Short lista HW/FX

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Short lista HW/FX

Post autor: Yurko »

Ten jeden wygląda znajomo...

Obrazek
Tusio
Posty: 9
Rejestracja: 2020-04-28, 22:14

Re: Short lista HW/FX

Post autor: Tusio »

Yurko pisze: 2020-05-03, 22:10 Ten jeden wygląda znajomo...
Rozumiem, że to nr 2 z podanych przeze mnie linków?

Jak Twoje wrażenia z użytkowania?

BTW to widzę, że u Ciebie pokaźny arsenał się uzbierał...
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Short lista HW/FX

Post autor: Yurko »

Trochę się uzbierało, ale to bardziej wirtualnie. Część z tego jest już nieaktualne. Ponieważ postanowiłem jakiś czas temu zamienić po trochu ilość na jakość. Ale Nemesis mam aktualnie na warsztacie. Nie wiem, tylko, czy mogę o tym i o moich odczuciach opowiadać. Bo chciałbym to kiedyś sprzedać, a zawsze jest tak, gdy się staram czegoś pozbyć, okazuje się, że ewentualni kupujący zrażają się po zapoznaniu z moją opinią której nie chciało mi się zachować dla siebie. :(

Więc co mogę w takiej sytuacji powiedzieć o wiatrówkach Kral - Że mają fajne drewno? Oczywiście pod warunkiem, że nie mają syntetycznej osady. ;)

Oczywiście jest to jedna z tych fajnych wiatrówek dla ludzi z żyłką majsterkowania. Można je naprawiać i poprawiać w nieskończoność i zawsze coś do naprawienia i poprawienia zostanie. Na szczęście Punchery są prymitywne, więc samemu trudno coś zepsuć bardziej niż już zdołał to zrobić producent. Jeśli o to nam chodzi, to jest OK. Jeśli chcielibyśmy sobie tanio i celnie postrzelać, to za połowę ceny Nemesis można kupić coś do tego lepszego. Tylko oczywiście nie w wersji bullpup. :D
Tusio
Posty: 9
Rejestracja: 2020-04-28, 22:14

Re: Short lista HW/FX

Post autor: Tusio »

Yurko pisze: 2020-05-04, 07:20 Więc co mogę w takiej sytuacji powiedzieć o wiatrówkach Kral - Że mają fajne drewno? Oczywiście pod warunkiem, że nie mają syntetycznej osady. ;)

Oczywiście jest to jedna z tych fajnych wiatrówek dla ludzi z żyłką majsterkowania. Można je naprawiać i poprawiać w nieskończoność
Dzięki Yurko za konstruktywną odpowiedź. Mi niestety do Adama Słodowego brakuje lat świetlnych, więc chciałbym coś w miarę bezobsługowego, co raz na sezon (jak bramę garażową czy piec gazowy) oddam w ręce serwisanta, który mi zrobi przegląd plus ewentualnie jakieś małe, niezbędne modyfikacje...

Biorąc powyższe pod uwagę to co byś mi polecił z moich rozważań lub coś innego o co dotychczas nie pytałem? Jak wolisz to może być na PW żeby nie było że kryptoreklama etc.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Short lista HW/FX

Post autor: Yurko »

Wątek się rozrósł a miała być tylko krótka lista HW/FX . Żeby być w temacie, to jeśli Cię stać na Weihrauch-a to go bierz. A drugą firmą która ma dobry współczynnik jakości do ceny, ale spoza listy jest Air Arms. I wcale nie musisz się decydować na S510 Ultimate Sporter:

Obrazek

I więcej nic dorzucać nie będę. Dużą część tego forum jest o tych oraz innych wiatrówkach...
Tusio
Posty: 9
Rejestracja: 2020-04-28, 22:14

Re: Short lista HW/FX

Post autor: Tusio »

Yurko pisze: 2020-05-04, 11:57 Wątek się rozrósł a miała być tylko krótka lista HW/FX . Żeby być w temacie, to jeśli Cię stać na Weihrauch-a to go bierz. A drugą firmą która ma dobry współczynnik jakości do ceny, ale spoza listy jest Air Arms. I więcej nic dorzucać nie będę. Dużą część tego forum jest o tych oraz innych wiatrówkach...
Jeszcze raz dzięki i już obiecuję więcej d... w temacie nie zawracać. Trochę już wcześniej poczytałem o tych HW i AA i pewnie jakbym się decydował na sprężynę to na 100% tylko z którejś z tych firm.
Natomiast jeżeli chodzi o PCP to im dłużej czytam tym chyba wolałbym coś mniej „sztuceropodobnego” ;-)

Dlatego w zasadzie teraz to chyba powinienem zmienić tytuł bo najbardziej mi po głowie chodzi:

1. FX Dreamline Tactical albo Wildcat
2. Edgun Matador

Dodatkowo to ten Kral i Walther, ale to tylko dlatego, że „cena czyni cuda”, a ja się jeszcze obawiam, czy na pewno temat u mnie „zajarzy” i jakby co szkoda żeby mi się w garażu prawie 10 kPLN kurzyło jak może połowa ;) :D

P.S. Szkoda że nie ma wypożyczalni jak np nart...