Zerowanie optyki

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Zerowanie optyki

Post autor: krystian »

Czesc

Własnie posadziłem Albara na hatsanie i złapałem doła :/

Albar jest ok. Trzyma zero ale nie mogę go wyzerować - punkt trafienia zmienia sie oczywiscie , ale za mało ( ok 20cm) przestrzeliny układają sie ciągle powyżej celu .

Montaż (Chinski )przekładałem przednia obejma poszła do tyłu i na odwrót i nic .

Co mam zrobić ?

krystian
Lgm2 + Doc
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

A na ile zerujesz?
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

Na początku było to 10 m potem 30 m


k.
Lgm2 + Doc
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Nie wyklinaj, tylko podłóż Kliszę z przodu.
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Trza spróbować podłożyć z przodu lunety coś cienkiego, jeśli przestrzeliny są powyżej punktu celowania.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

2 kliszowe podkładki i ... krew mnie zalewa :(

Tyle czekałem na jakaś optykę a tu lipa :-? No nic , jak się jakiejs kasy dorobię kupię montaż chiński jednoczesciwy moze cos sie zmieni :|

jeszcze denerwuje mnie nieostry krzyż na małych dystansach (lupa ostrzy od ok ...100m ...

pozdrawiam
Lgm2 + Doc
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

To trzeba przefokusować lupę o ile się da.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

No niby przefokusowałem , odkręciłem pierścień dalej kontrę ( chyba i dopiero była soczewka przyklejona do pierścienia - tym właśnie ustawiałem , ostrzy od 9m ( krzyż i obraz są ostre ) do ok 45 , powyzej tylko krzyż jest ostry


dklaczego ?

[ Dodano: 2008-05-09, 19:36 ]
Teraz dostałem 2-częsciowego accushota od Piotra i tez jest źle . pomijając fakt ze przestrzeliny układają się nad celem ( czyli to banan ? nigdy nie było samo wystrzałów , ale nie szkodzi wcześniej na 100m brakowało regulacji a na krzyż no1 trudno brać poprawki ) to w dotatku po prawo - regulacja sie skończyła :(

gdzie co podkładać ?

:(
Lgm2 + Doc
Awatar użytkownika
radecek
Posty: 159
Rejestracja: 2007-10-18, 20:30
Lokalizacja: Napierstkowo

Post autor: radecek »

Tak myślę, że przyczyną może być: brak osiowości lufy lub jego przewodu względem cylindra lub źle wykonane wgłębienia frezowe do mocowania montażu.

Banan może wynikać z krzywej lufy i braku jej osiowości względem cylindra:
- przyłóż do lufy z góry kawałek listwy, z boku, z dołu , z góry i zobacz czy nie jest wygięta.
- ustaw cylinder pod światło i zobacz czy odbicie światła od cylindra i lufy tworzą linie równoległe.

Jeżeli wyżej wszystko OK to może wgłębienia frezowane do montażu lunety są źle wykonane. Mając sprawną lunetę i montaż można to określić z skrajnych punktów przestrzelin na krótkim dystansie lub za pomocą poziomicy.

[ Dodano: 2008-07-03, 13:31 ]
Do rozszerzenia górnego zakresu regulacji można zastosować HOP19C. Mam taki montaż jeszcze nie używany. Montaż ma kołek stopujący w tylnej części.
Obrazek