Co to za lupka?

Moderator: Hiszpan63

nobiles_7
Posty: 3
Rejestracja: 2008-04-09, 11:56
Lokalizacja: Tychy

Co to za lupka?

Post autor: nobiles_7 »

Witam,
znalazłem taką lupkę u dziadka na strychu. Nie ma żadnych oznaczeń, numerów itp. Ma bardzo dobry zasięg (myślę że na 2km spokojnie można celować), krzyż z podziałką i podziałka u dołu i po prawej (od 50 do 400), korpus prawdopodobnie aluminiowy (magnes się go nie trzyma, choć dosyć ciężki) malowany na czarno, chyba cztery szkiełka w środku, montaż z jakiejś dwururki, długość rury to 355mm bez okularu, średnica wewnętrzna około 29mm, zewnętrzna około 33mm (mierzone linijką). Podejrzewam ruskich o popełnienie jej produkcji. Co to może być za lupka i ile może być warta?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

pozdrawiam
Wszystko co napisze jest fikcją, nie ma związku z rzeczywistością i nie należy tego wiązać z czymkolwiek realnym. Nie ponosze odpowiedzialności za niechciane ciąże, wypadki samochodowe i nieszczęśliwe zbiegi okoliczności.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Co to jest to Ci nie powiem, ale czy mógłbyś zrobić fotkę krzyża?
Na wiatrówkę i broń współczesną moim zdaniem lekko nieużyteczne, z powodu braku jakiejkolwiek regulacji. Średnica tubusa też ortodoksyjna, nie wiem czy weszłoby w montaż od IORa.
Na wysoką wartość raczej bym nie liczył, stare Zeissy 6x z regulacją opadu kupić można już od 400 - 600 PLN. Spytaj dziadka (o ile istnieje taka możliwość), na jakiej giwerze to siedziało, i z tymi informacjami udaj się na jakieś forum myśliwych.
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

Może coś do przestrzeliwania jakiejś dwururki ?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez krystian, łącznie zmieniany 1 raz.
Lgm2 + Doc
nobiles_7
Posty: 3
Rejestracja: 2008-04-09, 11:56
Lokalizacja: Tychy

Post autor: nobiles_7 »

Rlyeh pisze:Co to jest to Ci nie powiem, ale czy mógłbyś zrobić fotkę krzyża?
Niestety nie wiem jak mógłbym zrobić zdjęcie krzyża. Jest on wyryty na szkiełku w środku obudowy. Chyba nierozbieralne to jest.
Wszystko co napisze jest fikcją, nie ma związku z rzeczywistością i nie należy tego wiązać z czymkolwiek realnym. Nie ponosze odpowiedzialności za niechciane ciąże, wypadki samochodowe i nieszczęśliwe zbiegi okoliczności.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Najprościej byłoby, jakbyś ustawił lunetkę przy otwartm oknie i wtedy "spojrzał" przez nią aparatem.
nobiles_7
Posty: 3
Rejestracja: 2008-04-09, 11:56
Lokalizacja: Tychy

Post autor: nobiles_7 »

Tylko tak mogę pokazać środek, lepiej się nie da. No i troszeczkę luneta przestawiona w montażu.
Obrazek Obrazek Obrazek
Może uda wam się dostrzec krzyż. Jest naprawdę cieniutki jakby wyryty laserem na szkiełku.
Wszystko co napisze jest fikcją, nie ma związku z rzeczywistością i nie należy tego wiązać z czymkolwiek realnym. Nie ponosze odpowiedzialności za niechciane ciąże, wypadki samochodowe i nieszczęśliwe zbiegi okoliczności.