Iż-61

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

madraks
Posty: 88
Rejestracja: 2016-02-21, 18:37
Lokalizacja: Polska B

Post autor: madraks »

green_thunder pisze:...a trza było od razu kupić se iża 53m i problem z głowy...co za mania jakaś - z pistoletu robić karabinek i na odwrot :chgw:
Łatwiej upier......niczyć lufę niż dorobić sensowną kolbę,proste prawda,Komendante.
MP-61 Ultra
HW 45 Black Star .22(.177)
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Jedyny czok gdzie uważam powinien być to w broni śrutowej !!! W wiatrówkach to zbyteczna fanaberia.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
madraks
Posty: 88
Rejestracja: 2016-02-21, 18:37
Lokalizacja: Polska B

Post autor: madraks »

Michał pisze:Jedyny czok gdzie uważam powinien być to w broni śrutowej !!! W wiatrówkach to zbyteczna fanaberia.
wiesz,uj wie,HW czokuje,Lothar czokuje to i ruskie zacisneły końcówkę,czy to coś daje czy nie,tego nie wiem.
Może nie przeszkadza,bo w moim iżu jest fajnie z celnością,tylko ja trochę przeszkadzam temu karabinkowi...
MP-61 Ultra
HW 45 Black Star .22(.177)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

madraks pisze:Łatwiej upier......niczyć lufę niż dorobić sensowną kolbę,proste prawda,Komendante.
Nie, ja kupuję jedno, albo drugie, zależy czego chcę. Ni pies, ni wydra nie interesuje mnie.
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Jak zdjąć szczerbinkę w mp61? Wystarczy wykręcić śrubkę regulacji?
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Panowie zakupiłem ostatnio mojego czwartego Iża 61 z kolei i jakby ktoś dalej się zastanawiał nad pytaniem kolegi z pierwszej strony to teraz Iże wychodzą bez tego elementu który wystawał za system.Teraz jest na równo i ładnie obrobione.Także teraz to nie defekt tak produkują go obecnie.Oglądałem wiele egzemplarzy i wszystkie tak mają.
Co do różnic zauważyłem że te nowe nie mają denka na chwycie pistoletowym i nie ma guzika do otwierania wajchy.
Wielkie cięcie kosztów zastosowała fabryka ,czy dobrze nie wiem(pewnie nie) ale mi najbardziej podobał się ten z lufą ala Carbon guziczkiem i denkiem pod chwytem. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

pala30 pisze:Wielkie cięcie kosztów zastosowała fabryka
... chyba nie do końca . Zdecydowanie lepszy materiał na łoże i w końcu ryflowany chwyt. Brak guzika , jak dla mnie zaleta ... dzieciaki nie mają problemu z naciągiem .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Fakt ABS lepszej jakości ale ja wolałem guzik jakoś płynniej się to otwierało.
terminus
Posty: 3
Rejestracja: 2017-01-15, 22:27
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: terminus »

Cześć
Ktoś stosował?
http://co2.biz.ua/gazovaya-pruzhina-dlya-izh-61-izh60/
Ostatnio na allegro przewinął się mp61 z taką gazówką.
Uszczelnienie popychacza śrutu http://co2.biz.ua/dosylatel-izh-61/
widziałem u Rosjan patent z frezowaniem popychacza brzeszczotem i uszczelnieniu oringiem z zapalniczki - po tym zabiegu iżyk zyskał 10m/s
Ktoś chyba szukał nowego cylindra http://co2.biz.ua/porshen-s-manzhetoj-d ... 60-izh-61/
Orientuje się ktoś jak wyglądają zakupy w ukraińskim sklepie internetowym? A może ktoś coś już tam kupował i się podzieli doświadczeniem.
Eres
Posty: 41
Rejestracja: 2013-07-13, 18:54
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Eres »

Zapomnij, nikt nic nie wyśle.
Ostatnio przywieźli prywatnie sprężynę gazową do MP 512 napompowaną (podobno) do 150 bar.
Ostrzegałem człowieka żeby tego nie montował, ale oczywiście nie posłuchał. Finał był taki, że po jednym strzale pękła osada i po ptokach.
terminus
Posty: 3
Rejestracja: 2017-01-15, 22:27
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: terminus »

A czy rzeczywiście wypusty z przed kilku lat były materiałowo i konstrukcyjnie lepsze? Coś gdzieś czytałem o uproszeniach w budowie cylindra. Jeśli tak to jak to wpływa na żywotność?
Eres
Posty: 41
Rejestracja: 2013-07-13, 18:54
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Eres »

W modelach 60/61 były oczywiście zmiany. Stare modele miały metalowe spusty i metalowe korpusy.
W MP-512 za wiele się pewnie nie zmieniło. Główna różnica to plastikowa kostka lufy.
Ostatnio zmieniony 2017-03-09, 22:23 przez Eres, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Nie będę zakładał nowego tematu o iżyku i podepnę się tutaj ze swoim nowym nabytkiem.
Chciałem pokazać parę szczegółów, których nie znalazłem na forum.

Czy ktoś z Was ma może instrukcję po polsku do niego ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tomasz_XX pisze:Poprawiać czy nie poprawiać koronę ?
... nie ;) .. bo to co widzisz to tylko wylot lufy . Korona jest sporo głębiej ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

To końcówka lufy dzieli się na drobniejsze elementy prawie jak dzida bojowa - przeddzidzie, śróddzidzie itd. aż do portu ładowania :-)

A poważnie, to czy kąt stożka wylotu lufy ma wpływ na skupienie przy założeniu, że jest wykonany osiowo ?
Obejrzałem właśnie typy koron i generalnie korona to powierzchnia stykająca się z powierzchnia gwintu pod kątem, a w izyku widzę, że nie ma korony bo gwint zanika około 1 mm przed wylotem i przechodzi w gładką powierzchnię walcową. widać to w dużym powiększeniu i rozjaśnieniu zdjęcia.
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77