opadu, niestety czas nie pozwolil. Tarcze dziurawi, ale w porownaniu z qbusiem...

Obrazek
Wymienilem sprezyne zbijaka na twardsza, pojawił się zauwazalny 'kop' i wiecej wiatru z lufy, odnioslem wrazenie jakby minimalnie sniezylo. Bawilem sie w pracy przed fajrantem i nie zdazylem puscic pestki testowej, postrzelam jutro z rana.
Obrazek
A tu sprezyna (prawdopodobnie ori) z zaworu.

Przyda sie ktos z chrono z okolic aby dobrac wlasciwe ustawienia i stwierdzic jak gleboko jestem w d...

... w kulochwycie :D
Żyj jak snajper - do wszystkiego trzymaj odpowiedni dystans...

AR2079b pcp
HW45 Black Star
QB78
QB57
Artemis CP2
Baikal MP654k Makarov
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 906
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: Yurko »

Chętnie bym Ci pomógł, ale Sosnowiec to nie jest moja okolica :/

Obrazek