Regulamin witryny

Poniższe zasady zostały ujawnione celem wyjaśnienia poszczególnych obowiązków wszystkich członków społeczności SKS - Nasze Forum. Zasady te powinny być przestrzegane przez wszystkich, aby zapewnić, iż nasza witryna działa sprawnie i zapewnia zabawę oraz produktywne doświadczenia dla wszystkich członków naszej społeczności i odwiedzających.

 1. Kilka słów wstępu

  Witam wszystkich na forum wiatrówkowym. Forum wiatrówkowe to forum dla miłośników strzelectwa pneumatycznego. Gwarantujemy że żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi, ponieważ wiatrówki to nasza pasja. Nie gwarantujemy na forum rodzinnej atmosfery, ale gwarantujemy szczerość, uczciwość i dobrą zabawę.
  Jeśli zobaczycie jakieś niedoróbki to na PW albo w opiniach i sugestiach.

  Włożyliśmy w to forum sporo pracy aby było wygodne w użytkowaniu, jednak na wszystkie sugestie jesteśmy otwarci, bo chciałbym abyście się czuli wszyscy jak u siebie.

  Myślę że będziemy się tutaj wszyscy dobrze bawić.

  Daras #
 2. Zasady korzystania z Forum

  Pamiętaj, że inni użytkownicy postrzegają Cię przez pryzmat tego co piszesz i jak piszesz.

  Kultury nigdy za wiele:
  1. Traktuj innych z szacunkiem, niezależnie od wieku, statusu społecznego czy poglądów.
  2. Krytykuj poglądy, a nie osoby. Unikaj argumentów ad personam.
  3. Pamiętaj, że inni użytkownicy nie muszą podzielać Twojego zdania.
  4. Krytyki nie traktuj jak atak na swoją osobę.
  5. Jeśli wyrażasz jakiś pogląd, spierasz się z kimś - argumentuj!

  Pisać każdy może:
  1. Pisz zgodnie z zasadami języka polskiego: ortografią, gramatyką i stylistyką. W razie potrzeby można posłużyć się modułem sprawdzania pisowni w Wordzie, Firefoksie, a nawet na forum.
  2. Staraj się by Twoje posty były czytelne i przejrzyste.
  3. Używaj polskich znaków diakrytycznych.
  4. Kieruj się zasadami kultury, uczciwości i prawa.
  5. Nie używaj wulgaryzmów i unikaj wulgarnych treści.
  6. Zakładaj tematy w odpowiednich działach. Nadawaj im tytuły dobrze oddające istotę sprawy.
  7. Edytuj posty. Cytuj prawidłowo, to ułatwia życie. Myśl.
  8. Wszystkie wypowiedzi, komentarze, artykuły, twórczość własna są własnością ich autorów, administracja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
  9. Autor wypowiedzi zgadza się na jej publikację w czasie teraźniejszym i późniejszym na łamach forum/portalu.

  Linki
  1. Nie ma ograniczeń w zamieszczaniu linków związanych merytorycznie z treścią posta, służących jako ilustracja pytania lub zagadnienia, kierujących do innych źródeł wiedzy.
  2. Nie jest natomiast dozwolone zamieszczanie odnośników reklamowych, również w podpisie. Forum jest wolne od reklam i niech tak zostanie.
  3. Zakazane jest publikowanie linków do stron zawierających treści sprzeczne z prawem polskim lub zawierających treści uznawane za nieobyczajne.
  Ban
  Z zasady jesteśmy wrogami blokowania ludziom dostępu do forum ("banowania"), jednak jeżeli ktoś notorycznie lub bardzo ostro łamiąc punkty regulaminu będzie niszczył wizerunek forum, obrażał użytkowników lub ostentacyjnie łamał powyższe zasady, zastrzegamy sobie prawo do wykluczenia takiej osoby ze społeczności forum. Wychodzimy z założenia, że Użytkownicy forum są ludźmi rozsądnymi, dlatego będziemy traktowali powyższe jako ostateczność, w sytuacji, kiedy nie pomogą prośby i uwagi, czy to na forum, czy na PW. #
 3. Kupię/Sprzedam
  1. Podawaj cenę, tu nie allegro.
  2. Ogłoszenia o kupnie/sprzedaży/zamianie prosimy zamieszczać tylko w wyznaczonym do tego forum (Bazar).
  3. Oferty w dziale K/S mogą składać osoby, które napisały u nas powyżej 10 postów.
  4. Ponieważ jest to jedno z kilku for wiatrówkowych, zaś w miarę regularną praktyką jest zamieszczanie jednego ogłoszenia w kilku miejscach - jeżeli sprzedający dopuści do sytuacji w której wynikną jakieś nieporozumienia związane z tym, kto i gdzie pierwszy "zarezerwował" lub napisał sakramentalne "kupuję" - taka osoba nie będzie mogła zamieszczać na tym forum swoich ogłoszeń. Znakomitą pomocą jest automatyczne śledzenie tematu - opcja "Powiadom mnie gdy ktoś odpowie".
  5. Ogłoszenia starsze niż 30 dni oraz ogłoszenia nieaktualne będą usuwane.
  #
 4. Kup/Sprzedaj w wersji sklepowej, czyli ogłoszenia komercyjne:
  1. Jest to instrument przeznaczony dla osób i firm handlujących urządzeniami pneumatycznymi oraz oprzyrządowaniem do urządzeń pneumatycznych oraz różnymi akcesoriami strzeleckimi.
  2. Ogłoszenia takie są płatne, traktujemy je jako reklamę. Informacji udziela Administrator forum.
  3. W treści ogłoszenia muszą znaleźć się pełne dane teleadresowe Ogłaszającego umożliwiające natychmiastowe skontaktowanie się z nim i zidentyfikowanie go.
  4. W treści ogłoszenia może znaleźć się dowolna ilość przedmiotów, wraz z cenami, można także zamieszczać wszelkie informacje o zniżkach, podwyżkach, przecenach etc. oraz inne, uznawane za Ogłaszającego za ważne lub istotne.
  #