PCP Hammerli 850 po przeróbce

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

chalice
Posty: 3
Rejestracja: 2021-05-30, 10:34

PCP Hammerli 850 po przeróbce

Post autor: chalice »

Witam
Mam możliwość zakupienia powyższego karabinka po przeróbce z co2 na PCP do którego sprzedawca dorzuca jak opisuje lunetę Werter z paralaksą, pompkę PCP, pokrowiec dwa dodatkowe magazynki. Oryginalnie jest to sprzęt na CO2 dlatego moje pytanie brzmi na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie ewentualnie czy warto zakupować coś co ma taką przeróbkę. Cena zakupu to około 1100 zł. Sprzęt jest używany i przerobiony, natomiast zastanawiałem się jeszcze nad nowym Diana PCP Stormrider który w tej chwili stoi w sklepach typu kolba.pl czy inych jako nowy za 800. Fakt że nie ma lunety i jest to wersja bez żadnych pokrowców i bez pompki... Cena jej zakupu to pewnie też co najmniej 200 - 300 zł. Co nie przekonuje mnie w Dianie to strasznie dziadowski magazynek którego załadowanie wymaga chyba mega cierpliwości...
Wstępnie rozglądałem się za zwykłym sprężynowcem hatsan mod 90 ale w porównaniu do sprzętu PCP to w ogóle inna bajka co do precyzji i energii więc myślę że warto dorzucić trochę i kupić coś w ten deseń.
Co sądzicie?
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Re: PCP Hammerli 850 po przeróbce

Post autor: eeepiotr »

Musisz być świadomy że nie każda przeróbka jest bezpieczna i może być niebezpieczna dla Ciebie i otoczenia. 200 bar to duża siła wprawdzie ten karabinek bardzo łatwo przekształcić laikowi w PCP ale tylko gdy korzystał z oryginalnych części ze stajni Walther - Umarex. Jest też grupa konkretnych serwisantów tunerów którzy w bezpieczny sposób przerabiają te karabinki.
Karabinek jest warty zainteresowania ale musisz dowiedzieć się kto i w jaki sposób przerobił karabinek.
ProSport , PP20
MaR_sc
Posty: 47
Rejestracja: 2019-03-05, 19:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: PCP Hammerli 850 po przeróbce

Post autor: MaR_sc »

Mam ten karabinek, sam wrzucilem do niego pcp.
Musisz sie dowiedziec czy sprzet zostal zaopatrzony w regulator cisnienia, skad ktos wyczarowal kartusz, czy zawor byl w jakikolwiek sposob modyfikowany.
Chyba wiem ktory karabinek chcesz kupic. Jesli nie ma rega to taka przerobka jak dla mnie jest bezsensowna, mój am850 obecnie ma stabilne 220m/s z rozrzutem +/-3m/s, bez rega raczej tego nie osiagniesz.

Obrazek

Butelka 0,2l z regulatorem 200zl,
Przelotka z gwintu kapsułki 88g na gwint butelki pcp z pinem 100zl,
Reszta to juz tylko rzezba w osadzie. Zadnych innych przerobek nie trzeba.
Żyj jak snajper - do wszystkiego trzymaj odpowiedni dystans...

AR2079b pcp
HW45 Black Star
QB78
QB57
Artemis CP2
Baikal MP654k Makarov
chalice
Posty: 3
Rejestracja: 2021-05-30, 10:34

Re: PCP Hammerli 850 po przeróbce

Post autor: chalice »

Dzięki za info, No jest to ten sprzęcik z OLX
https://www.olx.pl/d/oferta/hammerli-85 ... HTDTh.html
A związku z tym że nie znam się za bardzo na tych szczegółach technicznych dlatego wolałem zapytać.
Ale teraz przynajmniej wiem na co zwrócić uwagę i o to spytać sprzedawcę. Źródło pochodzenia kartusza i przejściówki oraz czy posiada regulator ciśnienia, co jest informacją istotną. W sumie to jak na PCP to dość bogaty zestaw. Sprzęt z lunetą plus pompka i pokrowiec...
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: PCP Hammerli 850 po przeróbce

Post autor: Ślubek »

Trochę mnie niepokoi stwierdzenie "z kartusza PCP schodził lakier więc został oklejony izolacją". Oznacza to, że kartusz może już mieć swoje lata.

Nie oznacza to wprawdzie, że po nabiciu od razu eksploduje, ale trzeba pamiętać, iż gromadząca się w nim wilgoć (na zdjęciu pompki nie widzę filtra) powoduje korozję, a więc z czasem obniża jego wytrzymałość.

Ogólnie, to niezły sprzęt i jeśli Ci się podoba, to (z zastrzeżeniem @MaR_sc) może być fajna wiatrówka na początek. Po zakupie jednak, na Twoim miejscu, zajrzałbym do kartusza. Jeśli nie chcesz/nie potrafisz się tym zająć sam, wyślij na przegląd do kogoś, kto potrafi to zrobić. To parę złotych więcej, ale spokojny sen jest bezcenny, a ręce, oczy i bębenki w uszach nie odrastają.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
chalice
Posty: 3
Rejestracja: 2021-05-30, 10:34

Re: PCP Hammerli 850 po przeróbce

Post autor: chalice »

Ślubek pisze: 2021-05-31, 14:40 Trochę mnie niepokoi stwierdzenie "z kartusza PCP schodził lakier więc został oklejony izolacją". Oznacza to, że kartusz może już mieć swoje lata.

Nie oznacza to wprawdzie, że po nabiciu od razu eksploduje, ale trzeba pamiętać, iż gromadząca się w nim wilgoć (na zdjęciu pompki nie widzę filtra) powoduje korozję, a więc z czasem obniża jego wytrzymałość.

Ogólnie, to niezły sprzęt i jeśli Ci się podoba, to (z zastrzeżeniem @MaR_sc) może być fajna wiatrówka na początek. Po zakupie jednak, na Twoim miejscu, zajrzałbym do kartusza. Jeśli nie chcesz/nie potrafisz się tym zająć sam, wyślij na przegląd do kogoś, kto potrafi to zrobić. To parę złotych więcej, ale spokojny sen jest bezcenny, a ręce, oczy i bębenki w uszach nie odrastają.
Cholera nastraszyłeś mnie trochę... No nic, jak zakupie sprzęt to rzeczywiście oddam gdzieś do jakiegoś zakładu rusznikarskiego niech ktoś rzucić na niego okiem...
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Re: PCP Hammerli 850 po przeróbce

Post autor: eeepiotr »

To nie straszenie tylko próba uświadomienia że obok twarzy jest zbiornik 200 bar .
Polecam Michała Osydę .
ProSport , PP20