Wiatrówka CO2 do 500PLN

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Dex85
Posty: 2
Rejestracja: 2021-04-23, 11:58

Wiatrówka CO2 do 500PLN

Post autor: Dex85 »

Witam szanownych forumowiczów :D
Przymierzam się do zakupu pierwszej wiatrówki i chciałem się poradzić.
Szukam czegoś na CO2 do 500zł, co będzie celne i da frajdę ze strzelania do tarczy, ale będzie miało też wystarczającą moc, żeby dawać frajdę ze strzelania do innych celów (butelki z wodą, puszki itp.) Raczej celuję w coś kal. 5,5mm i pistolet, nie karabin. Nie posiadam auta, a przewożenie wiatrówki-karabinu w tramwaju mogłoby wzbudzić niezdrową sensację ;) Tak więc potrzebuję czegoś co można przewozić w plecaku.
Robiłem już mały research i na początku moją uwagę przykuł Crossman 2240. Mocny, celny i podatny na modyfikacje i upgrade. Problem w tym, że te modyfikacje wyniosą tyle (albo i więcej) co sam pistolet. Mam tu na myśli metalowy zamek, tłumik i magazynek.
Po długich poszukiwaniach trafiłem w końcu na Artemisa CP2 5,5mm. Za około 500 zł mamy pistolet, wymienną lufę karabinową, kolbę, tłumik i 2 magazynki. Ponadto metalowy zamek i szyna 11mm. Opinie w filmikach na You Tube zbiera całkiem dobre.

Pytanie co wy o nim sądzicie? Miał ktoś lub posiada? Możecie polecić? A może macie jakieś inne propozycje?
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 128
Rejestracja: 2015-04-15, 20:14
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Re: Wiatrówka CO2 do 500PLN

Post autor: ninalken »

Mam CP1m i polecam... ale: w kalibrze 4,5mm (nie ta energia CO2 dla kalibru 5,5mm). Z wymianą luf bym nie przesadzał, bo jakość użytych materiałów jest co najmniej dyskusyjna - śrubki powymieniałem, bo obawiałem się, że niektórych następnym razem już nie odkręcę... Więc lepiej raz skręcić z wyczuciem oczywiście i ograniczyć rozbiórkę do niezbędnych czynności serwisowych. Poza tym to fajne strzeladło z łatwą możliwością przeróbki na pcp (uszczelnienie kartusza - tylko uwaga na kartusze z otworem od spodu) i zrobienia z pistola subkarabinka (wtedy kostka-przejściówka i butla hp z regiem i masz pcp). Poza tym jak lubisz grzebać można pobawić się z wypłaszczeniem charakterystyki - kwestia tranferportu (tylko nie kupuj za 50pln!!! - lepiej znajdź tokarza i dorobi za grosze różne średnice) i ograniczenie zaworu (podkładka przy iglicy).
Opisy przeróbek znajdziesz na forach.
Ps. Ja dołożyłem lufę od CR600W i dorobiłem-przerobiłem osadę, obecnie przystosowany do pcp z butlą hp 0,2l. Jak mi się znudzi wrócę do pierwotnej wersji pistola z krótką lufą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dex85
Posty: 2
Rejestracja: 2021-04-23, 11:58

Re: Wiatrówka CO2 do 500PLN

Post autor: Dex85 »

Dzięki za odpowiedź. Chyba się na niego zdecyduję ;)